Skocz do zawartości

Kilka pytań kupującego


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wczoraj po 7 godz grzania wyłączyłem. Chyba kupie 11kg z propanem i jak znowu będzie mróz to zostawie na całą noc. W przyszłym roku chce w zime jeździć tylko musze być pewny że ogrzewanie wydoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo % wczoraj, lodówke włączyłem na 12 a nie 230 :) dzisiaj ją sprawdze. Zapisze tu bo zapomne, butla z gazem waga 11,2, na dworze -6, piec włączony na 6 dmuchawa na 4. Testuje wydajność ogrzewania. Start godz 12.30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz niezła zagwozdkę z tym grzaniem...

 

My za 4 dni zużyliśmy około połowy butli gazu (propan) - jednak pomimo, że było gazu na 2/3 to butla przymarzła przy -14 i na chwile trzeba bylo ją wstawić do przyczepy aby odtajała i dalej śmigała... mieliśmy jedną pełna i druga awaryjna na 1/3 na chwilowe podmianki gdyby butla lub reduktor przymarzał...

 

Przy temperaturze w nocy około -15 od -20 piecyk śmigał na max 4 i dmuchawa na max 4 - w środku temperatura od +20 do +24 w zależności jak często otwieraliśmy drzwi.

 

Przerobiłem trochę rury od nawiewów tak ze mam je dookoła całej przyczepy (wszystkie ściany cieple od dołu do wysokości okien...

Przy drzwiach po obu stronach mam nawiewy na full - tak aby sechł dywanik ze śniegu zaraz przy wejściu a we wnęce koło piętrusa dmucha gorące powietrze na 3 pary butów i półkę z rękawiczkami i czapkami.

 

Modyfikacja była tez przy wylocie gorącego powietrza zaraz za piecem (dwie dziury o średnicy 3-3,5cm), tak aby gorące powietrze dmuchało od spodu w szafie - dzięki temu w szafie jest około 30-35 stopni - mokre od zjeżdżania na tyłku spodnie wysychają w 2-3 godzinki na pieprze.

 

Jak pisałem wcześniej - zużyliśmy za 4 dni pól butli gazu, dmuchawa chodziła non stop przez 4 dni i noce, światła LED o mocy 3x3W świeciły po 6-7 godzin dziennie - akumulator GEL 51Ah rozładowaliśmy do 40% - ładowania z solara praktycznie nie było - 10cm lub więcej śniegu skutecznie tłumiło światło - w porywach dawał 13V i 1A przez może 1h w ciągu dnia - odśnieżać nie było sensu - po godzinie znowu zawiane śniegiem...

 

Gorąca woda była cały czas - Truma TT2 z aluminiowym wkładem z nadmuchu skutecznie grzała wodę, pomimo że jest 2m od piecyka - woda była gorąca - reki nie dało się utrzymać pod wodą - zużyliśmy około 70L wody - wiekszość na mycie nas, dużo mniej na mycie garów ;-)

 

Przyczepa zdała pozytywnie egzamin przed Feriami nad morzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od listopada do marca mam 2x11kg tylko propan... Jedna zawsze przed wyjazdem weekendowym jest nowa, druga awaryjna - w tej chwili po 3 wyjazdach mam 3 polowki propanu do wykonczenia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od listopada do marca mam 2x11kg tylko propan... Jedna zawsze przed wyjazdem weekendowym jest nowa, druga awaryjna - w tej chwili po 3 wyjazdach mam 3 polowki propanu do wykonczenia ;-)

ok, a myślisz że mieszanka aż tak może obniżać sprawność?

Druga rzecz, ciepłą wodę też moge zrobić bez 230? Żeby od gazu się grzała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo % wczoraj, lodówke włączyłem na 12 a nie 230 :) dzisiaj ją sprawdze. Zapisze tu bo zapomne, butla z gazem waga 11,2, na dworze -6, piec włączony na 6 dmuchawa na 4. Testuje wydajność ogrzewania. Start godz 12.30

Czyli siedzisz w przyczepie i pijesz? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo to ja pierwszy? :P

Po dwóch godzinach w środku 18,8st na dworze -8. tylko nastawy od godziny są zmienione, piec na 4, dmuchawa na 4. Lodówka na 230v śmiga, żeberka już zimne, zamrażalnik już mocno złapało.

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.