Skocz do zawartości

Uchodźcy


Peklacz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za te relacje na żywo . Bardzo czekałem na dobre wiadomości ....

Wyjechałem do Włoch 28.05.16 przez Słowację Węgry Słowenię nie napotkałem na granicach żadnych kontroli i trudności.Na południu Włoch na kempingu żadnych zmian i komplikacji na stacjach paliw i parkingach żadnych kontroli i patroli ani imigrantów.Jechaći wypczywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam, wlasnie wrocilismy z dwutygodniowych wakacji we Wloszech. (Postaram sie cos wiecej napisac w osobnej relacji)

Przejechane 3 tys. km , Odwiedzone miasta: Rzym, Pompeje , Neapol i Polwysep Gargano.

Odwiedzone 4 Kempingi. Nie spotkalismy po drodze za wyjatkiem Jednego zebrajacego w Rzymie, zadnego uchoddcy, nikt nas nie okradl i nie zgwalcil.

Od innych Kamperowiczow ktorzy podrozowali po calych Wloszech od Sycylli po Mediolan dowiedzielismy sie ze najwiecej widzieli w Miastach portowych, ale tez bez wiekszego zagrozenia.Od innych ktorzy wlasnie wrocili z Grecji te same informacje, oprocz obozow przy granicy z Macedonia nie napotkali na wieksze grupy Uchodzcow.

Niech zyje wolny Karawaning !!! Nie dajcie sie zastraszyc!!! Ruszajcie w Swiat, bo za pare lat naprawde moze sie cos zmienic.

Pozdrawiamy,

T&J

post-18102-0-30793700-1464726489_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie wrocilismy z dwutygodniowych wakacji we Wloszech. (Postaram sie cos wiecej napisac w osobnej relacji)

Przejechane 3 tys. km , Odwiedzone miasta: Rzym, Pompeje , Neapol i Polwysep Gargano.

Odwiedzone 4 Kempingi. Nie spotkalismy po drodze za wyjatkiem Jednego zebrajacego w Rzymie, zadnego uchoddcy, nikt nas nie okradl i nie zgwalcil.

Od innych Kamperowiczow ktorzy podrozowali po calych Wloszech od Sycylli po Mediolan dowiedzielismy sie ze najwiecej widzieli w Miastach portowych, ale tez bez wiekszego zagrozenia.Od innych ktorzy wlasnie wrocili z Grecji te same informacje, oprocz obozow przy granicy z Macedonia nie napotkali na wieksze grupy Uchodzcow.

Niech zyje wolny Karawaning !!! Nie dajcie sie zastraszyc!!! Ruszajcie w Swiat, bo za pare lat naprawde moze sie cos zmienic.

Pozdrawiamy,

T&J

attachicon.gifGOPR1134.JPG

 

Dzięki za dobre wieści  :yay:

 

Dzisiaj Teściowie wyjeżdżają z budą do CRO, przez AT i SLO. Za dwa tygodnie będą nowe zeznania  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A18 na wysokości Rosarno, kierunek Salerno. Jest tam duży parking przy esso. Podjeżają na niego autokary pełne podobnie ubranych ludzi. Zatrzymują się na pół godziny. Pozostają kartony pełne śmieci. Tak wyglądało moje spotkanie z imigrantami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A18 na wysokości Rosarno, kierunek Salerno. Jest tam duży parking przy esso. Podjeżają na niego autokary pełne podobnie ubranych ludzi. Zatrzymują się na pół godziny. Pozostają kartony pełne śmieci. Tak wyglądało moje spotkanie z imigrantami.

 

Byli agresywni  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatni weekend jechałem z PL -> IT

 

w Czechach jakos policja była mocno widoczna, kontrolowanych samochodów dość dużo, raczej osobówki i busy.

 

w Austrii pusto (uwaga, ok 20km za Wiedniem jest remont autostrady, ograniczenie do 60 albo 80, 3 pasy w jedną stronę z czego 2 zwężone i tam jest odcinkowy pomiar prędkośći)

 

w Italii (jestem w okolicach Cavallino) jest normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Teściowie wyjeżdżają z budą do CRO, przez AT i SLO. Za dwa tygodnie będą nowe zeznania  :]

 

Dzisiaj wrócili. Zeznania są. W obie strony ani śladu uchodźców. Nocleg na parkingu w AT przy autostradzie bez problemu. Zresztą spotkali tam dwie załogi z Forum: Marka z Częstochowy i Bartka z B-B, którym dziękuję za pozdrowienia  :blagac:  :]

 

Tak więc problem wydaję się być niewielki  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jednak Austriacy wprowadzili namiastkę kontroli granicznej na przejściu z Tarvisio na A2. Tuż za granicą pojawiła się pomarańczowa tablica z informacją o kontroli. Musieliśmy zjechać na z autostrady na wielki parking spedycyjny i przejechać przez bramkę. Przy nas granicznicy nikogo nie zatrzymali do kontroli. Poza tym spokój. Informacja z 29.06.

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.