Skocz do zawartości

Grill odpowiedni


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. 

Często jest tak, że ludzie po prostu nie umieją grillować na tego rodzaju paliwie. 

Do tego sztuczne oszczędzanie na tackach aluminiowych...

Potrawy się zwęglają, są twarde i w ogóle do doopy. 

Grillowanie trzeba wytrenować i można robić cuda nad żarem. 

Ja jestem na etapie takim, że potrafię schab wręcz ugotować w sosie własnym bez śladu przypalenia.

Zawsze używam brykietu, nigdy węgla. Łatwiej panować nad temperaturą, równomierność, trwałość żaru.

Nieudacznicy brykietu raczej nie używają bo nie umieją zaczekać na rozżarzenie i korzystać z jego walorów, a jest naprawdę lepszy. Zawsze tłumaczą że nie chce się rozpalić...  :blagac:

Węgiel szybciej ale trzeba pilnować, co bywa nie do opanowania jak 2 ręce szykują dla kilku osób a wystarczy płomień z tłuszczu na kilka sekund i wszystko nawet pies nie zje.

a najlepiej mieć do tego jeszcze gril z przykryciem i regulacją dopływu i odpływu powietrza w tedy można cuda robić,o węglu pisałem ogólne też wole brykiet acz kol wiek rozpalam najpierw weglem -szybciej ,choć na urlopie po co sie spieszyć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę gazowe, nie lubię tego powszechnego smrodzenia z ropalaniem węgla, które przenosi się coraz częściej na plaże. Jedyny minus to mycie, ciężkie do zrobienia na campingu. Co jakiś czas zabieram do zmywarki, po częstszym grillowaniu już nie do umycia pewne zabrudzenia.

Ja również mam problemy z umyciem, ale przez przypadek (nie zgasiłem grilla po ściągnięciu wszystkiego i grzał się jeszcze z godzinkę :) ) doszedłem do tego że najlepsze jest przepalenie płyty, wszystko się ładnie zwęgli i wystarczy zssypać do kosza :)

 

Przy dużym grillu w domu, również gazowym używam tacek alu przez co tłuszcz nie zabrudza tak bardzo promiennika i nie mam dodatkowego ognia na kiełbasce :)

 

A i polecamy w zasadzie Cadaca podłączanego do butli, po wszystkim ładnie się go składa do torby, a pokrywę można używać jako dużego garnka.

Tańsza opcja to płyta grillowa na kuchenkę gazową, znajomy to ostatnio zakupił więc pewnie przy lipcowym wyjeździe do Cro będziemy testować

post-5526-0-14811200-1432725331.png

Zdjęcie z tej aukcji: http://allegro.pl/plyta-patelnia-grillowa-na-kuchenke-gazowa-kemping-i5269843955.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podpisuje sie pod CADACiem

 

To nie tylko gril. 

To patelnia, kuchenk gazowa, wok,  piekarnik do pizzy( trzeba kupic kamien)

 

W transporcie nie jest zle. Jedzie w bagazniku albo w przyczepie pod stolikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gril na gaz o matko ,to co za gril bez węgla drzewnego?

Jeszcze trochę i ogniska gazowe będą robić o masakro

Hahaha

 

Też kiedyś tak myślałem.

Zgłębiłem temat i okazuje się, że czemu nie. Okazuje się, że w ślepym teście grillowane wyroby są nie do odróżnienia na jakim zostały grillowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

O matko... ciekawe jak rozpalisz tego grila na kempingu na którym jest całkowity ZAKAZ używania tego typu sprzętów. Jak dla mnie to całe południe Europy w taki zakaz wchodzi...

Ja mam mniej więcej taki opiekacz elektryczny. Od podłączenia wtyczki do wbicia widelca mija max 15 min.

 

1077-3_4.jpg

Tyle że jest jeden problem. Trzeba mieć 230V.

Polecam piekarnik elektryczny,miałem okazję skosztować mięska u Jacka :skromny: ,efekt mięsko smaczne faktycznie mega szybko przyrządzone i co ważne zero zadymienia...

Ps teraz jest podobny piekarnik w Lidlu za 149zł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest złego w grillach węglowych :niewiem:

Dymią paskudnie, a cała ceremonia wydłuża się z 3x, zanim dym opadnie z pola gazowcy już kończą jedzenie :) ... Tomek mam na oku Twoją przyczepę, stanąłem zaraz za :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek... mega wygoda.

Wracasz z plaży, mięso przygotowane z lodówy do opiekacza i idziemy się myć.

Jak wracamy z prysznica to już czuć, że zaruśko będzie mniam mniam... A tak ktoś musiałby zostać i dmuchać i chuchać i znaki dymne współplemieńcom puszczać... 

 

Damian nie się sprawuje i smacznego życzymy! Nie zapomnij o boczku :] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek a próbowałeś?

Ja i moja rodzina jedliśmy mięso z gazowca, elektrowca i węglowca. Wielkiej różnicy na prawdę nie ma. Świeżość mięsa (broń Boże do foliowanych i "gotowych" wyrobów mięsopodobnych z marketów) + dobre przyprawy to 90% smaku.

 

Najbardziej lubimy natomiast potrawy robione w domowym zaciszu. Na duży grill kładę tylko i wyłącznie suche drewno z jabłoni, czekam aż się wypali i piekę na wytworzonym w ten sposób żarze. Nie było jeszcze osoby, która nie zwróciłaby uwagi na smak potraw. Ale na to mam cały sobotni wieczór i na wyjeździe za cholerę bym się z tym nie cackał nawet dla niepowtarzalnego smaku. Potem jeszcze popiół sprzątać, ech szkoda gadać...

 

O kurde zdradziłem domową tajemnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde zdradziłem domową tajemnicę

:>    :>    :>

 

A mięsiwa jadłem z gazowych, oczywiście że są pyszne :ok:  ale i tak to już nie to samo, brakuje tego dymu  :P

mam nadzieję że ogniska nie będą za niedługo gazowe czy elektryczne, tylko dalej prawdziwe, "napędzane" drewnem  :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.