Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w ocenie.


blumore

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na oku taką przyczepkę potrzebna dla 5 osób (3 dzieci). Czy ona wygodnie pomieści 5 osób?

Proszę o wstępną ocenę. Czy ktoś jest z okolic i mógłby przy okazji oglądnąć?

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=4747840917

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiałem sie ze bedzie za mała. a co sądzicie o tej? wg. mnie fajna ale troche za droga. co sadzicie o cenie? czy jest warta tyle?

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=4720594528

Edytowane przez blumore (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał solidnej budy. W 5 osób całkiem komfortowo a cena... hm... 

Wg mnie wcale nie jest za wysoka jeśli jej stan jest zgodny z deklarowanym.

Dobre musi kosztować.

Fajnie będzie jak uzupełnisz profil , łatwiej oszacować masy zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest dla Ciebie zbyt ciężka (tego nie wiemy bo nie uzupełniłeś profilu) to generalnie warta bliższych oględzin.

Na pewno sprawdziłbym dokładnie bakistę i jej doszczelnienie (widoczne zwłaszcza z prawej strony z przodu) Bakisty w Burstnerach lubią czasem pękać, tak jak okna się z wiekiem rozklejają i są wtedy średnio atermiczne. Do sprawdzenia. Fajnie było by mieć więcej zdjęć w wyższej rozdzielczości - może sprzedający podeśle. A jak nie masz daleko to podjedź oglądnij. Dla was 5tki będzie raczej komfortowa w tym układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno z adriami jest trochę jak z Ikea. Stosunkowo nieźle pod względem rozkładu przy relatywnie nie wysokiej DMC. Tą konkretną będę mógł oglądnąć jakkolwiek dopiero jak będę miał dostęp do kompa bo na tel to mało co widzę na fotkach. Nie wiem czy ma rozprowadzenie ciepła po przyczepie - tzw nadmuch, bo jak nie to ja osobiście przy dzieciakach i w naszym klimacie chyba bym odpuścił. Mam gabarytowo chyba ciut mniejsza, a mimo nadmuchu, na końcu przyczepy w zimne noce jest znacznie chłodniej jak w reszcie. Wodę tez ma tylko zimną - nam to starcza. Pytanie czy wam też ciepła zbywa. To tak na szybko tylko. Piętrowe łóżka są super :-)

Na pewno lewy tył po jakiejś przygodzie wiec do dokładnego sprawdzenia. Podobnie bardzo wnikliwie zlustrowalbym łazienkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie nie ma rozprowadzenia nadmuchem :hmm:  mam identyczny aczkolwiek odwrotny uklad i 2+3 da rade :]   nie podoba mi sie lewy naroznik dolny tylny... tzn ten od strony wc.......albo mam zwidy albo tam cos sie rozlazi

Edytowane przez BOGDANKRAKOW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiszę w Twoim wątku na posta zamieszczonego gdzie indziej... Pośpiech jest wskazany w 2 przypadkach. Sraczce i łapaniu pcheł jak mawiają. Nie będzie to dobry doradca i łatwo pod presją kupić coś co tylko popsuje wam nie tylko najbliższe wakacje... I wątpię by ktokolwiek wskazał jakąś konkretną budkę która "warto" kupić bo chyba nikt nie weźmie na siebie takiej odpowiedzialności. Wszyscy chętnie doradza ocenia, podpowiedzą, ale to musi być Wasza decyzja i wybór, oby jak najbardziej świadomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend się dla mnie zakończył i po powrocie dorwałem się do kompa. Zgodnie z obietnicą zagłębiam się nieco mocniej w Twój przypadek. Oglądnąłem zdjęcia z powyższych interesujących Ciebie linków. Tzn Burstnera oraz Adrię. Z rozsianych informacji o Twoich/Waszych potrzebach i budżecie do 12tys. Mam rozumieć iż Burstner odpada?? Tak jak kolega pisał iż dopatrzył się w nim jeszcze prawdopodobnie padniętych amortyzatorów ( choć koszt wymiany jakiś kolosalny nie jest i może warto by było użyć również tego argumentu w jakiś negocjacjach...)

 

Ja powiem co ja bym zrobił na Twoim miejscu. Pojechałbym oglądnąć tak pierwszą jak i 2gą przyczepę. W każdej śmiało nawet sam dopatrzysz się uszczerbków. Pewnie nawet poza tymi wymienionymi wcześniej. Niemniej zdobędziesz jakiekolwiek większe mniemanie na temat tego jak to wygląda w realu. Nawet choćby sam układ wnętrza. Skoro szukasz przyczepy pewnie czytałeś już wątek na co należy zwrócić szczególną uwagę... jeśli nie zachęcam do lektury bo to podstawa.

Osobiście uważam że przy każdej nowo nabytej przyczepie i tak należy mieć jakiś dodatkowy zapas gotówki na jak ja to nazywam pakiet bezpieczeństwa. Tzn wymiana opon (chyba że mają mniej jak 5lat i są w super stanie) sprawdzenie/regulacja hamulców, okładzin w stabilizatorze, najazdu, amortyzacji itp... (trochę jak wymiana płynów i rozrządu w aucie przy kupnie używanego) - fakt że nie każdy to robi ale każdy ma tę świadomość i ponosi ryzyko... Pytanie czy to także zakładasz w 12 tyś czy to inna kwestia. Bo w razie gdyby co to 12 - np 2 na ewentualne zmiany udoskonalenia remonty... to zostaje już 10... kasa topnieje a wymagania rosną wraz z apetytem, który rośnie w miarę poszukiwań... :)

 

a może masz już jakieś doświadczenia w tym temacie i moje wywody są tu tylko stratą czasu... tego nie wiem bo dalej nie uzupełniłeś profilu o sobie... :(

 

Odnośnie łóżka piętrowego: na pewno w Burstnerze jest solidniejsze i górne piętro jest zabezpieczone przed nocnym wypadnięciem...

Natomiast rolety na okna są dość mocno wyeksploatowane choć jednak są a w Adrii brak. Duże okno dachowe w Burstnerze jest bardzo fajne - jak w tej Adrii, nie wiem...

Zastanawia mnie także prawy narożnik z przodu Adrii, zwłaszcza oglądając od wewnątrz... - do sprawdzenia

 

ogólnie wydaje mi się iż różnica w cenie jednej i 2giej może wynikać z ich stanu ale zawsze mogę się mylić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adria ma tylny narożnik faktycznie jakiś poprawiny, wewnątrz na przedniej ścianie jest położona nowa okleina z marketu - przynajmniej tak to wygląda. Pytanie po co ? jak jest blisko to można podjechać zobaczyć.

 

Adrie są równie delikatne jak przyczepy z Anglii i niska MW nie idzie w parze z jakością (głównie podłoga) - bo mebelki niech sobie będą delikatne.

 

Ogrzewanie z nadmuchem przy dzieciach to dla mnie podstawa. Pierwsza moja przyczepa nie miała nadmuchu i korzystanie z łazienki w nocy, kiedy były w max 4-5C z dzieckiem rozgrzanym z pod kołdry - nie jest ani fajne ani zdrowe.

 

aktualnie koniec sezonu, kilka ładnych miesięcy na poszukiwania. Ceny przyczep na przełomie roku często spadają - ja moją kupiłem w styczniu kiedy ruch w interesie jest mizerny i duże firmy mają fajne promocje ( bo na placu jest np 50 przyczep czyli zainwestowane minimum 500.000,00zł a pracowników trzeba opłacać ).. także zdecydowanie polecam cierpliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co tam w temacie??? Bo jutro już środa a to połowa tygodnia wiec teoretycznie powinna być tu burza dyskusyjna przed zakupem... Oglądałeś którąś...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.