Skocz do zawartości

materac na wymiar


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 godzin temu, rowojtek napisał:

Pianka minimum 10cm o gęstości T30. Powstaje problem z zawieszeniem materaca (drewniane listwy) - staniesz kolanem i wpadniesz pomiędzy. Ja wymieniłem listwy na sklejkę. Dla mnie łóżko jest bardzo wygodne.

Pomiędzy sklejką a materacem będzie Ci się wilgoć zbierała  -brak wentylacji,  dlatego są listwy stosowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba1 napisał:

Pomiędzy sklejką a materacem będzie Ci się wilgoć zbierała  -brak wentylacji,  dlatego są listwy stosowane

Hmmm... masz rację. Przy najbliżej okazji przeproszę otwornicę i powycinam kółka o średnicy np. 10cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie stwierdziłem nigdy wilgoci pod materacem, a przecież śpię na stole i dwóch pełnych sklejkach po bokach. Wydaje mi się, że gdyby tak było producent nie stosowałby takich rozwiązań, a jednak od lat tak właśnie  się robiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie brak wilgoci pod materacem .Zarówno na sklejce jak i na materacu sprężynowym ,który leży na stelażu z listew  No ale ja nic nie piję i trzeźwy chodzę spać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Chciałbym wymienić materac w swojej przyczepie na nowy. Stary jest bardzo ciężki sprężynowy. Chciałbym aby nowy był na wymiar ze ściętym
narożnikiem lekki i raczej twardy. Po przeczytaniu tego wątku pomyślałem że wyślę do producenta sam pokrowiec ze starego materaca i on dopasuje materac.
Gdzie można coś takiego zrealizować? Jaką firmę polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Sebasp napisał(a):

Chciałbym wymienić materac w swojej przyczepie na nowy. Stary jest bardzo ciężki sprężynowy. Chciałbym aby nowy był na wymiar ze ściętym
narożnikiem lekki i raczej twardy. Po przeczytaniu tego wątku pomyślałem że wyślę do producenta sam pokrowiec ze starego materaca i on dopasuje materac.
Gdzie można coś takiego zrealizować? Jaką firmę polecacie ?

Poszukaj tapicera u siebie w okolicy. Mnie za materac 200x140 , ścięty z jednej strony, tapicer powiedział ok 1100 zł.Z kilku warstw gąbki klejowych ze sobą, o łącznej grubości 15 cm 

Edytowane przez konradk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internetowy Sklep z Materacami | Piankowe, Sprężynowe | MateracezGor.pl, tylko że oni mają jakieś mocno rozdmuchane ceny, ode mnie chcieli 1000zł/ materac piankowy (czyli z zwykłej gąbki) 70x200 cm ze wycietym schodkowanym narożnikiem

Trochę w/g mnie przegięcie - zamówiłem na allegro standardowy materac z profilowanej strefowej gąbki (więc taki oczko lepsiejszy) grubości 15cm za 300zł i ostrym nożem kuchennym z długim ostrzem, starannie naostrzonym odciąłem to co było do odcięcia.. Może 15 minut mi to zajeło. 

Kupowałem tu:

Przedmioty użytkownika REM-Sen - Allegro

tu szczegóły:
Włóczywóz czyli forda transita L4H3 tranzycja na campervana - strona 58 - Nasze pojazdy - Karawaning.pl

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cię nieźle skubnął pianka 200x140 x 10 koszt 200 zł dodasz 5x140x 200 za 100zł  i klej 35 zł albo w spreju około50 zł dokładnie jak napisał poprzednik. Pozdrawiam Hermogenes

 Pisane do konradk wpisałem 120 a to ma być 140

Na dniach będę wymieniał materiał w swoich materacu i siedziskach

Edytowane przez Hermogenes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Hermogenes napisał(a):

To cię nieźle skubnął pianka 200x140 x 10 koszt 200 zł dodasz 5x140x 200 za 100zł  i klej 35 zł albo w spreju około50 zł dokładnie jak napisał poprzednik. Pozdrawiam Hermogenes

 Pisane do konradk wpisałem 120 a to ma być 140

Na dniach będę wymieniał materiał w swoich materacu i siedziskach

Nie kupiłem. Rynek badam. A cena z kosmosu tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.