Skocz do zawartości

kilka pytań przed zimą


diablobal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów mam kilka pytań przed zima ponieważ przyczepe mam pierwszy rok więc prosze o pomoc.

1. co z butlami z gAzu czy mogą zostać w przyczepie na zime ?

2. koła czy musze je obracać co jakiś czas ?

3. chce kupić pokrowiec czy warto i czy może być ten np

http://allegro.pl/pokrowiec-na-przyczepe-kempingowa-kemping-s-m-l-xl-i4766751954.html

4. woda z bojlera czy w tym modelu jak na zdjeciu wystarczy odkrecic ten zawor w podlodze widoczny czy jeszcze gdzies znajduje sie odplyw.

 

post-10847-0-09348200-1416516913_thumb.jpgpost-10847-0-12246200-1416516952_thumb.jpg

 

pozdrwiam i dziękuje będe wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1. Na orlenie też zimują.

2. Nie zaszkodzi obracać, zaszkodzić może nie obracanie ale po dłuuuugim postoju.

3. Miałem dokładnie taki sam. Jest lekki, przewiewny. Poszukaj tematu czy warto, tu każdy swoje wie.

4. Odkręcić i zostawić otwarte obydwa zawory oraz krany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na orlenie też zimują.

2. Nie zaszkodzi obracać, zaszkodzić może nie obracanie ale po dłuuuugim postoju.

3. Miałem dokładnie taki sam. Jest lekki, przewiewny. Poszukaj tematu czy warto, tu każdy swoje wie.

4. Odkręcić i zostawić otwarte obydwa zawory oraz krany.

dzieki zaworki w podłodze wszystkie otwarłem krany także , czyli Ty stosowałes pokrowiec :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie cały wątek: http://forum.karawaning.pl/topic/13828-pokrowiec-na-przyczepę-sprawdzian-po-zimie/page-3?hl=pokrowiec

 

Ja używam pokrowca i sobie chwalę. Wolałbym mieć fajny garaż murowany i może nawet ogrzewany, ale jak zejdę z marzeń na ziemię to widzę, że pokrowiec jest duuużo lepszy niż trzymanie budy pod chmurką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam. Przykleję się do tego wątku z pytaniem, bo pierwszy raz przygotowuję przyczepkę do zimowania. Gdzieś na forum przeczytałem, że po spuszczeniu wody z układu warto kompresorkiem go przedmuchać. Tylko nie wiem gdzie podłączyć powietrze. Z "góry", tzn. do kranu, czy z "dołu" - do zaworka. Czy ktoś może mi podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zbiornik zewnętrzny - beczka, do której wkładam wężyk z pompką na końcu. Czy to znaczy, że podłączam kompresor do miejsca podłączenia tego wężyka?

Czy muszę również wykręcić filtr wody? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję uważać z zostawianiem otwartych na długi czas zaworków itp. Różne robactwo potrafi wleźć w takie miejsca i potem kłopot. Dobrze byłoby zabezpieczyć je drobną metalową siatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak. Zadbaj o wentylację w razie wycieku.
2. Powinieneś.
3. Ponoć warto. Mam ale jeszcze nie założyłem.
4. Trzeba przedmuchać przewody ciśnieniem u mnie maks. 1 bar, opróżnić bojler, zbiorniki, rury, syfony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Pomocy, nie mogę wykręcić filtra wody. Albo poprzedni właściciel tak mocno wkręcił, albo go nigdy nie wykręcał i "się zapiekł". Woda z układu niby zeszła, przedmuchałem elektryczna pompką do pompowania pontonu, ale nie wiem, czy wszystko zeszło...bo ten filtr :pad: ! Co robić? boję się na siłę wykręcać, żeby nie połamać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi filtrami jest problem aby je poodkręcać, wielu już o tym pisało.

Trzeba podejść do tego niestety siłowo.

W najgorszym razie rozepniesz węże i pominiesz ten filtr całkowicie jak coś uszkodzisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam kłopot. Chciałbym zachować filtr. Zawsze to jakaś ochrona przed różnymi świństwami. Na rozpinanie węży chyba się na razie nie zdecyduję. To moje początki przygody z przyczepą i mam obawy, że mogę coś schrzanić. Spróbuję siłowo. Jak złamię to "skrzydełko" do odkręcania, wtedy pomyślę o wężykach. Ale dzięki za informację. Pocieszające dla mnie jest to, że nie tylko ja mam z tym kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez tez pod uwage, ze ten filtr nalezaloby wymieniac. W nim zostaje to czego sie boisz i potem niezauwazalnie rosnie, paczkuje i masz duzo gorsza wode z filtra niz bez niego ;).

Gdziesz na forum (nie zwrocilem uwagi) byl link do sklepu w UK gdzie mozna bylo je kupic z przesylka do PL.

Pamietaj, to jest wieczne rozwiazanie a brudny filtr bedzie szkodzil jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.