Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Co znaczy rozpołowić skrzynie? Bo demontaż miski jest normalną procedurą.

Nie ma miski. Trzeba rozebrać ASB. Filtr jest wymieniany tylko przy naprawie głównej.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma miski. Trzeba rozebrać ASB. Filtr jest wymieniany tylko przy naprawie głównej.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Teraz rozumiem. Czyli nadal nie mamy problemu z wymianą skoro okresowo nie jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej skrzyni wymieniamy sam olej. Jak dobrze działa, to jej nie rozbieramy. ASB nawet najlepszy fachowiec może spier... Te skrzynie są nieprzewidywalne w naprawie. Piszę oczywiście o ASB sterowanych hydraulicznie.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak to jest? jednym wymieniają a innym nie? Coś mi się wydaje, że cześć z was po prostu propaguje legendy.

Ford w focusie zmienia co 50kkm, ale to oczywiste jest dla jednego ASO, i pokazywali mi instrukcję dla mechanika jak to zrobić, drugie ASO twierdzi że nie zmienia się, a na hasło że jest instrukcja oficjalna nabrali wody w dziub. Szkoda słów.

 

Wysłane z mojego Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LZA, zgodnie z prośbą.

Załączam dwa zrzuty z instrukcji obsługi do X-Trail T30 (taki teraz mam).

Zrzuty dla silników z mały przebiegiem (pon. 30kkm/rok) i dużym (pow. 30kkm/rok).

 

 

Jak widać wymiana jest tylko co 60kkm dla skrzyni mnualnej a dla ASB jest tylko kontrola.

Na stronie o kontroli jest tylko info jak korzystac z "bagnetu" i tylko tyle.

W książce brak wzmianki o wymianie oleju w ASB.

Skrzynie ASB w nissanie to skrzynie Asin (tak to się chyba pisze).

 

Zestawienie dla silników Pb ponieważ tylko z nimi występowala ASB, w dieslach był tylko manual.

 

 

Edycja:

Nie mogę dodac zdjęcia z tapatalk bo chce abym jakieś konta utworzyl a ja nie chce ;).

 

Postaram się w tym układzie wrzucić z kompa. Daj czas ;).

 

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Struś:

 

 

 W książce brak wzmianki o wymianie oleju w ASB. Skrzynie ASB w nissanie to skrzynie Asin (tak to się chyba pisze).

 

Nieuważnie czytasz:

 

 

Objaśnienia: K - kontrola, jeśli nieprawidłowo regulacja lub WYMIANA

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To jeszcze wrzucę ci stronę z opisem czynnosci kontroli i tam jest napisane że jezeli za mało to dolać i tyle.

 

W zwiazku z tym dla wersy o ASB będzie:

K - kontrola, jeśli nieprawidłowo to dolać ;).

 

Inna sprawa, że jezeli stan się utrzyma dajmy na to przez 300kkm to nawet zgodnie z twoim tokiem rozumowania:

K- kontrola, stan zgodny, jeździć dalej do zajeżdzenia skrzyni :).

 

 

Ale nie ma co się przekonywać, każdy z Nas robi po swojemu i chwała nam za naszą odmienność ;).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Struś wrzucił skan, z którego jak byk wynika, że oleju w skrzyni automatycznej się nei wymienia (wedle producenta auta). Jest wyraźnie napisane K (kontrola), a w manualnej, w silniku, w układzie hamulcowym itd. jest napisane W (wymiana) co ileś kilometrów.

Dokładnie tak samo twierdzi Opel i nie robi się wymian - zdaniem Opla.

To bez sensu, ale Struś ma 100% racji, że wielu producentów tak pisze. Nie ma żadnego uzasadnienia brak wymian, a jeszcze gorsze jest to, że ludzie wierzą w ten brak wymian i wieczny olej. To niech frytki też smażą na oleju raz zalanym po zakupie frytkownicy i do końca życia bez wymiany. Smacznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież w Strusiowej instrukcji jest napisane, że jeśli mechanik stwierdzi nieprawidłowości to regulacja (dolanie) lub wymiana. Czyli tu decyzja należy do kontrolującego. jeśli stwierdzi pogorszenie parametrów oleju może go wymienić. Instrukcja tego nie zabrania, a nawet przewiduje.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież w Strusiowej instrukcji jest napisane, że jeśli mechanik stwierdzi nieprawidłowości to regulacja (dolanie) lub wymiana. Czyli tu decyzja należy do kontrolującego. jeśli stwierdzi pogorszenie parametrów oleju może go wymienić. Instrukcja tego nie zabrania, a nawet przewiduje.

Oczywiście możemy zinterpretować, że wszystko co nie jest zabronione jest dozwolone (np. jazda po rzece zamiast po  drodze - pokaż mi w instrukcji, że nie wolno)

albo idąc innym tokiem rozumowania może zapis o regulacji lub wymianie dotyczy wymiany .... całej skrzyni z płynem  :hmm:, a dlaczego nie w ten sposób wymienić płyn :ee:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy myślicie, że jak w ASO jest wytyczna kontrola oleju w ASB przy przeglądzie, to mechanik to zawsze robi? Żaden nie sprawdzi, jak nie ma wycieków. Takie sprawdzenie poziomu, to minimum 15 minut, a czas to pieniądz :]

Ja u siebie mam skrzynię JATCO. Parszywa skrzynia z niewymiennym filtrem :(  Olej zmieniam co 20tyś, bo to mały koszt. Robię to statycznie, bo przy częstych zmianach oleju nie potrzeba zmieniać dynamicznie. Każdy olej się starzeje i traci swoje właściwości, więc należy go zmieniać, nawet wtedy gdy nie zalecił tego producent pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.