Skocz do zawartości
szymano

Grill odpowiedni

Rekomendowane odpowiedzi

kawa221

Ja też używam tego ropalacza i uważam go za genialny patent.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ivcia72

My rozpalamy szyszkami suchymi. W domu mam ich po kokardy. Rozważałam zabieranie ze sobą ;) ale kupiliśmy gazowy Pueblo na wyjazdy z cepką. Fajny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wally1978

Do nie dawna też paliłem grilla dymnego i zawsze czułem się słabo a nawet było mi wstyd że inni wypoczywają a ja im dymię i dla tego na stan trafił gazowy z górnym palnikiem i elektryczny a w domku stacjonarnie  możemy  dymić ile wejdzie moja posesja , żeby nie wyszło że jestem na antydym grillowy gdyż na wszystko jest miejsce i pora  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KasiaTomek

My używamy zawsze tylko grilla tradycyjnego ale z brykietem dymu prawie niema ,przewozimy go w worku post-21708-0-84027200-1471786187_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Suzu4x4

odświeżę temat ;)

Widzę że większość poleca CADAC a ja mam pytanie o inne typy, zależy  mi żeby grill był też z funkcją kuchenki , czy ktoś może używał poniższych ?

Kuchenka gazowa z grillem - Chef Cooker 2-Burner firmy Outwell

http://allegro.pl/kuchenka-na-gaz-kuchnia-gazowa-z-grillem-grill-i6789335132.html

Kuchenka gazowa z grillem - Appetizer Cooker 3-Burner Stove  firmy Outwell

http://allegro.pl/kuchenka-kuchnia-na-gaz-gazowa-z-grillem-appetizer-i6788789901.html

ktoś używał ?

chyba że polecacie coś innego, zależy mi żeby wydać raz a dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
reflexes

Na ostatniej majówce testowałem grill Cramera kolegi. 

https://www.google.pl/search?q=grill+cramer&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiEkOO5zd_TAhWMCywKHUNxCeoQ_AUICigB&biw=1280&bih=906

Moim zdaniem to rozwiązanie nie ma wad. Płomień ogrzewa od góry więc absolutnie nic z tego grilla nie kopci, tłuszcz nie pryszcze na wszystkie strony ponieważ kapie na zimną tacę. Po użyciu myjemy tylko ruszt i tacę. Wszystko składa się w elegancką walizeczkę. Subiektywnie, moim zdaniem, jedzenie smakuje lepiej niż w węglowca ale najważniejsze, że nie ma żadnego smrodu więc nawet na tłocznym kempingu można robić grilla 24h/dobę. Do mnie już jedzie. Udało się wyrwać z olxa używkę e bardzo dobrym stanie, za przyzwoite pieniądze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Suzu4x4

no wygląda fajnie, a jak z gotowaniem na nim ? działa normalnie jak kuchenka ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
reflexes
Napisano (edytowane)

Gotować nie gotowałem ale podobno można. Ja planuję dorobić blachę i używać jak piekarnika tak ja na poniższej fotcegril1.jpg

Edytowane przez reflexes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mik media

Gotować nie gotowałem ale podobno można. Ja planuję dorobić blachę i używać jak piekarnika tak ja na poniższej fotcegril1.jpg

Mam i używam od kilku sezonów Cramera  i wszystko, co dobre o nim powiedziano, to prawda. Nie dymi, tłuszcz nie skapuje na palenisko, łatwy w czyszczeniu i konserwacji oraz w transporcie. Oczywiście na górnych palnikach można spokojnie ugotować zupę, zagotować wodę na herbatę czy zrobić jajecznicę a na dole na dwóch poziomach piec różne smakowitości bezdymnie. W zimne wieczory używaliśmy go nawet do ogrzania przedsionka. W moim cramerze nie ma jedynie takiej klapki z przodu. Wedle jednak relacji kolegi "Szyszki" dzięki tym drzwiczkom udaje im się nawet upiec pizzę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
reflexes

Te drzwiczki są dorobione z tego co wyczytałem na forum z którego pochodzi ta fotka. Roboty z tym na kilka minut a może się przydać.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wally1978

Niezły pomysł z tą blachą podoba mi sie też u siebie wykonam taką

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Roobertino

odświeżę temat ;)

Widzę że większość poleca CADAC a ja mam pytanie o inne typy, zależy  mi żeby grill był też z funkcją kuchenki , czy ktoś może używał poniższych ?

Kuchenka gazowa z grillem - Chef Cooker 2-Burner firmy Outwell

http://allegro.pl/kuchenka-na-gaz-kuchnia-gazowa-z-grillem-grill-i6789335132.html

Kuchenka gazowa z grillem - Appetizer Cooker 3-Burner Stove  firmy Outwell

http://allegro.pl/kuchenka-kuchnia-na-gaz-gazowa-z-grillem-appetizer-i6788789901.html

ktoś używał ?

chyba że polecacie coś innego, zależy mi żeby wydać raz a dobrze

ja posiadam to urządzenie: http://allegro.pl/kuchenka-kuchnia-na-gaz-gazowa-z-grillem-appetizer-i6788789901.html

jako kuchenka to jak najbardziej zdaje egzamin, ale jako grill to nawet nie wyobrażam sobie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Boas43

A tak w pobliżu tego tematu....grilla zasilacie długim wężem gazowym z bakisty czy macie wyprowadzone przyłącze do gazu gdzieś w ścianie przyczepy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Robert1975
Napisano (edytowane)

Witajcie

A ja tak z innej beczki...

W grillu Cramera ,który także posiadam, jest dysza 50 mBar. Mam oczywiście pod grilla podpiętą butlę 3 kg z reduktorem GOK-a 50 mBar.. I tu powstaje pytanie czy da się tę dyszę wymienić na 37 mBar aby móc zasiliić grilla z jednej butli 11 kg , którą mam w bakiście.

Ma taki to o to zawór i zrobił bym odejście na grilla.

post-17464-0-71777100-1494269749_thumb.jpg

Da radę....?

Edytowane przez Robert1975

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
magicR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi