Skocz do zawartości

materac na wymiar


Rekomendowane odpowiedzi

Dla siebie zamówiłam T- 30 jakieś pół roku temu i okazały się niesłychanie twarde- pode mną się nie ugięły -wstałam połamana, choć pod naciskiem dłoni wydawały się podejrzanie miękkie.

Bardzo istotna informacja, ale by można było wyciągnąć z tego praktyczny wniosek dla siebie ...

Aż boję się zapytać, ale zaryzykuję. Oczywiście nie odpowiadaj, jeśli uznasz, że to zbyt osobiste ;)

Przydatna by była informacja: waga/wzrost :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

:] :] :]  Wprawdzie jak prawie każda kobieta mam korbę na tym punkcie, ale jakoś przeżyję - 175cm/ 62 kg. Mąż ulubiony nie narzekał -192cm /103 kg .  My lubimy twarde materace, ale te nasze nowe pianki.... to hardcore :]  :]   Jeszcze sprawa grubości. My mamy w alkowie materac składający się z 4 części.  Jedna jest z deską -podnoszona do góry i tam jest pianka 8cm,a pozostałe to 10cm. 8 cm jest ciut bardziej do przyjęcia. Rozmawiałam ostatnio z koleżanką , która szyje zasłonki i inne takie  gadżety   i też  wtopiła, ponieważ robiła wezgłowie - takie do sufitu z kwadratów. Piankę miała kupioną na miejscu i obmacaną, ale... zabrakło . Zamówiła na necie o takich samych parametrach i mimo to , ta która przyszła była jednak inna- więc jest jeszcze kwestia producentów.

 

Ale naprawdę najbardziej się zdziwiłam tym, że pod miejscowym naciskiem dłonią - bez przesady oczywiście-  wierzchnia warstwa pianki ugina się bardzo łatwo

 pozdrowionka  Żania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie dojdziemy do sensownego rozwiązania w kwestii pianki, miałem T30 i wszyscy byli zadowoleni, ja, żona i dzieci. A brałem w necie bez sprawdzania przycinanie na wymiar, 10 cm grubości

 

wysłane z tableta

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ci los :-( Wiem mniej niż przed zadaniem pytania. A mogłem żyć w nieświadomości błogiej ;)

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ci los :-( Wiem mniej niż przed zadaniem pytania. A mogłem żyć w nieświadomości błogiej ;)

 

 To jeszcze dorzuce że twardości pianki też nie są zawsze zbyt dokładnie określane ;)  zdarzają się rozbieżności od normy zależnie od producenta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:] :] :]  Wprawdzie jak prawie każda kobieta mam korbę na tym punkcie, ale jakoś przeżyję - 175cm/ 62 kg. Mąż ulubiony nie narzekał -192cm /103 kg .  My lubimy twarde materace, ale te nasze nowe pianki.... to hardcore :]  :]

Dzięki za odpowiedź, nawiasem mówiąc, nie masz się czego wstydzić, wręcz przeciwnie, mogę jedynie pogratulować :ok:

Teraz dostrzegam już jakiś punkt odniesienia. Mam tylko kilka cm mniej od Twojego męża, a więc i trochę mniej ważę.

Ponieważ nie są to ekstremalne różnice, to przypuszczam, że miałbym podobne odczucia w kwestii twardości materaca T-30.

Zamówiła na necie o takich samych parametrach i mimo to , ta która przyszła była jednak inna- więc jest jeszcze kwestia producentów.

Otóż to.

Zastanawiam się, czy np. spełnianie przez firmę wymagań ISO 9001, będzie gwarantowało powtarzalność parametrów dla identycznego wyrobu innej firmy, również posiadającej taki certyfikat. :hmm:

W świetle tych wszystkich opinii wychodzi na to, że najlepszym miejscem zakupu pianki / gąbki / materaca będzie takie, gdzie jest możliwość położenia się na nim. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak, to byłby najlepszy sposób. 
Firma którą zapytałem o piankę, napisała, że 

 

pianka t35 średnia twardość, pianka hr35 średnia twardość, bardzo duża wytrzymałość, pianka t40 mniej zapadająca się na twardsze materace

 

No, ale z tego co piszecie to te symbole są kompletnie bez znaczenia, skoro nawet ten sam producent ma różnej twardości  pianki o tym samym oznaczeniu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gęstość  tez przekłada się na sztywność. I jeszcze pozostaje kwestia  różnicy kilogramów w wadze współużytkowników łóżka. W hobbince mieliśmy bardziej miękkie  materace i też było niedobrze. U nas różnica 40kg powodowała,że jaką bym pozycję nie przybrała podczas snu ,to turlałam się  na męża ulubionego. :]  :]  :] ,   Dlatego stwierdziłam,ze zostawię te  twarde , które mam, a na to położę sobie coś miększego, albo ze 3-4 cm pianki, albo kołderkę. Ale to może pooglądaj właśnie te pianki warstwowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... U nas różnica 40kg powodowała,że jaką bym pozycję nie przybrała podczas snu ,to turlałam się  na męża ulubionego. :]  :]  :] ,   ...

 

To to na plus trzeba zaliczyć :]  ... ja tam lubie jak żona sie po mnie "turla" :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
15 godzin temu, stano napisał:

Witam wszystkich mam pytanie odnośnie materaca z łóżka małżeńskiego czy ktoś wymieniał na np.piankowy lub inny chętnie zasięgnę opinii jaki wybrać ?

Pianka minimum 10cm o gęstości T30. Powstaje problem z zawieszeniem materaca (drewniane listwy) - staniesz kolanem i wpadniesz pomiędzy. Ja wymieniłem listwy na sklejkę. Dla mnie łóżko jest bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.