Skocz do zawartości

Dobór i kupno opon do przyczepy


jubi-tom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 937
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W celu zmniejszenia ryzyka wystrzału i większej wytrzymałości

 

ale do tego służą opony XL albo reinforced - budowa dopasowana do większego ciśnienia i większej nośności  :yes:

 

Cargo to grube i sztywne gumy do dostawczaków nie zapewniające żadnej amortyzacji  :no: chyba niezbyt zdrowe dla zabudowy  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zakupie wywaliłem stare kapcie bez c bo były popękane i kupiłem 2 świeże choć używane Yokohamy 6mm za grosze na allegro. Przyczepa trochę waży, bagaże też sporo. Dodać do tego nasze piękne drogi i np. boczny napór powietrza na budę... Wyjdzie z tego spory nacisk na koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przy wymianie opon zwracamy uwagę też na nośności opon by problemów nie było na drodze.

Jak mamy np.1500 DMC to kupujemy min 102/104

 

Nim kupicie psprawdźcie co potrzebujecie:

 

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

 

http://www.opony.com.pl/narzedzia/indeks-nosnosci-opon/

 

Czy opona ma np 195 65 15C czy 185 60 15C jest według mnie mniej istotne, bo co to za różnica czy na 1km jedna się przekręcić 40 razy a inna 45 razy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup nowych opon, a nawet nowych felg to są śmieszne kwoty. Nie rozumiem jak można kupować dwie używane opony do przyczepy? Jeden grill biedniejszy na wsadzie a kilka lat spokojnej jazdy.

To miło że jesteś tak bogaty. Ja niestety mam ważniejsze wydatki i kupiłem używane kilkuletnie opony. Nie mam z tego powodu kompleksów i zapewniam że kręcą się tak jak Twoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 i kupiłem używane kilkuletnie opony

 

A wziąłeś pod uwagę, że opony w przyczepie powinno się wymieniać co 5 lat? Skoro kupiłeś kilkuletnie to może jednak nie było warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam się na oponach i wiem kiedy należy je wymieniać-nie polegam wyłącznie na mądrościach internetu. Nie mam nic przeciwko żeby wymieniać je nawet co roku jeśli kogoś stać na taki farmazon i lepiej się z tym czuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam się na oponach i wiem kiedy należy je wymieniać-nie polegam wyłącznie na mądrościach internetu. Nie mam nic przeciwko żeby wymieniać je nawet co roku jeśli kogoś stać na taki farmazon i lepiej się z tym czuje.

No jeśli zalecenia producenta to dla Ciebie mądrości z internetu to fajnie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam się na oponach i wiem kiedy należy je wymieniać-nie polegam wyłącznie na mądrościach internetu. Nie mam nic przeciwko żeby wymieniać je nawet co roku jeśli kogoś stać na taki farmazon i lepiej się z tym czuje.

Patrząc na mój przypadek to i co roku może być mało ;). Ważne, żeby opony były odpowiednich parametrów i że znaną historią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miło że jesteś tak bogaty. Ja niestety mam ważniejsze wydatki i kupiłem używane kilkuletnie opony. Nie mam z tego powodu kompleksów i zapewniam że kręcą się tak jak Twoje.

 

 

To ważne ,że masz ważniejsze wydatki.

 

Może w tym czasie pozostaw ppę na działce ?  Poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem dłuższy post ale mi się odechciało. Mam piękne 2 letnie, wzmacniane opony Japońskiej firmy i pozwólcie że sam zadecyduje kiedy będą nadawały się do wymiany ew. skonsultuję. to z moim wulkanizatorem który ma pojęcie nie pochodzące z instrukcji i Wikipedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Cię Kolego nie atakuje, kupiłeś i dobrze, że nie jedziesz na samych felgach. Chciałem tylko napisać, że kupiłem nowe opony ze wzmocnieniami 160 złotych za sztukę. Czy to jest aż tak wielki wydatek? Powinny one być wymienione po 5 latach, ale umówmy się że posłużą kilka lat dłużej. Dlatego z ciekawości zapytałem ile zapłaciłeś za te polecone przez Twojego wulkanizatora. Oczywiście ten wulkanizator jest całkowicie bezstronny i nie od niego kupiłeś te opony? Głupio pytam, oczywiście że nie od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei zastanawia kto i po co pozbywa się pięknych i raptem 2 letnich opon? Bo skąd gumiarze mają "stare" oponki to chyba wiadomo. Mają je po klientach, a opony takie są zostawiane do utylizacji ale te co lepsze sztunie trafiają powtórnie na rynek jako mało używane. Tak to się dzieje.

 

Tutaj ciekawy artykuł o oponach tego typu:

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news-co-szoste-auto-w-polsce-ma-uzywane-opony-ze-zlomu,nId,2433605

 

No ale każdy robi jak chce. Oszczędności są tylko iluzoryczne natomiast niebezpieczeństwo jeżdżenia na takiej opinie, która nie wiadomo skąd jest i ile ma km, zwłaszcza w przyczepie jest bardzo duże.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.