Skocz do zawartości

carver cascade 2-jak uruchomic


kryhawrc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum- jestem nowym użytkownikiem Przyczepy ABI ACE ORBIT z 1998 roku. Jest to moja pierwsza przyczepa i proszę o wyrozumiałość.

Posiadam bojler Carver cascade 2 i nie mam pojęcia jak to urochomić na gazie( pod 220v działa -bo sprawdzałem przy kupnie). Według instrukcji wystarczy przełączyć przełacznik na I i powinno sie zapalić(akumulator podpiety i zapala sie zielona lampka)

11505368526641435498.jpg

Niestety ale u mnie sie nie zapala. Rozebrałem bok(tam gdzie jest palnik) i niestety ale nie daje iskry ani nie czuć ani nie słychać zeby leciał gaz. Od czego zacząc gdzie szukac przyczyny??

Z góry dziekuję za odpowiedz

 

Zapytam jeszcze do czego sa takie przełączniki bo mam też ich kilka

54684676526671508231.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczął bym od zdjęcia zaślepki z boku przyczepy, którędy wylatują spaliny. Z zaślepką nigdy nie odpalisz bojlera. Przełączniki muszą być włączone - zapala się czerwona dioda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam taki sam model też miałem problem najpierw woda musi być chłodna bo jak nagrzejesz grzałką elektrycznie to się nie włączy .

Sprawdź wtyczkę na kablu  miedzy przyciskami sterowniczymi a bojlerem ja miałem słaby styk w samym bojlerze  pośniedziały  styki .Jeszcze wszystko zależy jaki masz sam bojler bo w jednych występowały termostaty mechaniczne które też śniedzieją a w innych już na czujnikach  po zdjęciach to powinieneś posiadać już ten nowszy model.Jak jest coś nie tak z płomieniem to zapali się czerwona dioda z logo płomienia .Ale z opisu wynika że w ogóle nie odpala więc zaczął bym od kabli .W moim przypadku bojler elektrycznie wodę podgrzewa bardziej niż na gazie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle sie nic nie zapala ,nie słychać zapalnika ani nie leci gaz

Woda jest zimna tak że to na pewno nie to, a jaki mam model dokładnie to sam nie wiem-bo to moja pierwsza przyczepa i dopiero poznaje wszystko

 

Bezpieczniki sprawdzałeś? Ja mam cascade I i był jeden spalony.

jeszce zapyatm czy chodzi ci o bezpieczniki ogólne(mam w szawce skrzynkę) czy o to co wstawiłem powyżej zdjęcie? Bo to też chyba jakiś bezpiecznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to pudełeczko z przełącznikiem u mnie jest inne (jak na zdjęciu) i w środku są dwa bezpieczniki rurkowe. 

Nie wiem jak wygląda to w nowszym modelu ale może też w środku są bezpieczniki.

 

 

caravan-motorhome-conversion-carver-casc

 

Jeszcze tak przyszło mi do głowy.

To sterowanie jest podłączone do bojlera takim wtykiem jak stare wzmacniacze i udało mi się to włożyć (po palcu) w innej pozycji niż być powinien i wtedy też nie działało. Wychodzi na to, że wtyczka nie ma ustalonej pozycji jedynej właściwej. Może u Ciebie jest już inna?

 

Zdjęcie jest tylko podglądowe bo nie mam teraz przyczepy pod domem i wstawiam z netu pierwsze lepsze.

7599420800_1356179143.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z rozwiązaniem, że aby odpalić grzanie wody to trzeba odnaleźć dodatkowy włącznik - taki jak na zdjęciu przy drugim poście ze zdjęciami (włącznik zdublowany nijako). w mojej byłej angielce taki przełącznik miałem nad piecykiem gazowym okazało się że służy do załącznia ogrzewania elektrycznego. a na pewno przed podjęciem próby sprawdzenia ogrzewania wody należy dokładnie odpowietrzyć układ - najlepiej przy wylewce położonej najdalej od bojlera, istniej możliwość że ktoś grzebał przy regulacji ciśnienia - taki mały element z śrubą nastawczą zaraz przy wejściu wody do przyczepy od strony schowka , przed bojlerem. jak ciśnienie będzie za niski w układzie to myślę że również może nie chcieć odpalić. natomiast jeżeli chodzi o diody to posprawdzałbym spinki elektryczne  w bloku sterującym. aha i musi być wpięty w układ akumulator - bez tego ani rusz :nono:  

Edytowane przez slamal77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzieki za wszystkie podpowiedzi. Bede sprawdzał wszystko po kolei.

Sądząc pos tanie palników w bojlerze to nie był on odpalany na gazie kilka lat-są brudnie i pordzewiałe-ale mam nadzieje że ogarnę wszystko po kolei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolego ja mam to ustrojstwo w mojej przyczepce tez jak ja kupiłem to nie działało. Zacznij właśnie od palnika, wyczysc go druciakiem albo wypiaskuj, tam jest elektroda jonizacyjna która. Wytwarza iskrę i zarazem jest czujnikiem płomienia, prosta zasada, nie ma iskry nie otwiera zaworu gazowego, jest iskra otwiera zawór gazowy, jest płomień i temperatura wyłącza się iskra. Sprawdź odległość tej elektrody od palnika, na próbę możesz ja bardzo zbliżyć. Później jak znajdzie się iskra to ustawisz. Ja zauważyłem że jak jest za daleko lub za blisko to odpala się ze strzałem, jak ustawiłem metodakilku prób to odpala tak cicho ze nie da się usłyszeć. Najczęstszym uszkodzeniem carverow jest właśnie uklad który wytwarza iskrzenie. Wiec tu tez bym grzebnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.