Skocz do zawartości

nasz Osiołek


Misio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Już ponad rok mamy naszego Osiołka - sporo osób już go znają - więc wypadało by otworzyć ten topik...

Jest to Fiat Ducato 14 1,9TD 1992r a zabudowa to Dethleffs A-642DB
20150325_143949.jpg
20150325_144102.jpg

a tu jego początkowy układ:

osiolek%20start.jpg
Autko kupiłem jako...materiał na kamperka, więc sporo zmieniam...
Jak poskładam go do stanu godnego tu prezentować i już nasz kamper będzie przez duże K to zacznę wrzucać foteczki :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 414
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mam nadzieję że odmachałem :)

Jechaliśmy wówczas na Słowację (lub do domu)

A Twój ma jeszcze duży atut pod maską... :)

Mam nadzieję że kiedyś uda nam się postawić nasze kamperki obok siebie i je wówczas porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wracaliscie bo my jechalismy do zakopca, tak juz z daleka machalismy my do siebie ale ja wtedy jeszcze budka jechalem. A jak taki motorek sobie radzi z taka zabudowa w górach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W górach nie jest źle (nie jeździłem gdzieś w Alpach czy innych extremach ale w Polsce też można znaleźć ostre i długie kawałki)...jeszcze nie spotkałem się z górą gdzie prędkość moja by spadła z przyczyn spadku poniżej 40km (nawet ze startu pod ostrą górę do 40 na 2 dochodzi i ładnie pracuje). Troszkę jest też problem ze zjazdem z gór - ten 1,9td ma słabe hamowanie silnikiem i przez to klocki mi lecą tak iż po 10-15 tyś km trzeba je już wymieniać, ale cóż... Najgorzej jest na kempingu...gdy trzeba podjechać pod duży korzeń, kamień, krawężnik...czasem uda mi się z 2x zgasić silnik wjeżdżając na kliny poziomujące...niestety wówczas turbina jeszcze nie pracuje, wiec mam jakby wolno ssącą 1,9...czyli niespełna 70KM i moment 120Nm ale przy tak niskich obrotach jest mocno poniżej 100Nm co jest zbyt mało dla takiej stodoły...jedyny atut mojego silnika to około 200kg mniej niż Twój (patrząc pod kątem silnika, osprzętu, skrzyni, belki zawieszenia przedniego, hamulców itd...).

Był plan zmiany silnika na 2,5TD lub 2,8 idTD, ale jednak kg mnie od tego odwiodły, a jednak ten 1,9 sobie radzi :)

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia to robiłeś zaraz po zakupie? Jeszcze na starych kołach, lodówka w standardowym miejscu i nie ma hangaru bagażowego pod łóżkiem.

 

Dalej dopieszczasz kampera, czy przerwa na wakacyjne wojaże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są zdjęcia jeszcze u poprzedniego właściciela zrobione przy oględzinach przedzakupowych :)

Ja robię małymi etapami...by móc na bieżąco korzystać z kamperka :)

Np wczoraj wróciliśmy z 5dniowej wycieczki na ścianę Wschodnią, a za 2 tygodnie ruszamy na Mazury i Suwalszczyznę...

Ale w każdym wolnym czasie dłubie przy nim czy to tu w Krakowie czy przyjeżdżając do Andrewy...

Dlatego jednak czas na zrobienie naszego kamperka przez duże K był określony na conajmniej 3 lata, a dopiero minął rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek ja po Spiczynie też zachorowałem i też mam 1,9 TD 91 r. zabudowa Granduka buda Dethleffs

 

PS.Myślę że do Radawy na zlot przyjedziesz? w Wrześniu!

 

Pozdrawiam Waldek


Zapomniałem napisać też Fiat Ducato

post-1079-0-84768800-1469899172_thumb.jpg

post-1079-0-49469800-1469899246_thumb.jpg

post-1079-0-14567000-1469899275_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra!

Będziemy w Radawie (jestem o 11 miejsc niżej wpisany niż Wy)

A właśnie wczoraj wróciliśmy z Waszych stron - byliśmy w okolicach Zamościa i Przemyśla :) jako taka przymiarka do urlopu i sprawdzenia jak nam wychodzi kamperowanie bez kempingów... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak się skusiłeś:):]

 

 

....

Dlatego jednak czas na zrobienie naszego kamperka przez duże K był określony na conajmniej 3 lata, a dopiero minął rok...

"a dopiero" piszesz, zobaczysz, że te 3 lata to z dużżżżym zapasem wyjdą Tobie w tym tempie prac:)
 

 

...

A właśnie wczoraj wróciliśmy z Waszych stron - byliśmy w okolicach Zamościa i Przemyśla :) jako taka przymiarka do urlopu i sprawdzenia jak nam wychodzi kamperowanie bez kempingów... :)

i jak się podoba? My od czasu przesiadki z cepki do Cimperka to jeszcze na ani jednym kempingu nie byliśmy i chwalimy sobie to:) :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co piszę o tych 3 latach... moja Adrianna i Hobbik dały mi dość dokładny obraz czasu prac, możliwości itd.

Gro ludzi co widziało mojego Osiołka już kilka razy zawsze mówią że za każdym razem coś nowego przybywa, że się zmienia, a droga do celu jeszcze bardzo daleka...

 

Co do karawaningowania bez kempingów... tak sobie, inaczej, jak każda sprawa ma plusy i minusy... ale daliśmy radę i było fajnie (chociaż jedną z nocy spędziliśmy na polu namiotowym, ale ze względu na fajną lokalizację, ale wyprowadzenie kotka jak i uzupełnienie czystej wody też było jakimś tam atutem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.