Skocz do zawartości

Chorwacja wrzesień 2015r


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że wrzesień pod Velebitem :hmm:  może być ciekawie  :miga:  

 

Ale namieszałam :ee:  

Możesz rozwinąć tę myśl ??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bura, duże prawdopodobieństwo we wrześniu.Nas dopadła na Pagu, już w 2giej poł sierpnia, wiatr schodzący z gór. 2 dni wiało niemiłosiernie. Paski Zalew wychodził z niecki i trudno było ustać na nogach.Po zachodniej stronie wyspy było jak w innym świecie, cicho i spokojnie.

Napewno nie jest to gwarantowane bo pogoda lubi zaskakiwać ale duże prawdopodobieństwo, że jednak wystąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ty roku też pierwszy raz z przyczepa i zastanawiam się nad Chorwacją właśnie. Byłem już ale nie z przyczepą tylko pod namiotem w Podgorze. 

Było bardzo fajnie, jak ktoś może polecić jakiś kemping (oprócz już wypisanych) to poproszę.

 

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym na waszym miejscu wybral Cres. szczególnie ze koniec sierpnia -początek września pogoda w kratke. wyspa to wyspa jednak i wiaterek prędzej chmury rozgoni.

a po za tym Cres jest piękne. Możecie tez zerknąć na Camping Oliva w miejscowości Rabac na Istri na przeciwko Cres (piękne plaze z drobnym zwirkiem) Codziennie plywaja wycieczki na Cres. Dolphin Boat zabierze was do Blue Cave za 50EUR z cala rodzina wliczając obiad dla wszystkich my w tamtym roku podczas tej wlasnie wyprawy widzieliśmy delfiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, masz racje , statystyki mowia co innego. zle się wyraziłem chodzilo mi o prawdobpodobienstwo trafienia na zla pogode, które jest większe w tym okresie. Nie miałem na myśli ze pogoda zmienia się co dzien. bralem pod uwagę moje doświadczenia z pobytu na Istrii z ostatnich lat. zresztą natura rzadzi się swoimi prawami i nie ma sensu bawic się w pogodynke. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam chętnie bym Cres zobaczył, w zeszłym roku wypadł z listy miejsc do zwiedzenia już podczas pobytu w Chorwacji, może w przyszłym roku się uda :).

 

Nie dramatyzowałbym z cenami promu, nie sprawdzałem w tym roku ale przez ostatnie 3 sezony podwyżki nie było ani jednej kuny na lokalnych przeprawach na wyspy. Fakt jest taki, że kroją nas bo jesteśmy turyści, bo przyczepa czy camper to już nie ruch miejscowych. Na pocieszenie proponuję sprawdzić cenę promu Hvar (Stari Grad) do Splitu - wyjdzie pod 1000zł a płynie się 2,5 godziny.

 

Wyspy mają swój klimat, u nas wyszło tak, że każdego roku jakiś transfer promem wychodził, traktujemy to jako atrakcję i sposób na odpoczynek w trasie a i dla dzieci jest później co pokazywać i o czym z nimi rozmawiać w długie zimowe wieczory czekając na kolejne wczasy.

 

Pogody niestety patrząc na rok ubiegły zagwarantować w Chorwacji nikt nie może, ale teoretycznie jadąc na południe jest na nią większa szansa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Na pocieszenie proponuję sprawdzić cenę promu Hvar (Stari Grad) do Splitu - wyjdzie pod 1000zł a płynie się 2,5 godziny....

Sprawdziłam ... auto poniżej 5 m + buda poniżej 5 m + 2 os. 1000 kun w jedną str.   :oslabiony:  W tej syt. wybrałabym raczej opcję  Dvernik - Sucuraj = 326 kun. 80 km dalej od zjazdu na Split z A1 + 60 po wyspie SG, czasowo wyjdzie podobnie a finansowo sporo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przyczepa przekracza 5m więc jest drożej. Opcję z Drvenika też testowałem, tylko były tam takie mało fajne roboty drogowe na 8 km długości, średnio przejezdne dla osobówki, ale jakoś daliśmy z przyczepą radę :). Wyszło nie 60 a pewnie 180 minut :). Teraz tam pewnie asfalt lustereczko i szeroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jako iż Cres jednak w tym roku chyba sobie ostatecznie odpuścimy, poza wspominanym wcześniej Soline: http://www.campsoline.com/

 

Wynalazłem jeszcze Kozarica: http://adria-more.hr/en/camping-kozarica

 

Obydwa można sobie fajnie oglądnąć z poziomu Camping streetview, kolejno:

 

http://en.camping-streetview.com/Croatia/Biograd-na-Moru/Camping-Park-Soline/Video/1260

http://en.camping-streetview.com/Croatia/Pakostane/Camping-Kozarica/Video

 

Wyczytałem iż kolega maarec, był kilka razy na Kozarica. Mógłbyś coś więcej na jego temat?? Lub jeszcze ktoś kto tam był??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozarica - to bardzo spokojny camping, dla  mnie idealny z racji bliskości Zadaru - naszego ulubionego miasta w Chorwacji. Camping z czystymi łazienkami, mini basenikiem dla dzieci i kawałkiem plaży kamienistej z płytką wodą dla dzieciaków - da się wejść kilka metrów do wody.

 

reszta plaży to beton / kamienie - ale jest to fajnie zrobione (tylko bardzo ślisko jak jest mokro), w wodzie dużo krabów, muszelek i małych ryb.

 

Byliśmy tam w 2012 i 2014 roku, i widać zmiany na lepsze.

 

na campingu cisza i spokój a po 21 wszyscy śpią, lub siedzą pod markizami / w przyczepach, dzieci spokojnie się wyśpią, a miejsca chyba nie zabraknie... ale to wszystko zależy od pogody.

 

na miejscu bankomat, bar, pizzeria, sklep, dla nas camping na ok 5-6 dni czyli bardzo fajny bo przeważnie zmieniamy po 3 dobach :)

 

polecam

 

edycja - w Biogradzie też byliśmy zobaczyć camping zanim pojechaliśmy na Kozaricę w 2014, ale plaża nam się nie spodobała - prąd morski wyrzuca tam śmieci z wody typu butelki, woda się pieni i nikt tego nie sprząta, mało zachęcająca plaża bo camping ok.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maarec :) wiedziałem że mnie nie zawiedziesz :) Na taką odpowiedź w duchu liczyłem :) Pozostaje mi tylko zlokalizować w okolicy jakąś alternatywną, bardziej dziką, plażę tak dla urozmaicenia tak by wszyscy byli szczęśliwi.

W jakich miesiącach byliście? i czy rezerwowałeś wcześniej parcele? czy raczej można śmigać w ciemno i nie ma sensu się określać wcześniej...

 

A... znalazłem sobie już w Twoim blogu co nieco :) Dzięki raz jeszcze

Edytowane przez ketrab (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w zasadzie u nas klamka zapada. Jesteśmy po bardzo miłej wymianie mailowej z kempingiem Kozarice. Początkowo na pobyt 23.08-05.09 były dostępne tylko parcele C i część ogólnodostępna więc planowaliśmy jechać w ciemno, aż tu ni z tego ni z owego dostaliśmy maila iż ktoś tam anulował rezerwację i znajdzie się dla nas wolna duża parcela B. O dziwo ponoć z H2O na parceli (tak jak w parcelach A)... Co potwierdzaliśmy jeszcze bo z info na stronie kempingu to nie wynika... Zobaczymy na miejscu :) Pozostaje zacząć planować trasę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.