Skocz do zawartości

Wyjazd na Węgry kwiecień/maj 2013r.


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wykonałem telefon na kemping i dostałem odpowiedź że kemping czynny, sanitariaty i prysznice czynne.

 

No i jak tam święta w Bogaczu?

My od wielkiego piątku grzejemy się w Hegyko, pogoda nas nie rozpieszcza, ale przynajmniej nie ma śniegu :hehe: i pierwsze kwiatki wiosenne spotkać można :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i jak tam święta w Bogaczu?

My od wielkiego piątku grzejemy się w Hegyko, pogoda nas nie rozpieszcza, ale przynajmniej nie ma śniegu :hehe: i pierwsze kwiatki wiosenne spotkać można :hej:

Pogoda mnie skutecznie odstraszyła. Zresztą, nawet nie miałbym jak wytargać przyczepy przez zaspy z miejsca zimowego postoju. Mam za to nadzieję że w majówke nadrobię termalne moczenie i Muskatoly :]

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólna ocena basenów i kempingu w Hegyko bardzo pozytywna :yes:

  1. Dobry dojazd - dla mnie niecałe 400 km, z tym że opłaca się wykupić 10 dniową winietę na Słowację i przejechać całą A2 od Żyliny do Bratysławy. Później już nie trzeba winiety na Węgry, a dodatkowo można sobie (tak robiłem w obie strony) zrobić skrót przez Austrię.
  2. Dobre położenie - na skraju parku narodowego - czyste powietrze i możliwość obserwacji przyrody.
  3. Dużo ścieżek rowerowych - nawet można zaliczyć Austrię :]  
  4. Dobre warunki na kempingu - płaski, równy teren (ale cień tak po połowie), sanitariaty kempingowe skromne, ale dostęp zawsze do WC i pryszniców w obiekcie kąpielowym (tylko w dzień).
  5. Dobre ceny, np ok. 30 - 40 zł/doba taniej za 2 osoby, kampera i kota niż w Komarom lub Buk, oczywiście z nieograniczonym wstępem na baseny (ok. 50 m. do przejścia miałem - co w wypadku chodzenia w szlafroku podczas śnieżycy miało znaczenie :] )
  6. Dobra woda - to są już wody lecznicze a nie termalne.
  7. Bardzo spokojnie - podobno także latem
  8. Dobra baza żywieniowa na samym kempingu
  9. Bardzo dobre i darmowe Wi-Fi
  10. Krany z wodą na terenie i dobre punkty opróżniania kaset

Minusy :hmm:

  1. Nikła sieć handlowa w samej miejscowości
  2. Raczej brak atrakcji dla dzieci
  3. ??? - więcej nie pamiętam :brawo:

 

Edytowane przez janus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janus, piszesz o sanitariatach, że skromne. Nie zgodzę się z Tobą. Owszem nie ma ich dużo, ale są czyste i nigdy nie mieliśmy kłopotu z dostępem. Ciepła woda jest na okrągło. Nie mieliśmy potrzeby korzystać z sanitariatów na kąpielisku.

Sieć handlowa nikła, ale podstawowe produkty jest gdzie kupić.

Lucek, mówiłam Ci, że nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela to dzięki Tobie zainteresowałem się HEGYKO,i bardzo byłem ciekawy jak funkcjonuje w nietypowym marcowym okresie.

 

Janus dziękuję za solidną ocenę kempingu i basenów w HEGYKO. Marcowy wyjazd na Węgry to dla mnie nowość, może w przyszłym roku pójdę za Twoim przykładem.

Napisz jeszcze jak oceniasz wody lecznicze z HEGYKO, oraz ich oddziaływanie na organizm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PATI73 nie zawsze warto hołdować przyzwyczajeniom-"tradycji". Poza Hajduszoboszlo są jeszcze inne równie interesujące i atrakcyjne ośrodki z basenami.

My po kilkunastu pobytach w Berekfurdo właśnie zmieniamy swoje preferencje na Cserkeszolo.

W końcu kwietnia we wszystkich większych kąpieliskach baseny są czynne. Wyjątki to ewentualne remonty tak jak w ub. roku w Bogacs.

Jeżeli pogoda będzie ładna tak jak w ubiegłym roku to kempingi po zimie będą PEŁNE przyczep, kamperów oraz namiotów.

 

Do Hajduszoboszlo mamy 500 km bliżej byłoby tylko do Miszkolca ale tam brak kempingu, poza tym mąż ma  jakiś sentyment do Hajdusz... ale nie chce powiedziec jaki :ee:

Edytowane przez PATI73 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczajenia są drugą naturą człowieka. Chyba wszyscy tak mamy ,że lubimy bardziej to co znamy, a jeszcze bardziej to co nam odpowiada.

PATI 75 przy wyjeździe na Węgry w zasadzie odległości  do większości miast z basenami nie różnią się więcej niż do 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegyko-camping

 

Miejsca  700 Ft

 

Namiot + samochód  850 Ft

 

Kamper  1000 Ft

 

Caravan + Car  1,100 Ft

 

Opłata Energy  700 Ft

 

Dorośli w cenie  1900 Ft

 

Opłata za zakwaterowanie dla studentów (do lat 18)  1400 Ft

 

Opłata za zakwaterowanie dla studentów (ponad 18 lat)  1600 Ft

 

Zwierzęta  300 Ft

 

Podatek Resort (ponad 18 lat)  360 FT

 

 

 

 

Niech każdy oceni sam czy tanio czy drogo :thank:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janus, piszesz o sanitariatach, że skromne. Nie zgodzę się z Tobą. Owszem nie ma ich dużo, ale są czyste i nigdy nie mieliśmy kłopotu z dostępem. Ciepła woda jest na okrągło. Nie mieliśmy potrzeby korzystać z sanitariatów na kąpielisku.

Sieć handlowa nikła, ale podstawowe produkty jest gdzie kupić.

Lucek, mówiłam Ci, że nie jest źle.

Niestety na przełomie marca i kwietnia w tej części, na której stałem czynny jeden kontener sanitarny z wyłączonym prysznicem, więc skromnie. Jednak podkreślam, że dostęp do części kąpieliskowej  w dzień nieograniczony. No i tak jak pisałem dla mnie wystarczająco.

 

 

 

 

Ela to dzięki Tobie zainteresowałem się HEGYKO,i bardzo byłem ciekawy jak funkcjonuje w nietypowym marcowym okresie.

 

Janus dziękuję za solidną ocenę kempingu i basenów w HEGYKO. Marcowy wyjazd na Węgry to dla mnie nowość, może w przyszłym roku pójdę za Twoim przykładem.

Napisz jeszcze jak oceniasz wody lecznicze z HEGYKO, oraz ich oddziaływanie na organizm .

 

Wg mnie wody oddziaływują bardzo dobrze na problemy ze stawami. Po tygodniowym moczeniu odczuwam wyraźną poprawę.

Ostatecznie kąpielisko ma status leczniczego a nie termalnego. Jak już pisałem - na pewno tam jeszcze wrócimy, także z powodu bardzo korzystnych cen.

Edytowane przez janus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się czas wyjazdu na baseny termalne i zaczynamy analizować prognozy pogody na Węgrzech. Z całą pewnością ubiegłoroczne upały powyżej 30 stopni w tym roku się nie powtórzą.

Z prognoz meteorologicznych wynika, że powinno być w granicach 20 *C ,z małymi opadami deszczu w sobotę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELA jedziemy do Cserkeszoło ,chociaż małżonka wspomina ,że żal zdradzić Berekfurdo. Dziękuję za życzenia udanego wyjazdu,oraz dobrej pogody.             
Cserkeszolo jest odpowiednie do wypoczynku i kuracji ze względu na baseny pod dachem w przypadku deszczowej i zimnej pogody .
ELA na pewno pozdrowię od CIEBIE Węgry,które tak lubisz. :skromny:

Pozdrawiam Lucek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.