Skocz do zawartości

Remont Caravelair


Rekomendowane odpowiedzi

Tyle wolnego , grzech było nie pomajstrować.... Wewnątrz sklejka przyklejona, przygotowana do tapetowania, z zewnątrz ściana przygotowana do klejenia blachy, zajałem się małym kawałkiem tapety w dolnej cżęsci łazienki ....po 15 minutach już widziałem podłoge garażu, od nadkola w tył przyczepy listwa zewnetrzna przegnita, zakres destrukcji podłogi 40 cm w stronę środka przyczepy, zrobiło sie znów ciekawie. Walczę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Z ciekawości zapytam,

 

jak długo przyczepa musi byc zalewana, aby uzyskać taki efekt (z ostatnich zdjec)?

 

Rozumiem ze to w tydzien/miesiąc nie powstaje (czy moze sie myle?) i jednak poprzedni własciciel musial nieszczelności zaniedbać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Fotki podlogi, kratownica, wymienione zgnite elementy, nowa sklejka pod spodem, narazie bez żadnego klejenia, bo temperatura nie pozwala, fotki ponizej, dodatkowo zdjecie przodu gotowego do klejenia blachy, czekamy na wyższe temperatury :)

post-17464-0-48094600-1419703688_thumb.jpg

post-17464-0-70367500-1419703853_thumb.jpg

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, chylę czoła przed Tobą i efektami Twojej pracy. Trzymam kciuki za powodzenie całej operacji. Jesteś w stanie oszacować wszystkie koszty remontu jakie do tej pory poniosłeś? Ja swoją przyczepę oddałem do roboty i czekam na ostateczna wycenę. Tanio nie będzie, ale w moim przypadku to obecnie jedyna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marcinie,

Dziękuję za zainteresowanie tematem oraz za wsparcie :) Ale do rzeczy, koszty jak na razie do tej pory wyglądają tak:

 

-Sklejka 4 mm-2 arkusze po 90 pln

-kleje wszelakie czyli do drewna, do blachy,-250 pln

-uszczelka okna otwieranego- 70 pln

-drewno na obudowę konstrukcji -zasoby własne

- sklejka na podłogę (od góry) - 100 pln

-listwa kryjąca blachę na łączeniu-70 pln

-wkręty do drewna- 30 pln

-uszczelniacz butylowy dekaseal 70 pln

-uszczelki kątowe pod listwe 140 pln

-styrodur 40 pln

To chyba wszystko na te chwilę, ale to kropla w morzu potrzeb :) Co rusz projekt sie zmienia a to sie wiąże z kosztami.

Pozdrawiam

Witaj Marcinie,

Dziękuję za zainteresowanie tematem oras za wsparcie :) Ale do rzeczy, koszty jak na razie do tej pory wyglądają tak:

 

-Sklejka 4 mm-2 arkusze po 90 pln

-kleje wszelakie czyli do drewna, do blachy,-250 pln

-uszczelka okna otwieranego- 70 pln

-drewno na obudowę konstrukcji -zasoby własne

- sklejka na podłogę (od góry) - 100 pln

-listwa kryjąca blachę na łączeniu-70 pln

-wkręty do drewna- 30 pln

-uszczelniacz butylowy dekaseal 70 pln

-uszczelki kątowe pod listwe 140 pln

-styrodur 40 pln

To chyba wszystko na te chwilę, ale to kropla w morzu potrzeb :) Co rusz projekt sie zmienia a to sie wiąże z kosztami.

Pozdrawiam

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wychodzi pisanie na tablecie :(

 

Pracy swojej i mojego taty, kosztów dojazdów nie liczę, a przyczepa stoi 100 km od domu.

Pozdrawiam

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejna informacja remontowa:)

Zdemontowana klapa serwisowa, konstrukcja drewniana to jeden wielki grzyb, bez sensu byla odbudowa, zakupiona na jednym z portali aukcyjnych kompletna klapa z ramą, czeka na wpasowanie w ścianę oraz na malowanie w barwy przyczepy. Proszę o podpowiedzi gdzie dokupić do tej klapy zamek?

post-17464-0-92115700-1420917484_thumb.jpg

post-17464-0-57776600-1420917558_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert ja dobierałem zamek w castoramie bo nie miałem z kolei klucza jest o wiele taniej chyba płaciłem niecałe 20 zł a tak chodzą do 100zł zobacz na moją klapę są zdjęcia jak wstawiałem to zobaczysz zamek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

Te w marketach budowlanych jakoś mnie nie przekonują , miałem coś takiego jak na pierwszym zdjęciu, chyba kupię ten z oferty Reimo.

 

1_df49aae65abe.jpg373.jpg
Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam
widząc Twoje zdjęcia myślałem że u mnie było źle :P

tymi zdjęciami to mnie pocieszyłeś :),

 

ja u siebie sklejkę 3mm malowałem lakierem bezbarwnym wyglada fajnie,

ten styrodur jakiej miałeś grubości? u mnie 25mm i nigdzie takiego nie dostałem kupiłem 20mm i dokładałem podkład pod panele :) 

 

co do zamka kupiłeś już? ja znalazłem w sieci z zamkiem i jednym kluczem podobny do tego REIMO za ok 60zł a ty za ile ten masz bo jeszcze nie kupiłem.
 

przód mam już zrobiony został tył ale juz oglądałem to tylko przy podłodze wiedz mam nadziej że obejdzie sie bez sciagania całej ściany
 

POWODZENIA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Styrodur jaki zakupiłem to standardowy 30mm , docinałem na ścianie po przyklejeniu, robiłem to strugiem elektrycznym do drewna + papier ścierny na listwie, szło całkiem ok. Co do zamka to jeszcze nie zakupiłem ale będę raczej kupował dedykowany do tej klapy, nie ma sensy kombinowanie, choć sam zamek do najtańszych nie należy. JA przód tez mam skończony z zewnątrz, czeka tylko na klejenie blachy ale to juz na wiosnę. Teraz zajałęm sie tyłem, docinam listwy, sklejke itp. bez klejenia bo i temperatura nie odpowiednia do tego typu prac.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja dumam czy moze warto od zewnatrz przez blache poprowadzic kilka wkretow blacharskich do listew, tak dla wzmocnienia konstrukcji(zanozyc lebki w bialej farbie)...

Moim zdaniem takie rozwiązanie nic nie wniesie a wręcz efekt będzie odwrotny bo zrobisz przez łebki wkrętów tak czy inaczej dostęp wody która i tak znajdzie drogę do środka.I zamoczenie łebków w farbie nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.