Skocz do zawartości

Remont Caravelair


Rekomendowane odpowiedzi

No pięknie Robert- po dłuższej przerwie widzę, że "walczysz" twardo ze swoją cepką. Ach żebym tak mógł być już na emeryturce sam chętnie zająłbym się swoją.

W tym roku na razie zaliczyłem tylko jeden krótki wypad do Gaju-ale było super.

Acha i gromadź, gromadź dokumentację bo kiedyś mi się przyda :-)  Twoja robota jest bezcenna.Powodzenia i sił do dalszej "walki" z cepką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Relacji ciąg dlaszy.

 

Termin urlopu coraz bliżej, a ja jeszcze w lesie. Napewno nie zdąże z częscią prac we wnętrzu a mianowicie ze ścianami, z wyklejeniem ich korkiem bo po prostu fizycznie nie zdążę. W minioną sobotę na swoje miejsce wróciła blacha z przodu przyczepy, najbliższy weekend wszystkie listwy zewnetrzne idą do ponownego osadzenia na butyl, nowe światła z tyłu, i biorę się za połozenie nowej wykładziny na podłogę.

 

Fotki:

 

 

post-17464-0-48038900-1436180697_thumb.jpg

post-17464-0-15875500-1436180705_thumb.jpg

post-17464-0-89862600-1436180724_thumb.jpg

post-17464-0-71595800-1436180733_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po krótkiej przerwie,

 

Na swoje miejsce wróciły szyby boczne, wszystkie listwy zewnętrzne zostały wklejone na nowo na Dekaseal, niestety podczas montażu jedna z szyb bocznych pękła :oslabiony:

Na razie postaram sie czymś ją skleic ale będę szukał nowej tzn nie uszkodzonej. Przyczepa dostała nowe światła obrysowe przód jak i komplet lamp tył. Różnica nieporównywalna, musi być nas widać. cdn....

 

 

post-17464-0-85203300-1437298891_thumb.jpg

post-17464-0-33934000-1437298920_thumb.jpg

post-17464-0-49675500-1437298951_thumb.jpg

post-17464-0-75408300-1437299042_thumb.jpg

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Remont główny został zakończony.

 

Na wstępie bardzo chciałem podziękować Wszystkim forumowiczom za wsparcie techniczne i duchowe przy tym projekcie a w szczególności kolegom: Kristoferowi, Waldkowi00x, Portowi, Kamilowi_K, rapa, Andrewa1. Bez Waszej pomocy było by zdecydowanie trudniej w tym całym temacie.

 

Budka po pierwszym tescie wyjazdowym spełnia nasze oczekiwania, test wody przeszła pomyślnie, zostały do wykonania prace w wewnątrz, uzupełnienie tapet, i przeróbki wnętrza pod "siebie" o czym za jakiś czas skrobnę :)

 

Osobiscie stwierdzam iż remont dostarczył mi osobiscie nie lada satyskacji z wykonanej pracy ale też i nerwów podczas odkrywania nowych usterek, cóz taka kolej rzeczy w budce mającej już dowód osobisty. Czy drugi raz wszedł bym w ten temat? Raczej nie, bo nakład prac jak i kosztów pozwolił by na szukanie przyczepy bez takich niespodzianek jak moja. Druga sprawa to taka że, teraz wiem co mam, wiem co jest jeszcze do zrobienia ale przy tym wykonanym nakładzie prac to przysłowiowy pikuś...

Wszystkim planującym remont życzę nie lada samozaparcia oraz stalowych nerwów, bo ja osobiście kilka razy zwątpiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy drugi raz wszedł bym w ten temat? Raczej nie, bo nakład prac jak i kosztów pozwolił by na szukanie przyczepy bez takich niespodzianek jak moja. Druga sprawa to taka że, teraz wiem co mam, wiem co jest jeszcze do zrobienia ale przy tym wykonanym nakładzie prac to przysłowiowy pikuś...

Wszystkim planującym remont życzę nie lada samozaparcia oraz stalowych nerwów, bo ja osobiście kilka razy zwątpiłem...

 

Chyba każdy kto przeszedł remont doszedł do tego samego wniosku ... nigdy więcej ;)

 

Powiem Ci jeszcze, że jak poczytasz historię to się przekonasz jak szybko zmienisz budkę na kolejną ... to tez jakaś taka "prawidłowość" po remoncie 2-3 sezony i nowa już sprawna budka :)

Nie tylko ja to przeżyłem, chociaż wcześniej byłem przekonany że zostanę przy poprzedniej bo po remoncie była super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam po małej przerwie....

 

Następny etap remontu czyli odsłona druga: wnętrze

 

Zaczynamy od renowacji stołu, oryginalne pokrycie zewnętrzne (laminat) było w kilku miejscach pęknięte, nie było sensu tego kleić bo efekt nie byłby zadowalający. Zerwałem całość i zrobię nowy blat ze sklejki egzotycznej, co zostałi mi po remoncie nr1. Jaki będzie efekt końcowy, info niebawem...

 

 

post-17464-0-19171600-1441703220_thumb.jpg

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.