Skocz do zawartości

Plany 2014 - Francja (Prowansja, Lazurowe Wybrzeże)


witus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Powiem szczerze do pisania opowiadań jestem bardzo leniwy-jak zadacie konkretne,szczegółowe pytania to odpowiem :)

Nasza majówka trwała 25 dni.Wyjechalismy pod koniec kwietnia br.Jechaliśmy przez Wrocław autostradą na  Niemcy ( 1 nocleg na Camingplatz w Herbolzheim -Niemcy) po ok. 1tys. km,następnie przemieściliśmy się na dół Francji na Langwedocję na kemping Les Sablons w m. Portiragnes Plage z dostępem do morza-trasa ok. 800 km ,gdzie spalismy 5 nocy (tam zwiedzanie Beziers ze słynna katedrą i śluzami -zabytek Unesco,Sete,Montpellier-stolicy Langwedocji,Pezenas-podobne uliczki jak w Wenecji,a także największego średniowiecznego kompleksu zamkowego w Europie w Carcasonne( jest na liscie Unesco)-podwójny pierścień wałów obronnych i 53 wieże  i kilka innych miast,następnie udaliśmy się na kemping Vilanova Park w m. Vilanova I la Getru w Hiszpanii ,to juz prawdopodobnie  wybrzeże Costa Dorada-tam 4 noce i zwiedzanie Barcelony,bo to tylko 50 km za nią-specjalnie wybraliśmy ten kemping.Trasa do Hiszpanii to ok. 370 km.Następnie przejazd wybrzeżem w drodze powrotnej do m.Playa d'Aro na wybrzeżu Costa Brava -kemping Cala Gogo-przepięknie usytuowany na róznych poziomach z własnym dostępem do morza.Tam spaliśmy 5 nocy.Trasa to tylko ok. 170 km.

Następnie przejeżdzamy do Francji na Lazurowe -trasa ok. 800 km przez Arles-słynna arena,Marsylię-zwiedzanie tych miast do m. Frejus kemping La Baume-ok. 35 km od Cannes.Tam pobyt 7 nocy i zwiedzanie Monte Carlo,Monaco na kilka dni przed wyścigiem formuły 1,Nicea,Antibes-piękne ,potężne jachty,niektóre z lądowiskami na helikoptery,Grasse,Port Grimoude ( mała Wenecja) ,Saint-Tropez wraz ze słynna plażą Pampeloną i Club 55 -gdzie Brigite Bardote obchodziła swoje urodziny lata temu i oczywiście Cannes w trakcie festiwalu filmowego i czerwony dywan :) Następnie w drodze powrotnej do Polski  ok. 800 km trasa na natępny kemping  Rougemount -niedaleko granicy niemieckiej ( tam 1 noc )zwiedzanie Avinion,Pont du Gard-słynny rzymski akwedukt,na liście Unesco.Po tych wojażach powrót przez Niemcy do domu.

Zrobiliśmy ok. 6 tys. zdjęc i nagralismy sporo filmików .Przy wolnym czasie jak bedzie zainteresownie to się zmuszę i strzelę  relację i fotorelację :)

Pozdrawiam :)

Edytowane przez belmondo4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witamy, od ok.13 lipca planujemy pobyt na tym kempingu http://www.paradis-des-campeurs.com/  , wcześniej spędzimy parę dni na węgierskich basenach. Ma ktoś może podobne plany? Preferujemy pobyt raczej stacjonarny, na objazdówkę jakoś nie mamy ochoty w tym roku :) Zabieramy rowery i planujemy jedynie krótsze i dłuższe wypady jednośladami. Ale oczywiście podchodzimy do sprawy spontanicznie, więc może coś się wyklaruje na miejscu :] .

Ekipa 2+3 (chłopcy: 13 lat i bliźniaki 8 lat). Ktoś się przyłączy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, od ok.13 lipca planujemy pobyt na tym kempingu http://www.paradis-des-campeurs.com/ , wcześniej spędzimy parę dni na węgierskich basenach. Ma ktoś może podobne plany? Preferujemy pobyt raczej stacjonarny, na objazdówkę jakoś nie mamy ochoty w tym roku :) Zabieramy rowery i planujemy jedynie krótsze i dłuższe wypady jednośladami. Ale oczywiście podchodzimy do sprawy spontanicznie, więc może coś się wyklaruje na miejscu :] .

Ekipa 2+3 (chłopcy: 13 lat i bliźniaki 8 lat). Ktoś się przyłączy?

Jak to cenowo wypada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam na południe trochę dalej niż większość na forum i jechałem przez Niemcy i Francję do Nicei, skąd z lotniska odebrałem całą rodzinkę.

Plany w tym roku, to raczej Włochy, a Lazurowe wyszło tak trochę przypadkiem - najtańsze bilety znaleźliśmy do Nicei. Żeby dziewczyny nie targać przez ponad 2000 km to ja pojechałem sam, a dziewczyny przyleciały - resztę już w komplecie zrobiliśmy.

Ceny autostrad we Francji znaleźliśmy na forum i to się zgadzało. Zgadzało się również to, że jedzenie w sklepach nie jest jakoś bardzo droższe, więc przy wariancie gotowania samemu nie były to jakieś duże pieniądze - no chyba, że ktoś chce zaszaleć i zjeść obiad w restauracji w Cannes. :]

 

Camping de la plage:

Za widocznym płotem z maty już plaża

attachicon.gifDSC_6683.jpgattachicon.gifDSC_7162.jpg

Sanitariaty - to są te gorsze, w drugiej części kampingu były lepiej wyglądające ale za to teren był bliżej drogi, a ruch to tam cały czas spory. Zresztą tym też wbrew pozorom nic nie brakowało - mojej małżonce podobało się branie prysznicu z szumiącymi drzewami nad głową ;-)

attachicon.gifDSC_6681.jpg

Plaża była w miarę ok - po 1 czerwca ją nawet grabili co rano.

W prawo od kampingu - kamp po prawej już z kampingu

attachicon.gifDSC_6689.jpg

Po lewej kamping

attachicon.gifDSC_6693.jpg

Po drugiej stronie zatoki Saint Tropez

attachicon.gifDSC_6687.jpg

 

Kamienista plaża:

attachicon.gifDSC_7201.jpgattachicon.gifDSC_7216.jpgattachicon.gifDSC_7208.jpg

Na plaży były prysznice więc i woda była :-)

attachicon.gifDSC_7225.jpg

 

Tutaj widać jedną ze wspomnianych bramek przy wjeździe na parking

attachicon.gifDSC_7036.jpg

 

Jak będziecie wybierali kamping zwróćcie uwagę, gdzie idą tory kolejowe - wzdłuż wybrzeża idzie linia kolejowa i średnio fajnie się śpi przy torach. Niestety zdarzało nam się spać przy torach tak we Francji jak i później we Włoszech.

 

Saint Tropez:

attachicon.gifDSC_6790.jpgattachicon.gifDSC_6798.jpgattachicon.gifDSC_6800.jpgattachicon.gifDSC_6803.jpgattachicon.gifDSC_6806.jpgattachicon.gifDSC_6815.jpg

 

Cannes:

attachicon.gifDSC_7085.jpgattachicon.gifDSC_7091.jpgattachicon.gifDSC_7093.jpgattachicon.gifDSC_7097.jpgattachicon.gifDSC_7101.jpgattachicon.gifDSC_7104.jpgattachicon.gifDSC_7136.jpg

Witam. Przepraszam, ze tak bez przywitania, ale mamy dosyć spore ciśnienie..... Na Lazurowym jesteśmy od wczoraj. Zaczynaliśmy od Marsylii.Szukaliśmy bardzo długo kempingu- niestety albo warunki poniżej jednej gwiazdki, albo full wypas- brak miejsc :( dojechaliśmy w Hyeres- kemping Peupliers-znaleziony po bardzo długich poszukiwaniach. Do plazy ponad kilometr, plusem jest basen. Minusem samoloty nad głowa średnio co 15 minut...... Na razie mamy wielkiego dola, bo po Lazurowym spodziewaliśmy sie wiecej.... Wczasy planujemy do 3 sierpnia. Ale wracając do tematu- chcemy objechać całe Lazurowe aż do Włoch... Ze względu na troje naszych dzieci plus dwa psy potrzebujemy nadmiaru na fajne kempingi. Przy plazy albo przynajmniej z basenami!!!!! Z Twojego opisu poznaliśmy nazwę jednego Camping de la plage. Ale nie moge nigdzie znaleść nazwy tego drugiego- z widokiem na ta piękna plaże.... Proszę o pomoc.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Przepraszam, ze tak bez przywitania, ale mamy dosyć spore ciśnienie..... Na Lazurowym jesteśmy od wczoraj. Zaczynaliśmy od Marsylii.Szukaliśmy bardzo długo kempingu- niestety albo warunki poniżej jednej gwiazdki, albo full wypas- brak miejsc :( dojechaliśmy w Hyeres- kemping Peupliers-znaleziony po bardzo długich poszukiwaniach. Do plazy ponad kilometr, plusem jest basen. Minusem samoloty nad głowa średnio co 15 minut...... Na razie mamy wielkiego dola, bo po Lazurowym spodziewaliśmy sie wiecej.... Wczasy planujemy do 3 sierpnia. Ale wracając do tematu- chcemy objechać całe Lazurowe aż do Włoch...

Ze względu na troje naszych dzieci plus dwa psy potrzebujemy nadmiaru na fajne kempingi. Przy plazy albo przynajmniej z basenami!!!!! Z .... Proszę o pomoc.....

@kikusie

Namiary < zapraszamy > więcej ...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

@ lupilu

 

Chciałbym prosić o podanie współrzędnych na GPS dla parkingu na wylotówce Marsylii w kierunku Cassis, w okolicach dzielnicy uniwersyteckiej i parku Callanques. Pisałem na priv, ale bezskutecznie. Jeśli nie masz współrzędnych, jakiś adres, także przybliżony byłby pomocny. Byłbym wdzięczny za przesłanie.

 

Mile widziane namiary na inne takie miejsca na całym Lazurowym Wybrzeżu. Kampingów municypalnych widzę, że jest niewiele, a inne otwarte zazwyczaj od 18.04, kiedy we Francji jest dwutygodniowa przerwa w szkole. Ja wybieram się już w Wielkanoc...

 

PS. Jak policja francuska reaguje w przypadku przyłapania na dziko?

Dzięki z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz tutaj:

http://camping-municipal.org/camping-france.htm

ja w ub. roku wynalazłem ten kemping:

http://www.camping-combourg.com/

płaciłem chyba 16 euro za 4 osoby (2dorosłe+2 dzieci). Polecam.

U nas nie ma takich kempingów niestety :(.

W tym roku znowu Francja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.