Skocz do zawartości

amorki alko


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko było dokładnie, a nawet więcej, niż dokładnie omówione.
Jak przeczytasz te tematy, to na pewno znajdziesz post o tym mówiący oraz dodatkowo, dużo cennych informacji:
http://forum.karawaning.pl/topic/17216-wymiana-amortyzator%C3%B3w-alko/
http://forum.karawaning.pl/topic/16300-amortyzator-zak%C5%82ada%C4%87-czy-nie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

... a co do ogólnej zasady działania/mocowania amortyzatorów, to AL-KO i Knott są różne?
Zerknij na załączniki "pdf" w tamtych tematach, a nawet w tym tutaj, np. post. #22
Przyjrzyj się amortyzatorom i tulejkom dystansowym, które tam są, porównaj z amorkami Knott'a, które tych tulejek nie mają, ale mają za to dodatkowe nakrętki, które pewnie tulejki mogą lub mają zastąpić.

Nawiasem mówiąc, tulejki nie zawsze są potrzebne. To, że zostały dołączone, nie oznacza od razu, że w każdym pojeździe będą miały zastosowanie. U Ciebie mogą okazać się np. potrzebne, a u kogoś innego, nie lub na odwrót. To tak, jak z kupnem np. piór wycieraczek do szyb - dostajesz w komplecie kilka różnych zatrzasków, ale wszystkich przecież nie wykorzystujesz. Najpewniejszym sposobem zamontowania nowych amorów, będzie taki sam, w jaki miałeś zamontowane stare.
Zasady montażu będą identyczne dla każdego z wymienionych typów amortyzatorów. Przymierzając amory w swojej przyczepie, najlepiej sam będziesz mógł ocenić, czy nakrętki będą u Ciebie potrzebne, czy nie, aby wszystkie wzajemne odległości były w bezpiecznym/prawidłowym zakresie (odległość od koła, od ramy - w całym zakresie ugięcia wahacza oraz jak najbardziej równoległe położenie podłużnej osi amortyzatora w stosunku do płaszczyzny ramy).  W niektórych rozwiązaniach nie jest możliwe zachowanie równoległości amortyzator/rama i skośne ułożenie w pewnym zakresie jest dopuszczalne, ale o tym jest w tematach, które proponowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to wiem tylko nie wiem czy nakrętka ma być dokręcona tak by amorek trzymać z obu stron sztywno czy na sztywno ma być do ramy. Moje amorki stare trochę się różnią od nowych. Są takie cieńsze i mniejsze troszkę i żadnych dystansów nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądał stary amorek

post-15177-0-26579700-1504255178_thumb.jpgpost-15177-0-69571000-1504255195_thumb.jpg

A tak nowe

Prawa strona

post-15177-0-34424000-1504255219_thumb.jpgpost-15177-0-82274500-1504255229_thumb.jpgpost-15177-0-99223200-1504255249_thumb.jpg

Lewa strona

post-15177-0-38058900-1504255283_thumb.jpgpost-15177-0-41678200-1504255293_thumb.jpgpost-15177-0-71235300-1504255303_thumb.jpg

Czy lewego jest to poprawny montaż ? Musiałem użyć więcej tzw bajlagów bo inaczej amorek szedł pod kątem i był zbyt blisko śruby z osi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby wymieniłem. Niestety górna jest stara bo nowe były mega za krótkie, a wszystko robiłem przed robotą to skręciłem by wiedzieć już potem jak ma być. Oczywiście będą wymienione na nowe. Na dołączonych do amorków w ogóle bym nie skręcił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.