Skocz do zawartości
lukasz22416

jezioro solinskie

Rekomendowane odpowiedzi

red

Info do sprawdzenia Robert - dawno nie byłem

Camping Jawor http://www.campingsolina.pl wpobliżu zapory miał kiedyś wysypaną sztucznie plażę i kawałek łagodnego zejścia

Z moich wyjazdów w tygodniu same zalety, weekendy jednak głośno tam bywało - ale to dawne czasy

Jako alternatywa Polańczyk - poszukaj było opisywane na forum

Dzięki Krzysiek

Na tym campingu chyba byłem kiedyś ze 25 lat temu. Niewiele pamiętam ale na pewno był duży i bardzo z górki - ja stałem z rodzicami mercedesem 207 pospiesznie przystosowanym do mieszkania i pamiętam że wszystko się waliło :) my z bratem mieliśmy spać pod namiotem  ale nie było za bardzo możliwości rozbicia go bo pamiętam też że co chwila padał deszcz a w przerwach między deszczem padała mżawka :) Nie pamiętam zejścia do wody a dodatkowo aura nie zachęcała do kąpieli (na 99% jestem pewny że się jednak tam kąpałem).

Wiadomo że w weekendy może być głośno - to jakoś mocno nam nie przeszkadza - oczywiście nie w bezpośrednim sąsiedztwie.

Jak to jest z temperaturą wody? Jakaś wyjątkowo zimna jest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
reflexes

Na Camping Jawor byliśmy w sezonie 2014. Patrząc na zdjęcia ze strony zastanawiam się kiedy one zostały zrobione, bo jak tam byliśmy to wyglądało to zdecydowanie inaczej i niestety dużo gorzej. Fotki raczej na pewno są z późniejszego okresu czyli wskazują, że coś się poprawiło. Kuchnia wówczas wyglądała zdecydowanie gorzej ale nie korzystaliśmy, bo gotujemy w przyczepie. Nie było wtedy też żadnych atrakcji typu plac dla dzieci czy te piłkarzyki albo bilard więc tu też widać zmianę na plus. Niestety na stronie nie ma zdjęć toalet i pryszniców, a te 2 lata temu były tragiczne. Kabiny prysznicowe zrobione z paneli ściennych były całe połamane, rozpadające się wręcz. Toalety stare i zniszczone, a przede wszystkim brudne (raz nawet spotkałem klocka postawionego obok muszli - wiem, że to nie jest wina kempingu ale może ktoś się brzydził zrobić do środka). Spędziliśmy tam 2-3 dni i był to jeden z większych bodźców do tego żeby naszą ukochaną niewiadówkę wymienić na przyczepę z kibelkiem  :] . Wiadomo, stary pójdzie na narciarza ale z małymi dzieciakami był kłopot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
smok_wawelski

Dawniej wielokrotnie jeździłem na Jawor - woda dość przyjemna i czysta była, nie był to basen ale nie był to lód, na utworzonej sztucznie nasypanej plaży było spłycenie łagodnie schodzące, wahania temperatury i poziomu wody były zależne od przepływu przez zaporę.

Fajna woda też była idąc brzegiem od strony Jawora w przeciwną stronę niż zapora, taka mała zatoczka cumowały tam żaglówki.

W górę nad tą zatoczką było coś w stylu minikampingu - teren zdaje się był Lasów Państwowych stały tam budy, dojazd był z drogi idącej do WZW-Jawor, niestety nie mam kontaktu z kumplem który załatwiał mi tam pobyt. 

Kemping Jawor to taki "tarasowiec" - najgłośniej i najgęściej bywało na niższych "tarasach" gdy na weekend zjeżdżała się młodzież czasem lekko mówiąc niekulturalna, w kość dawała też "Sztygarka" grając bez osłon do późnych godzin w nocy, w tygodniu Jawor pustoszał i było ok 

Na fejsie trochę ludzi daje świeże polubienia, są udostępnienia - może skrobnij do kogoś jak to tam teraz wygląda

Po opinii kol. reflexes to raczej bym przed wjazdem sprawdził żeby się w maliny nie wpier...  w necie to foty mogą być cud w realu różnie bywa

Teraz mi się Robert przypomniało że rok temu był Darek "Dark1969" nawet mieliśmy do niego jechać tyle że był w domkach po drugiej stronie stuknij do niego przez forum vw - o samym Jaworze Ci wiele nie powie ale o samej Solinie pewnie tak :)

Edytowane przez smok_wawelski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi