Skocz do zawartości

doinwestowywanie naszej Hobby 400


Erni

Rekomendowane odpowiedzi

I zaczęło się, zakup przyczepki w sierpniu a teraz przyszła kolej na montaż przydatnych urządzeń ułatwiających i umilających karawaning:

 

Na pierwszy rzut poszedł napęd Enduro II . Przyczepka nieduża ale wjazd pod wiatę koło domu pod górkę i wężykiem, więc samochodem

cofanie było wręcz niemożliwe.

Druga sprawa to klimatyzacja, coraz bardzie przydatna w wyjazdach choćby na Węgry - choć ostatnio temperatury w Polsce też nas

rozpieszczają .

Na razie cały montaż tylko " mechaniczny " bez elektryki - tym zajmie się zaprzyjaźniony elektryk - niby wszystko w instrukcjach , ale niech zajmie się tym ktoś kto ma większe pojęcie ode mnie.

Jeszcze została markiza ale to już po wyprowadzeniu przyczepki spod wiaty .

post-464-0-70534600-1446014193_thumb.jpg

post-464-0-14472900-1446014216_thumb.jpg

post-464-0-95420400-1446014242_thumb.jpg

post-464-0-46624600-1446014263_thumb.jpg

post-464-0-98679000-1446014277_thumb.jpg

post-464-0-17328000-1446014302_thumb.jpg

post-464-0-62739800-1446014324_thumb.jpg

post-464-0-99303200-1446014343_thumb.jpg

Edytowane przez Erni (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz różnicę między MW, a DMC ? Zostanie Ci coś na załadunek klamorów do cepki ?

Nie pamiętam dokładnie, ale cały zestaw który będzie zamontowany to ok 70 kg ( napęd 40 , klima 22, markiza 8 ) uważam go za niezbędny w moim przypadku.

Natomiast z doświadczenia wiem że w poprzednie przyczepce ładowałem przedsionki, sypialni bocznej , wentylatory i inne szpargałów, których tu nie będę woził- były dużo cięższe i bardziej "upierdliwe" . Resztę poza ubraniami postaram się zmieścić w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega beruang dobrze Ci radzi...uważaj na kg

przy DMC 1100 kg masz ładowność na poziomie 100-200 kg minus dodatkowy wyposażenie, które dokładasz..

np. lekkie śpiwory + poduszki dla 4 osób ważą 10 kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim gratulacje zakupu, może zaprezentuj nam całą przyczepę?

 

Oczywiście też pierwsze co wpadło mi do głowy to ładowność... Nie zapomnij dodać jeszcze wagi akumulatora. U mnie przy 400kg ładowności zdecydowanie za szybko osiągnąłem DMC.

 

Teraz sprawy techniczne. Klimatyzacja - czy dałeś na dach uszczelniacz dobry pomiędzy uszczelkę klimatyzacji a dach ? Jeżeli zaufałeś instrukcji, to mam dobrą radę - daj tam dużo uszczelniacza, zanim zacznie kapać. Próba z wężem wiele Ci nie powie - bo przyczepa przejedzie 1000km, będzie drgało, wibrowało, zrobi się dziurka i będzie problem. Otwór w dachu nie posiada ramki drewnianej, więc aktualnie klimatyzacja dociska i ściska Ci styropian  w dachu a tam trzeba to mocno dokręcić.  Mam nadzieje, że gdzieś tam w pobliżu jest kawałek szkieletu drewnianego w dachu.

 

Mover - śruby pionowe, trzymające movera do ramy przyczepy - jak dobrze pamiętam po 4 sztuki na stronę - pamiętałeś, aby dokręcić je super mocno ? Nie pamiętam jaka tam jest siła w instrukcji (itak nie mam klucza specjalnego), wiem że ja zrobiłem to za słabo i po kilku wyjazdach mover przesunął się na ramie i słabo dociskał do opon. Śruby te są tam zaostrzone i powinny solidnie wkręcić się w ramę.

 

Gratuluję, bo widzę że robisz to sam (masz pomocnika ? ) moje uwagi mimo, że nie wyglądają dobrze, to podyktowane są troską o stan Twojej nowej cepki. Przed wyjazdem za wczasy polecam zawitać na wagę np w skupie złomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim gratulacje zakupu, może zaprezentuj nam całą przyczepę?

 

Oczywiście też pierwsze co wpadło mi do głowy to ładowność... Nie zapomnij dodać jeszcze wagi akumulatora. U mnie przy 400kg ładowności zdecydowanie za szybko osiągnąłem DMC.

 

Teraz sprawy techniczne. Klimatyzacja - czy dałeś na dach uszczelniacz dobry pomiędzy uszczelkę klimatyzacji a dach ? Jeżeli zaufałeś instrukcji, to mam dobrą radę - daj tam dużo uszczelniacza, zanim zacznie kapać. Próba z wężem wiele Ci nie powie - bo przyczepa przejedzie 1000km, będzie drgało, wibrowało, zrobi się dziurka i będzie problem. Otwór w dachu nie posiada ramki drewnianej, więc aktualnie klimatyzacja dociska i ściska Ci styropian  w dachu a tam trzeba to mocno dokręcić.  Mam nadzieje, że gdzieś tam w pobliżu jest kawałek szkieletu drewnianego w dachu.

 

Mover - śruby pionowe, trzymające movera do ramy przyczepy - jak dobrze pamiętam po 4 sztuki na stronę - pamiętałeś, aby dokręcić je super mocno ? Nie pamiętam jaka tam jest siła w instrukcji (itak nie mam klucza specjalnego), wiem że ja zrobiłem to za słabo i po kilku wyjazdach mover przesunął się na ramie i słabo dociskał do opon. Śruby te są tam zaostrzone i powinny solidnie wkręcić się w ramę.

 

Gratuluję, bo widzę że robisz to sam (masz pomocnika ? ) moje uwagi mimo, że nie wyglądają dobrze, to podyktowane są troską o stan Twojej nowej cepki. Przed wyjazdem za wczasy polecam zawitać na wagę np w skupie złomu.

 

Co do wagi będę się starał ją kontrolować, klimatyzacja faktycznie położyłem na samej uszczelce tak jak zalecała instrukcja, na szczęście nie jest jeszcze całkowicie zamontowana więc jeszcze się poradzę i zobaczę co zrobić ale dzięki za uwagi. Mover starałem się dokręcić jak najmocniej, wiem że działają tam duże siły . Natomiast przy montażu mechanicznym nie mam pomocnika (oprócz skiałczącego psa ) natomiast do podpięcia elektryki przyjdzie kuzyn, który jest elektryko -informatykiem i połączy te wszystkie kabelki w całość . Mam nadzieje że będzie działało . Jeszcze raz dzięki za cenne uwagi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I montaż napędu w te super pochmurne dni zakończona - zakres elektryczny :

- podstawa akumulatora+ akumulator

-ładowarka

-centralka napędu

-wskaźnik napięcia

-hebel

-przy okazji gniazdko 12 v

 

 i wszystko super działa 

 

pozdrawiam 

 

post-464-0-15544300-1448208615_thumb.jpg

post-464-0-53501300-1448208933_thumb.jpg

post-464-0-65501500-1448209002_thumb.jpg

post-464-0-42251600-1448209092_thumb.jpg

post-464-0-10616700-1448209144_thumb.jpg

post-464-0-43612300-1448209302_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo estetyczna, porządnie zrobiona instalacja el. - lubię porządek w kablach.

dzięki, starałem się- chyba nieźle jak na amatora ( w końcu nie miałem pomocnika elektryka -za długo zwlekał i zabrałem się sam do roboty ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadwaga nadwagą, ale radość z movera warta wszystkiego :) Ja przerażony postami na forum zważyłem się (markiza, klima, mover, aku, troche plynow i troche gratów) i wyszło tylko 40kg + więc do przyjęcia.

To wszystko ważyło 40kg+????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.