Skocz do zawartości

Kemping w Ciechocinku


RobiBona

Rekomendowane odpowiedzi

wygląda na to, że trzeba zabrać nypel 1 cal oraz przyłącze na szybkozłączkę 1 cal i najlepiej taśmę teflonową.

 

starali się, dobrze chcieli a wyszło jak zwykle... czyli ten kto projektował to pojęcia o biwakowaniu nie miał. Pewnie myślał, że każdy z nas to hydraulik i ma ze sobą przynajmniej dużą żabkę.

 

Powinni powkręcać tam na stałe te szybkozłączki i mieć kilka na zapasie jak klient ukradnie.

 

Może mała podpowiedź od miejscowych co warto zobaczyć w Ciechocinku i w promieniu załóżmy do 100km.

 

Na pewno są tężnie, parki do spacerowania i jazdy na rowerach.

 

dla dzieciaków 3 baseny w zasięgu ze zjeżdżalniami :

 

http://www.mosir.torun.pl/component/k2/item/231-mini-aquapark.html

 

http://www.olender.info/

 

www.osir.soleckujawski.pl

 

i jeszcze kilka bez zjeżdżalni :

 

http://www.22wszur.pl/

 

http://www.podtezniami.pl/cenniki,4,l1.html

 

A co dodatkowo ? jest jakaś kolej wąskotorowa, może małe lotnisko ?

post-8007-0-76855800-1469442588_thumb.jpg

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam. Jak wygląda sytuacja na kempingu? Chcę się wybrać w sierpniu. Proszę też o szczegóły przyłączy i odpływu wody, co mam dokładnie kupić aby się podpiąć? Czy każdy box ma swoje przyłącze elektryczne?

Wszytko było już napisane na poprzednich stronach. Wszystko na portalach jest, standard jak na zachodnich kempingach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maarec,

Z tego co pamiętam to w sklepie przy parku, chyba obok kasyna można kupić nalewkę z kwiatu bzu. Polecam. ;)

Ten sklep ma chyba wyłączność na jej sprzedaż w okolicy

Nawet linka znalazłem: https://www.facebook.com/nalewki.izi/

 

Można na rowerach pojeździć jeszcze po wałach. Też mamy Ciechociek w planach na jakiś weekend w te wakacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem już z Ciechocinka, camping mogę zdecydowanie polecić. Jest cicho i spokojnie, dla tych, którzy nie wiedzą  - kolej za płotem nie jeździ od kilku lat więc przeszkadza.

 

Odnośnie campingu - projektant, architekt lub ktokolwiek inny kto wymyślił rozmiar parceli, ich nawierzchnię, krawężniki, rozmieszczenie mediów itd - powinien za to odpowiedzieć najlepiej finansowo, całkowity brak wyobraźni. Przy kiepskiej pogodzie nie polecam zjeżdżać z części utwardzonej na parceli (ale tam to przyczepa 450cm się nie zmieści).. Krawężnik miałem do pokonania taki, że mover sobie nie poradził, a w samochodzie lekko przypaliłem sprzęgło aby wyrwać przyczepę  z parceli.

 

Po za tym same plusy, łazienki czyste i ciepłe (ehh drewniane przegrody nasiąknięte wodą bo  nie ten materiał co trzeba), świetlica, piłkarzyki, telewizja..

 

dużo ścieżek rowerowych - na tężnie, po parkach, po całym mieście... i chyba ani jednego przejazdu przez drogę dla rowerów... policjanci mają co robić.

 

Piękne fontanny podświetlone w nocy, klimat uzdrowiska, kawiarenki, restauracje i okoliczne baseny... polecam.

 

dla mnie dojazd idealny dzięki A1... nowy odcinek omijający Łódź to bajka, średnia prędkość z komputera to 95kmh, prędko z przyczepą nie pobiję.

 

P.S na weekend zjechało się dużo więcej gości, naliczyłem 18 camperów i przyczep + kilka namiotów.  ale dalej były wolne "parcelki" oraz kawał trawnika.

 

Więcej fotek i pełny opis w stosownym czasie pojawi się na blogu.

post-8007-0-95678100-1470053747_thumb.jpg

post-8007-0-51527900-1470053850_thumb.jpg

post-8007-0-99110200-1470053867_thumb.jpg

post-8007-0-57262000-1470053877_thumb.jpg

post-8007-0-55177000-1470053885_thumb.jpg

post-8007-0-29546700-1470053893_thumb.jpg

post-8007-0-32587000-1470053900_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliście na fajfach?

nie nasz klimat, byliśmy przejazdem... na rowerach :)

 

Basen przy tężni już wyremontowany czy nadal ruina?

 

dalej ruina, a szkoda, największy solankowy w Europie, ale niby jest jakiś plan rewitalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak za młodych lat jeździliśmy z rodzicami do Ciechocinka i kąpaliśmy się w tym basenie...

Co do kempingu to jest całoroczny, my byliśmy tam chyba jakoś w październiku. Łazienki były czyste i  ciepłe, obsługa miła.

 

Marek na przyszłość tę markizę sobie przypnij pasem sztormowym, tam potrafi nieźle wiać. W październiku mało co nam przedsionek nie odfrunął…

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

dalej ruina, a szkoda, największy solankowy w Europie, ale niby jest jakiś plan rewitalizacji

Byłem tam we wrześniu zeszłego roku. I też był plan, chyba dokładnie ten sam.

 

A pamiętam tłumy na tym basenie. W ogóle był bardzo ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak za młodych lat jeździliśmy z rodzicami do Ciechocinka i kąpaliśmy się w tym basenie...

Co do kempingu to jest całoroczny, my byliśmy tam chyba jakoś w październiku. Łazienki były czyste i  ciepłe, obsługa miła.

 

Marek na przyszłość tę markizę sobie przypnij pasem sztormowym, tam potrafi nieźle wiać. W październiku mało co nam przedsionek nie odfrunął…

Fotka z makizą robiona chwilę przed odjazdem, miałem pas sztormowy na podwójnych hakach bo faktycznie wiało.

 

Remont basenu to pewnie kwota astronomiczna, bez dotacji nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając z Torunia, zawitaliśmy z córą na ten kemping. Potwierdzam iż miejsce bardzo fajne, obsługa bardzo miła i pomocna. Parcele niestety ciut za małe ale da się przeżyć. My z naszą przyczepą mieliśmy w sam raz ale większe mogą mieć problem. Cisza i spokój, teren oświetlony, toalety czyste, pachnące, zrzut szarej obok stanowiska do mycia garów. O przyłącza do wody na parcelach nie pytałem, choć po otworzeniu studzienki zawory były w pozycji otwartej, zatem chyba nie działają. Przyłącza elektryczne Euro jak i zwykła wtyczka, także warto mieć przejsciówkę. Osobiście kemping oceniam bardzo dobrze, dla mnie jako kemping tranzytowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.