Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pierzasty

Stałem na kilku kempingach Cro praktycznie na plaży. Na zablace stojąc nawet najbliżej jest siatka i na pewno nie da się tego nazwać staniem na plaży. Moim zdaniem słabo to wygląda. Ale jak widać każdy ma swoje preferencje. Plaża na Basce jest piękna , a najpiękniejsza o 6 rano :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gusia-s

Plaża na Basce jest piękna , a najpiękniejsza o 6 rano :)

A jeszcze piękniejsza jest przy kempie Skrila i o wieeeeele luźniejsza :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wydra

A ma ktos może przypadkiem bezposredni nummer telefonu na ten kamping? W internecie jest tylko przez firmy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

A jeszcze piękniejsza jest przy kempie Skrila i o wieeeeele luźniejsza :P

widziałem na youtubie bardzo fajny filmik promujący wyspę KRK i właśnie widziałem ten camping i tą plażę. Nie zagłębiałem się i nie szukałem nazwy campingu bo to prawdziwa patelnia. Byłaś może tam ? nie pamiętam relacji hmm :)

znalazł się i filmik..

ten też jest fajny :

wiem już, że przejazd przez wyspę bez zatrzymywania był błędem, ale co się odwlecze.... to może kiedyś w czerwcu lub wrześniu wypali. Dla mnie widoki piękne, ale brak cienia powoduje problemy z oddychaniem od samego patrzenia. W tym roku dopiekło nam 37C w cieniu w czerwcu, jak widzę 48C to tracę oddech :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
WojtEwa

A ma ktos może przypadkiem bezposredni nummer telefonu na ten kamping? W internecie jest tylko przez firmy.

Proszę:

http://www.avtokampi.si/kamp/2/45/Zablace/

.

W ogóle ta stronka jest całkiem fajnie zorganizowana, ktoś mi ją tu na forum polecił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Avtokamp.si to najlepsze źródło inf o campingach w cro. Ich profil na Fb żyje cały sezon. Wiem gdzie remontują łazienki, gdzie baseny a gdzie nowe mobilehome stawiają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gusia-s

widziałem na youtubie bardzo fajny filmik promujący wyspę KRK i właśnie widziałem ten camping i tą plażę. Nie zagłębiałem się i nie szukałem nazwy campingu bo to prawdziwa patelnia. Byłaś może tam ? nie pamiętam relacji hmm :)

....

wiem już, że przejazd przez wyspę bez zatrzymywania był błędem, ale co się odwlecze.... to może kiedyś w czerwcu lub wrześniu wypali. Dla mnie widoki piękne, ale brak cienia powoduje problemy z oddychaniem od samego patrzenia. W tym roku dopiekło nam 37C w cieniu w czerwcu, jak widzę 48C to tracę oddech :)

Patelnia nie większa niż na kempingach w Basce :)

Tak byliśmy na nim w tym roku, relacja jeszcze nie powstała choć mam ogromną pokusę aby ją napisać, nie mogę jednak się uporać z wyborem fotek i filmów :D

Było pięknie i cudownie, sama byłam zaskoczona bo nie spodziewałam się, że będzie aż tak fajnie :D

Kemping mogę polecić z ręką na sercu. Cień zapewnił nam daszek od budy więc nie narzekaliśmy na brak drzewek choć palnik był potężny. Drzewka są dopiero nasadzone niedawno i ich korony jeszcze się nie rozkrzewiły. Jest kilka parceli z naturalnym cieniem gdzie drzewka są już większe ale to wyjątki.

post-7016-0-86204300-1481661329_thumb.jpg

Więcej drzew jest w części dla namiotów - tam jednak nie wjedzie się z budą.

To jedyny mankament tego kempingu. Poz tym same plusy, duże parcele z dobrym dojazdem, woda i prąd na parceli, sanitariaty czyściutkie i nowoczesne, prysznice pod dostatkiem, zawsze ciepła woda, wifi śmiga. Bankomat, sklep, restauracja, warzywniak, sklep z pamiątkami na terenie kempingu choć ceny jak zwykle wyższe. Salon masażu, manicure i pedicure, beach bar, skromny plac zabaw dla maluchów. Najbliższy inny sklep w Starej Basce, markety w Punat i Krk. Kemping ma kilka plaż w tym jedna fkk. Na plażach znajdziemy i żwirek i kamienie i nawet troszkę piasku oraz prysznic ze słodką wodą. Jest osobna zatoka do cumowania pływadeł i plaża dla piesków. Cisza i spokój, tylko goście kempingowi, w sąsiedztwie brak apartamentów - najbliższy ok 2 km od kempingu, a na wjeździe ochrona. W pobliżu kempingu kilka innych plaż m.in. widoczna na pierwszym filmiku Oprna Bay. Zjazd do kempingu emocjonujący, nachylenie 12% gorzej spowrotem :D

Wszystkie miejsca i plaże widoczne na filmikach są mi znane i ani trochę ten obraz nie kłamie, takie tam są widoki, takie kolory i przejrzystość wody. Nie żałuję wyboru i skusiłabym się na powtórkę. Widok Baski nas przytłoczył choć okolica równie ładna ale bardziej ucywilizowana, my wolimy takie odludzia niż kempingi w mieście. 

Przepraszam wydra, że Ci tu zamęt sieje ale może akurat zmienisz decyzję ;)

Parcele w pierwszej linii od morza na Skrili mają jeszcze murowane grille i stolik z trzcinową parasolką na parceli.

post-7016-0-19155500-1481661332_thumb.jpg

Proszę:

http://www.avtokampi.si/kamp/2/45/Zablace/

W ogóle ta stronka jest całkiem fajnie zorganizowana, ktoś mi ją tu na forum polecił.

Nieskromnie przyznam, że to pewnie ja byłam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stef

Stałem na kilku kempingach Cro praktycznie na plaży. Na zablace stojąc nawet najbliżej jest siatka i na pewno nie da się tego nazwać staniem na plaży. Moim zdaniem słabo to wygląda. Ale jak widać każdy ma swoje preferencje. Plaża na Basce jest piękna , a najpiękniejsza o 6 rano :)

Pierzasty ma rację. "Parcele przy plaży" to tylko chwyt reklamowy. W życiu bym tam nie stawał. Tym bardziej że to niesamowita patelnia, a do tego blisko śmietników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierzasty

Wszystkie miejsca i plaże widoczne na filmikach są mi znane i ani trochę ten obraz nie kłamie, takie tam są widoki, takie kolory i przejrzystość wody. Nie żałuję wyboru i skusiłabym się na powtórkę. Widok Baski nas przytłoczył choć okolica równie ładna ale bardziej ucywilizowana, my wolimy takie odludzia niż kempingi w mieście. 

aż Ty potrafisz namięszać! Domagam się relacji !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JINX_Sanok

à propos atrakcji w okolicy: http://www.touropia.com/explore/croatia/

wyspa KRK pojawia się w rankingu "10 wysp" - miejsce 10.

jest jeszcze w "10 plażach" - 'Stara Baska' w odległości ok27 km od Camp Zablace

Moim subiektywnym zdaniem - szału nie ma.

Veni, vidi, vici, kilka fotek i w drogę.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

à propos atrakcji w okolicy: http://www.touropia.com/explore/croatia/

wyspa KRK pojawia się w rankingu "10 wysp" - miejsce 10.

jest jeszcze w "10 plażach" - 'Stara Baska' w odległości ok27 km od Camp Zablace

Moim subiektywnym zdaniem - szału nie ma.

Veni, vidi, vici, kilka fotek i w drogę.

pozdr

Bardzo lubię te zestawienia najpiękniejszych plaż, najpiękniejszych miejscowości i najpiękniejszych... sponsorowanych przez miejscowych. Najfajniejsze jest to, że tych prawdziwie fajnych miejsc na tych mapach nie ma. Wyspy Dalmacji północnej, rejon Zadaru pominięty całkowicie :). O to mi właśnie chodzi, nie będzie tam najazdu zachodnich fanów rankingów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gusia-s

Plaża na 6 miejscu to własnie Oprna Bay ... ona leży jakieś 3 km przed Starą Starą Baska, i dwie zatoczki przed kempingiem Skrila - obrazek nie oddaje wysokości gór nad tą plażą ale klik

Jest trudno dostępna od strony lądu, z niej można też dostać się na nogach do jeszcze jednej fajnej i ukrytej pośród skał. Aby trafić na Oprna, trzeba auto zaparkować powyżej plaży na drodze z tym 12% spadkiem i zejść po skałach ponad 100 metrów w dół. Te parkujące auta bardzo potem utrudniają wyjazd, bo nie dość że stromo jest to jeszcze wąsko i zakręty a one stoją w ogonku na 1,5km przyklejone do skały mimo to zajmują połowę jednego pasa :oslabiony:  Autem solo to pół biedy ale wyjeżdżając z budą nie należy absolutnie się zatrzymywać tylko trzeba przeć pod górę jak taran bez względu na wszystko :D

Plaża z góry pięknie się prezentuje, my na nią dopływaliśmy kajakiem ze Skrili ale na piechte też było wykonalne  :).

post-7016-0-50502700-1481726457_thumb.jpg

Za Starą Baską też jest czego szukać :)

aż Ty potrafisz namięszać! Domagam się relacji !

No muszę się zebrać, może z nowym rokiem ... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wydra

No dobra

Odpuszczamy ten Camping.

Moj nowy typ to Camping Village Simuni na wyspie Pag.

Jutro dzwonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BartoszK

byłem na nim i .... jest OK - ale polecamy Straśko chwile dalej, pod warunkiem ze bedziecie z dala od srodkowej czesci i czesci barowej - choc bliskosc lodow od Stepana to cos pieknego - gałka jak puszka piwa za 5 zeta ;-) - ze Straśko macie 5km to takiej plazy...

post-11643-0-12106000-1482177537_thumb.jpg

gdzie nie ma prawie nie ma nikogo rano i wieczorem ...

lub polecamy na jeden raz Zrce w Novalji - pelna fabryka rozrywki - Zlocista z Ibizy sie chowa....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wydra

No wlasnie Starsko nie ma ładnej plaży.

Mamy zamiar od Rijeki płynąć promem na Pag.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi