Skocz do zawartości

podwyższenie haka - prośba o pomoc


Medyk

Rekomendowane odpowiedzi

Przed wymianą zawieszenia doopa przyczepy też była niżej od poziomu (samochód załadowany na wyjazd). Po wymianie zawieszenia jeszcze opadła o jakieś 4,0 cm. Chyba będę musiał pokombinować z kulą haka, jak podpowiedział Piotr.,tylko, czy da radę znaleźć kulę pasującą do mojego gniazda? Nie cierpię  żadnych zamienników, to ostatecznie jest hak i nie chcę zostawić przyczepy z hakiem gdzieś na trasie a dalej jechać solówką. Może ktoś pamięta w jakim przedziale wysokościowym od podłoża jest zaczep w przyczepie (mogę sprawdzić u siebie ale cepka stoi na działce 30 km od domu).

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Piotr, zaczep będzie na różnych wysokościach. Inaczej miałem w Burstnerze inaczej mam w Hobby a i w innym Hobby kolega ma inaczej.

Pewnie jest to związane z konstrukcją osi (w Burstnerze była ALKO, w Hobby mam BPW a kolega miał PIETZ), do tego kwestia opon (szer, średnica i profil), zużycie elementów samej osi i nie ma jednego wymiaru ani przedziału.

Za to jest norma UE o dopuszczalnej wysokości kuli i na tym pewnie wzorują się producenci ram do cepek.

 

Szukasz kuli do Opla a nie lepiej poszukać kuli do haka?? To co Opel założył x lat temu nie koniecznie musi być tym co Opel zakłada dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Piotrze OK, tylko jak opisać gniazdo haka, żeby znaleźć odpowiednią kulę. Tu mam problem. Chyba pozostanie wymiana całego haka, czego chciałbym uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na haku powinien być nabity numer albo tabliczka, zgłoś się do producenta i może wynajdą inną kule. Jeżeli masz westfalie to oni gniazdo mają chyba jednakowe we wszystkich, ile miałem do czynienia z ich hakami to gniazdo było jednakowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie da nr to producent będzie wiedział jaki hak był montowany do konkretnego modelu w tamtym czasie. Coś mi się kołacze w głowie że z westfalii kula z zamkiem kosztuje 600 albo 800 zl

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr - jaki masz model haka z Westaflii ? została mi po volvo S80 krotka kula i moze podejdzie...

W V70 mam juz Brinka

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek tak troszke ot, zadowolony jesteś z mocowania w brinku? W cytrynie taki mam, dostaje białej gorączko jak go montuje, w westfalii wskakiwał i już, a tu za pierwszym razem to z pół godziny się szarpałem, teraz bardziej to wyczułem ale nie umywa się nawet do westfalii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Westfalie psy wieszałem - skrzypiała i problem z wypięciem, Brinka obsługuję jedną ręką ...

 

 

Piotr takie cos mam na mysli - została mi w garazu ta niska

 

 

wysoka - post-11643-0-46909800-1490018027_thumb.jpg

 

niska - post-11643-0-81137600-1490018026_thumb.jpg

 

 

 

roznica w szczycie glowki okolo 5-6cm

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ehaki.pl/media/produkty/normal/Hz11ix4CIaBK1J3Dod1P.jpg

Takie?

na Westfalie psy wieszałem - skrzypiała i problem z wypięciem, Brinka obsługuję jedną ręką ...

 

 

Widać jeden woli córke drugi teściową :P

Jak będę w wałbrzychu to podjade na kawe to mi pokażesz jak to wpinać jedną reką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W V40 mialem, obecnie w V70 mam taki hak - poezja przy zakładaniu - jedną ręka wszystko robisz...

 

https://imged.pl/hak-holowniczy-volvo-s60-v70-s80-xc70-xc90-4-9205387.html

 

nie spotkałem sie z wygodniejszym rozwiązaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.