Skocz do zawartości

Przyczepa dla budowlańców całoroczna, ma sens?


capekpl1

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś miał podobne rozterki?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

hehe też myślałem czy swojej nie wykorzystać a takim celu

odpadło właśnie ze względu na kwestie nazwijmy to sanitarne ;)

nawet myślałem o postawieniu na kempingu niedaleko budowy

 

mam na budowie kilkuset pracowników i nikt w przyczepie nie mieszka 

to chyba mówi samo za siebie ?

przyczepa jako socjal OK, kawę można wypić i śniadanie zjeść, ale nie mieszkać

 

nie wiem gdzie na tym śląsku pracujesz, ale za 1500 to można było ogarnąć jakieś 3pokojowe mieszkanie w blokowisku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Takie coś jest super http://allegro.pl/kontener-mieszkalny-biurowy-socjalny-i6644396943.html#thumb/7   Tylko nie ma mobilności.

 

tylko to dalej nie rozwiązuje problemu czystej wody i zrzutu ścieków 

i mieszkania z 7os na kilku/kilkunastu m2 w 7chłopa

kawalerkę też można wynająć na 7, wyjdzie taniej jak 1500zł  :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyt. Przyczepa dla budowlańców całoroczna, ma sens?

Odp. Wersja nr 1: Tak - ma sens przy "solowym" mieszkaniu w przyczepie (tylko i wyłącznie).

Odp. wersja nr 2: Nie - przy większej ilości osób, mając w szczególności na uwadze okres jesień/zima, oraz towarzystwo kilku panów pracujących fizycznie na budowie.

 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo prąd na każdej budowie musi być i na dodatek płaci za niego inwestor, to samą z wodą.  Więc tak naprawde życie za darmo.

 

Rozumiem ze skoro mieszkanie za darmo to z ogrzewania gazowego rezygnujesz.

Zastanów sie co powie inwestor jesli mu zafundujesz 1,5kw bojler + 2kw grzejnik  dzialajacy w przyczepie non-stop? (mowimy o terminach od jesieni do wiosny)

 

Domyslam sie że 7 osob nie buduje drapaczy chmur tylko domy jednorodzinne, wiec inwestor bedzie liczył każdą złotówke niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, wszystko już zostało powiedziane, ale dla ekipy budowlanej to pomyłka, może latem na krótko, dla 2-3 osób max.

Strona sanitarna i bytowa to jedno. Drugie - nie wiem za ile zdobędziesz cepę, ale nawet po kosztach to parę tys. zł, wytrzyma może pół roku, a może krócej i hodowlę grzyba będziesz miał "na miejscu", wilgoć ją zeżre od środka, a 4-7 chłopa, budowlańców, to nie baletniczki co to się będą obcyndalać, środek o ile najpierw nie wygnije, to się rozleci.

Poza tym praca na budowie to konieczność wykąpania się, wysuszenia i ew. wyprania ciuchów na następny/kolejny dzień. Gdzie i jak zrobić to w cepie? [no skąd ten grzyb w mieszkaniach wynajmowanych przez ekipy budowlane? ano...., coś o tym wiem, niejedno się w życiu robiło].

Nawet jeśli chodzi o pracowników przy wykończeniówce, nie zda to egzaminu. Człowiek utyrany na długiej dniówce (na wyjeździe) nie będzie miał siły i głowy na to żeby jeszcze dbać o "obejście".

Pomysł delikatnie nazwałbym chybionym, chyba, że ktoś chce mieć albo bunt na budowie, albo skrajnie - załogę na L-4, albo brak załogi w ogóle (nie wiem czy pracownicy nie oceniliby tego pomysłu nogami).

To już lepiej rokuje zdobycie i postawienie 2-3 kontenerów z płyty obornickiej, cieplejsze, trwalsze i większa kubatura. Plus po piecu akumulacyjnym do każdego, kuchenka na prąd i lodówka, przynajmniej po skończeniu jednej roboty jest szansa je odsprzedać, albo wykorzystać czy na socjal czy na biuro czy do przemieszkiwania ekipy na kolejnej budowie. Bo z cepy nie zostanie nic poza ramą i ośkami(przy uprzątaniu budowy przyjdzie ją wywieźć razem ze śmieciami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.