Skocz do zawartości

Oswietlenie z gniazda 13pin


palkap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie Wszystkich:)

Mam do Państwa pytanie odnośnie co powinno działać w w przyczepie (w moim wypadku jest to HOBBY 540 exellence 1996r) kiedy podłanczam wtyczke (13pin) do gniazda w samochodzie które jest 13pin. Do tej pory korzystałem z przejściówki 13na7(w aucie było 7 pinowe gniazdo) ,jednak chce zmienić gniazdo w aucie na 13 pinowe. Na przejściówce działały tylko światła i kierunki ,jednak w przyczepie żadnego światła nie było.Proszę powiedzcie czy jak będzie 13 pinowe w aucie to wszystko w przyczepce będzie chodziło tak samo jak podłąnczam do 230V?(na 230V wszystko pięknie się pali).

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez palkap (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie w Hobby pracują pompy wodne, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne (przed wejściem). Lodówka nie powinna pracować po wyjęciu kluczyka z stacyjki. E.T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze mam podobna cepke napisze po kolei co powinno dzialc na 12V

 

spluczka eletryczna

pompa wody

oswietlenie nad zlewozmywakiem

oswietlenie pod szafkami nad podkowa z tylu /nie lampki narozne sztuk 2 a te oswietlenie co leci dookola w tyle nad oknami/

oswietlenie przy drzwiach na zewnatrz

okap kuchenny

wskaznik wody

nadmuch ogrzewania / ale nie koniecznie bo byly wersje 230V/

wyciag dachowy w lazience

oswietlenie w lazience

 

 

 

na 230V dziala wszystko co powyzej i dodatkowo

 

oswietlenie nad stolem z tylu

oswietlenie w sypiani

mikrofalowka

 

 

 

lodowka dziala na osobnym zasilaniu z auta wiec nie musi dzialac jesli masz tylko jeden plus podlaczony

 

dziala jak jest wlaczony zaplon w aucie

 

czasami obydwa plusy zasilania sa zlaczone wiec i dziala ladowkarazem z pozostalymi odbiornikami

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze mam podobna cepke napisze po kolei co powinno dzialc na 12V

 

spluczka eletryczna

pompa wody

oswietlenie nad zlewozmywakiem

oswietlenie pod szafkami nad podkowa z tylu /nie lampki narozne sztuk 2 a te oswietlenie co leci dookola w tyle nad oknami/

oswietlenie przy drzwiach na zewnatrz

okap kuchenny

wskaznik wody

nadmuch ogrzewania / ale nie koniecznie bo byly wersje 230V/

wyciag dachowy w lazience

oswietlenie w lazience

 

 

 

na 230V dziala wszystko co powyzej i dodatkowo

 

oswietlenie nad stolem z tylu

oswietlenie w sypiani

mikrofalowka

 

 

 

lodowka dziala na osobnym zasilaniu z auta wiec nie musi dzialac jesli masz tylko jeden plus podlaczony

 

dziala jak jest wlaczony zaplon w aucie

 

czasami obydwa plusy zasilania sa zlaczone wiec i dziala ladowkarazem z pozostalymi odbiornikami

 

Bardzo dziękuje za szczegułową odpowiedz :)

Jednak po wpięciu do auta znajomego ktory ma 13 pin gniazdo w aucie działa

spluczka eletryczna

pompa wody

oswietlenie nad zlewozmywakiem

okap kuchenny

wskaznik wody

wyciag dachowy w lazience

oswietlenie w lazience

Co może być powodem ,że nie działa światło na zewnątrz ,oraz oswietlenie co leci dookola w tyle nad oknami?

PS. Gdzie się włącza te oświetlenie nad oknami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być powodem ,że nie działa światło na zewnątrz

 

spalona żarówka :hmm: uszkodzony wlacznik :hmm: skorodowana oprawka :hmm:

 

PS. Gdzie się włącza te oświetlenie nad oknami?

 

przepraszam - wprowadzilem cie w blad :pad:

 

 

 

oswietlenie z tylu nad oknami rownierz jest na 230V - przed chwila sprawdzilem

nad zlewem na panelu masz wlaczniki - ten z symbolem lampki 12V jest od odswietleniea nad zlewem a ten z symbolem lampki 230V jest wlasnie od tych lampek co z tylu sa dookola

 

 

 

p.s. teraz dopiero skumalem ze z 12 volt mam tylko 2 punkty swietlne wewnatrz cepki - nad zlewem i w lazience - buuuu trzeba to przerobic

 

wspomniane lampki z tylu nad oknami maja zarowki 12V wiec musi byc jakis transformator dodatkowy - musze to rozkimac i przerobic na 12V

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być powodem ,że nie działa światło na zewnątrz ,oraz oswietlenie co leci dookola w tyle nad oknami?

PS. Gdzie się włącza te oświetlenie nad oknami?

 

Miałem dokładnie taka samą przyczepkę wcześniej, i nie masz co kombinować dlaczego Ci nie działa zewnętrzne oświetlenie bo ono jest na 230v w tej wersji, natomiast to oświetlenie z tyłu nad oknami o ile dobrze pamiętam mi działało na 12v i włączało je się chyba nad kuchenką na którymś przycisku ale nie jestem pewien

 

Nawet wymieniłem te stare żarówki na ledy bez zasilacza tylko wziąłem prąd 12v bezpośrednio z kabla, jedyny problem był taki że trzeba było wlutować w układ stabilizator ponieważ te światełka działają na zmiennym 12v

 

No i ten model nie ma niestety mikrofalówki.

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie taka samą przyczepkę wcześniej, i nie masz co kombinować dlaczego Ci nie działa zewnętrzne oświetlenie bo ono jest na 230v w tej wersji, natomiast to oświetlenie z tyłu nad oknami o ile dobrze pamiętam mi działało na 12v i włączało je się chyba nad kuchenką na którymś przycisku ale nie jestem

 

co przyczepa to inaczej... albo sa takie roznice miedzy 540-tka a 560-tka

 

u mnie na zewnatrz dzialalo na 12V - ale licho swiecilo wiec przerabiajac cepke przerobilem je na na 230V

 

lampki te z tylu nad oknami - zarowki sa na 12V ale wlacza sie je wlacznikiem na panelu oznaczonym "230V" - ale akurat to praktyczne rozwiazanie - 10 zaroweczek po 21W pewnie by szybko aku wydoilo...

 

troche to do bani jest z tym oswietleniem

 

lampki z tylu nad oknami i lampa sufitowa nad stolem - tylko na 230V wiec bez pradu sieciowego ciemno przy stole...

lampki w sypialni - tylko na 230V wiec bez zasilania 230V ciemno w sypialni, ale akurat to minie przeszkadza :)

 

musze to jakos poprzerabiac

 

zadziwiajace jest to ze okap kuchenny chodzi na 12 V... po co to komu?

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.