Skocz do zawartości

Przyczepa dla studenta z dziewczyna :)


Rafal9626

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów !

 

Nazywam sie Rafał i postanowiłem kupic swoja pierwsza przyczepke =)

 

2 sezony jezdzilismy na mazury znajomych przyczepką, wiec wiem jak to wyglada od sprawy użytkowej.

 

Chciałbym wydac 4000-7000zł, max 8000, im taniej tym lepiej =)

 

Poszukuje przyczepy małej, jednak 4osobowej. Nie potrzebuje innych gadzetów, lodówka i gaz w  zupelnosci wystarczy.

 

Auto którym jeżdze to vectra 1,6 z 1998r, ma 100koni , raz ciagnałem duża HOBBY, jednak to bylo tylko ~100km

Nasze podroze beda głownie krótkie, najczesciej 100-200km. Moze raz w roku jakies 500km w bieszczady...^^ byłoby nice

 

Nie zalezy nam na wygladzie, wieksza uwage przykladam do żywotnosci przyczepy. Nie chce kupic cepki, która jest zgniła, przecika czy cos w tym stylu i rozpadnie sie po 2sezonach.

(tutaj odpowiedni byłby Niewiadów, jednak chcemy przyczepe na 4osoby;/)

 

U mnie w rejonie Białystok(podlaskie), strasznie mały wybór.

 

http://allegro.pl/przyczepy-kempingowe-18540?buyUsed=1&state=10&postcode_enabled=0&price_to=8000&price_enabled=1

http://tablica.pl/motoryzacja/przyczepy-pojazdy-uzytkowe/kempingowe/bialystok/?search[filter_float_price%3Ato]=8000&search[dist]=100

 

W tej cenie znalazlem jedynie starocie:

http://otomoto.pl/burstner-3902-T3720440.html

http://tablica.pl/oferta/przyczepa-campingowa-CID5-ID5qfy1.html#3800656ee5

 

 

co sadzicie o kupywaniu takich starych przyczep? wyglad mi pasuje, jednak nie chcialbym zeby sie rozpadla lub zaczela przeciekac;/...

 

Jedyna w miare młoda, wyglada calkiem fajnie, jednak chyba nie jest 4osobowa;/

http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kemigowa-eldiss-CID5-ID4Otz9.html#3800656ee5

 

Bardzo prosze o wszystkie rady, jestem w stanie pojechac 200-300km po przyczepke, jezeli doradzicie po którą warto=)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie sugeruj się młodością przyczepy - starsze mają lepsza legendę!

 

Osobiście  z linków powyżej zobaczyłbym tego Berglanda.

Poważnie.

 

Widać, że ktoś miał do niego rękę, Burstner jest już jednak trochę sterany życiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nieśmiało dopytam, w temacie "szukasz cepki dla studenta + dziewczyna" a w treści "musi być 4 os."

być może jakieś twoje założenie uda się zweryfikować lub co nie co objaśnić i nie będzie "musiała być 4 os" a na przykład 2+1 lub jeszcze inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów ! Nazywam sie Rafał i postanowiłem kupic swoja pierwsza przyczepke =)

[....]

Bardzo prosze o wszystkie rady, jestem w stanie pojechac 200-300km po przyczepke, jezeli doradzicie po którą warto=)

[....]

co sadzicie o kupywaniu takich starych przyczep? wyglad mi pasuje, jednak nie chcialbym zeby sie rozpadla lub zaczela przeciekac;/...

Witaj Rafał na forum,   akurat ostatnio przerabialiśmy bardzo podobny temat  z Kol. Stasiu1971 sporo pisałem Stasiowi właśnie o starszych przyczepach bo sam takowego dinozaura użytkuję, kryteria wyboru Stasiu miał podobne do Twoich rozmawialiśmy też o sposobie zakupu i kontroli - moja propozycja przeglądnij ten wątek  (moje posty zaczynają się od 5-tej strony - watek nawiasem mówiąc zakończony zakupem :) ) - a później jeśli będziesz potrzebował więcej czy inne info o dinozaurach to chętnie się podzielę moimi doświadczeniami  tutaj w Twoim  wątku :)  Sorry nie uciekam bynajmniej na łatwiznę, ani nie ganię cię że jeszcze nie "przeryłeś" forum to zrozumiałe w przypadku nowych użytkowników, po prostu nie ma sensu tworzyć dubli w prawie identycznych tematach a przynajmniej ich części :).

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz :) przejrzalem watki i starsze wydaja sie spoko :) szkoda ze taki maly wybor mam w okolicy, a jak mialbym jechac gdzies dalej to chcialbym miec juz cos konkretnego na oku..

 

http://otomoto.pl/burstner-3902-T3720440.html

 

a co sadzisz o tej? jest to ten sam model, który kupil Stasiu, tylko rok starsza. Wg mnie na zdjeciach wyglada na zadbana..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie daleko - dobrze kombinujesz - negatywne aspekty takiego kupowania (z własnego doświadczenia)  opisywałem tutaj

Niewiadów a Zachód - przeczytałeś moje zdanie zapewne w wątku Stasia, stare - nowe to podobnie jak z autami i ze wszystkim, ja osobiście uważam starsze za bardziej niezniszczalne a na budzie jeździ się nie na roczniku, stan techn., sprawność sprzętów, wygodę wnętrza cenię dużo wyżej od super nowoczesnych kształtów i rocznika nawet 2014 :)

 

Ciągnąć budę tonówkę lub nawet mniej przy linkowanej to chyba 850-900 dmc bez szaleństw masz czym, wielkość auta i te 100 kucyków wystarczy - to ropniak czy benzyna ? 

 

Co sądzę  o przyczepie z linku:

Ta sama marka ale nie ten sam model, zauważ różnice wnętrza.

Burstner w tych latach ma opinię dość "twardych" przyczep "ciężkich do zabicia".

Nie doszukałem się łazienki - choć chyba jest bo na boku jest okno z mleczną szybą,  jeśli jej nie ma jak dla mnie minus, nie jestem pewien czy sypialnia jest zamykana (to też bywa wygodne) choć sądzę że tak bo większość Burstnerów City tak miało  .

Widzę sporo doróbek antenowych, maszt i bagażnik - to dodatkowe miejsca do wnikliwej kontroli szczelności.

Bagażnik rowerowy to plus ale trzeba sprawdzić jak zamocowany i uszczelniony - koszt używki ok. 300zł. 

Przedsionek - mało konkretnie powiedziane w ogł. a nie widać, orientacyjna cena sensownych używek pełny ok. 1100zł, otwarty z bokami 500-600 (czasem zwany panorama) a daszek 200zł - najtaniej przedsionek kupuje się zwykle właśnie w kpl. z budą  a życie kempingowe toczy się przede wszystkim w przedsionku :)

Na fotach nie widać dewastacji i krytycznych uszkodzeń itp., sprzedający to chyba osoba pryw. a nie komis - to korzystne.

Więcej nie sądzę i nie oceniam nigdy przyczep po fotach - można je zrobić tak aby nic nie mówiły lub czasem wręcz celowo nic nie pokazywały, dobrze znani uczynni wujkowie Gimp i Photoshop umią też naprawdę wiele.  

Układ i sposób zrobienia fot budy z linku jest raczej normalny dla ogłoszeń i nie wskazuje na jakieś kombinacje - jak blisko to jechać zobaczyć. 

Więcej sądzę tylko po dokładnym oglądnięciu, sprawdzeniu i przejechaniu - mimo najszczerszych chęci pomocy i rady - nie da rady  -   sorry :)

 

Odpowiem Ci jeszcze dokładnie tak samo jak Stasiowi - spokój i długie ruchy to podstawa, jeździć blisko choćby nawet w celu edukacyjnym żeby mieć rozeznanie - po poczytaniu forum i oglądnięciu iluś tam bud będziesz miał rozeznanie tym większe im więcej oglądniesz a co za tym idzie większą wiedzę i możliwości w zakresie oceny oraz mniejsze ryzyko wtopy. 

Przemyśl koniecznie 3x układ wnętrza jaki Ci odpowiada i takiej szukaj.  Twoich założeń np. nie będą spełniać salonki.

Skorzystaj z możliwości wstępnej oceny dalej od domu - pomocne zdalne oczy - spis tutaj, jadąc oglądać poproś może kogoś z Twojego regionu o wspólny wyjazd i pomoc w ocenie to bardzo dobra metoda.

 

Pytaj do bólu bez skrupułów na forum o wszelkie wątpliwości, informacje itp. wszyscy kiedyś ten temat przerabiali, przeżywając podobne rozterki i emocje :)

 

OT - jakbyś troszkę danych do Twojego profilu wrzucił to byłoby miło :)   np. holownika i lokalizacji nie trzeba by szukać na początku wątku :)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(tutaj odpowiedni byłby Niewiadów, jednak chcemy przyczepe na 4osoby;/)

Kolega Niewiadówka spełnia wszystkie Twoje wymagania, tylko musisz szukać w odpowiedniej wersji. N126N z dodatkowym hamakiem dla 4 osoby, albo N126NL w której masz dwa podwójne łóżka. W swoim budżecie kupisz spokojnie taką po generalnym remoncie i dokupisz nowy przedsionek i całe brakujące wyposażenie. Niestety N126NL jest mało dostępnym modelem, więc jak chcesz dla siebie i dziewczyny to bierz N126N, która w standardzie jest 3 osobowa, a jak będziesz kogoś od czasu do czasu okazyjnie zabierał to dokupisz/dorobisz hamak lub dokupisz sypialnię do przedsionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal9626 - witam kolegę z Regionu :)

 

To że u nas w okolicach Białegostoku to nie ma i przyczep i samochodów to niestety fakt. Ciężko coś znaleźć konkretnego. Ale można. Ja też szukałem w tej samej cenie i znalazłem.

Podjedź do firmy Intercamp :http://www.przyczepy-campingowe.bialystok.pl/

Gościu sprowadza konkretne egzemplarze i daje roczną gwarancje. Michał - szary11 tam kupował dwie swoje przyczepy i wiem że był zadowolony.

Co prawda okazji cenowej to u niego nie znajdziesz - bo jak siedzi w temacie i wie co ma. Ale ogólnie można pooglądać i się przekonać co ci odpowiada.

 

Co prawda też bym Ci na początek polecał polską N126 - pooglądaj bo są różne wersje. Ja mam tę najmniejszą. Dla 3 osobowej rodziny była super, dla 4 osób 2+2 jest ciut za mała ale jako pierwsza przyczepa mi bardzo odpowiadała (mała lekka, zwinna, bezterminowy przegląd techniczny - więc i taniej).

Jeśli chcesz to na[pisz na pw, zgadamy się - podjedziesz i pooglądasz Niewiadówkę.

 

A co do starych przeczep - ja kupiłem z 88 roku. Ale jestem zadowolony.

 

a co do poszukiwań to smok_wawelski ma rację. Ja początkowo szukałem kampera w cenie około 25 tyś zł. Nie miałem nigdy do czynienia z kamperami ale strasznie jesteśmy z żona napaleni na tego typu auto. I tak jak pisze smok_wawelski - objechałem chyba wszystkie ogłoszenia z okolic Białegostoku, nawet te na ponad mój budżet. I stwierdziłem jednoznacznie, że lepiej kupić póki co przyczepę i jednak zbierać nadal kasę na kampera bo te 25tyś to jednak zna mało.

Tak samo zrób z budą, pooglądaj i droższe i tańsze. Zobaczysz różnice, zapachy i stan. Wtedy łatwiej podejmiesz decyzję. 

Edytowane przez stef (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Niestety N126NL jest mało dostępnym modelem, więc jak chcesz dla siebie i dziewczyny to bierz N126N, która w standardzie jest 3 osobowa, a jak będziesz kogoś od czasu do czasu okazyjnie zabierał to dokupisz/dorobisz hamak lub dokupisz sypialnię do przedsionka.

 

Kolega chce 4 osobową bo w zamyśle chce jeździć czasem ze znajomymi - być może inną parą, hamak może i dobry ale raczej dla dziecka.

Spanie w przedsionku też nie jest fajnym wyjściem w naszym klimacie - to praktycznie jakby się spało w namiocie. Bywa chłodno i wilgotno.

2 niezależne spania są dobrym rozwiązaniem nawet wtedy gdy podróżują tylko 2 osoby, więc nie rezygnuj Rafale z takiego układu na rzecz hamaków i sypialni w przedsionku. Jak będziecie jeździć nawet sami, to drugie miejsce wykorzystacie jako wygodne miejsce ze stolikiem do zjedzenia posiłku. 

Piszę na podstawie własnych doświadczeń, jeździmy również we dwoje, przyczepa to salonka - łoże ma ogromne po rozłożeniu spokojnie zmieściłyby się 4 dorosłe osoby, ale przyznam że tego dodatkowego miejsca w środku czasem brakuje a spanie w czworokącie to jednak perwersja :D

Wiem, że z reguły przyczepa służy do spania a reszta odbywa się poza nią np. w przedsionku ale nie zawsze krajowa pogoda zachęca aby spędzać w nim czas dlatego przydaje się dodatkowy stolik i kanapy w przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.