Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwoń do serwisu i spytaj

Aso renault nie przewiduję wymiany oleju w skrzyniach DP0 oraz dostepnej w scenicu 3 bezstopniowej CSV

Edytowane przez wilk435 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do serwisu i spytaj

Aso renault nie przewiduję wymiany oleju w skrzyniach DP0 oraz dostepnej w scenicu 3 bezstopniowej CSV

Miałem Lagunę 2,2 dCi i w jej instrukcji pisało jak byk, że oleju w automacie się nie wymienia. Ja wymieniałem. Laguny i papiurków do niej nie mam już od 3 lat.

W Santa Fe II instrukcja zawiera zapis o konieczności wymiany oleju w skrzyni. Ja wymieniałem statycznie po 100 kkm oraz dynamicznie po 160 kkm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lza zobacz już masz tyle wpisów a Ty dalej nie wierzysz, jestem ciekawy dlaczego w jedne wpisy na forum

wierzysz i nie masz zastrzeżeń a inne uważasz że są nieprawdziwe. :hmm:

To że visior1967 wymienia olej to nic dziwnego, jest BMW i BMW  ;) nie każdy ma te same

wytyczne dotyczące serwisowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wymieniajcie olej (płyn np.ATF w MB)w ASB obowiązkowo co 60000 km ,szczególnie jest to istotne w autach z przebiegami powyżej 100000km bez względu na to co twierdzi ASO i instrukcja obsługi . :zarowka:

Dotyczy to wszystkich bez wyjątku marek samochodowych.

Tzw. częściowa wymiana oleju (płynu) jest wręcz konieczna bo wiąże się ona także z wymiana filtra  uszczelki oraz czyszczeniem pokrywy z brudu i ew.opiłków metalu.Poza tym wymiana kilku litrów płynu przy wymianie połowicznej (częściowej) nie jest przesadnie droga a gwarantuje długą bezawaryjną

jazdę autem. :drive: 

PS.Od wielu lat jeżdżę autem z ASB i jeszcze 6-7 lat temu w ASO Mercedesa twierdzono,ze ASB jest zalana ATF dożywotnio, tak samo podaje Instrukcja  obsługi Uslugi Serwisowe MB E klase. Od kilku lat w ASO MB usługa częściowej (połowicznej) lub całkowitej wymiany jest wykonywana bez problemu i nikt nie twierdzi ,ze ASB działa dożywotnio. Tak się zmieniły oceny i zalecenia Mercedesa.Ja w każdym razie co około 60000 km częściowo wymieniam płyn w ASB ,ostatnio w październiku 2017r.  :banan: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skanu książki nie zrobię :ee:

ale ASO moje auto serwisuje mi co 50 tys. km :hmm: /tzn. serwis skrzyni/.

Serwis polega na wymianie całej dolnej klapy skrzyni oraz oczywiście oleju

i pozostałych szczegółów.

U Ciebie może być trochę inna sytuacja.Możesz mieć skrzynię ZF lub GM.W tych latach produkcji mogły być one zalewane innym olejem i obligatoryjna była wymiana oleju przez serwis.W obecnych modelach ani Auto-Fus,Bawaria czy inne takiej opcji nie przewidują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LZA zadzwoń do serwisu VW i zapytaj o wymianę w Amaroku lub Touareg’u oba maja skrzynie ZF8 i VW nie ma w ogóle czynności opisanej w systemach jak wymiana oleju

Serwis wprost informuje ze nawet na życzenie tego nie zrobią !!!

 

A na przykładów m.in. BMW 3 gdzie olej wymieniony został pro ok 180tys i się skrzynia sypneła poczytałem pojeździłem podpytałam jeszcze albo wymieniasz od nosowości co 60tys albo nie ruszaj w ogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lza zobacz już masz tyle wpisów a Ty dalej nie wierzysz, jestem ciekawy dlaczego w jedne wpisy na forum

wierzysz i nie masz zastrzeżeń a inne uważasz że są nieprawdziwe. :hmm:

No bo mało kto z was ma instrukcje do samochodów, a jak ma to nie czyta. Jeszcze mniej ma automaty, a wszyscy mówią, że w ich instrukcji jest napisane, że oleju się nie wymienia. Jednocześnie nikt nie chce podzielić się zdjęciem z takiego fragmentu instrukcji.

 

Jeden mówi że w BMW się nie wymienia, bo oni (BMW) tak to sobie wymyślili, że skrzynia się rozwali po 200000km i wymienią ją na nowa. A drugi właściciel BMW mówi, że u niego w BMW regularnie wymienia się olej w skrzyni. No to jak jest z tym BMW? Ta skrzynia ma się rozwalić po 200000 czy nie?

Splot tych czynników wzbudza we mnie pragmatyczne niedowiarstwo.

 

Tymczasem jak 2 lata temu rozważałem zakup auta i porównywałem kilka aut z automatami, to porównywałem też koszt serwisowania i interwały. (koszt samochodu to dla mnie nie tylko cena zakupu, ale też koszty serwisowania). I we wszystkich autach, którymi się interesowałem wymieniało się olej w automatycznej skrzyni.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo mało kto z was ma instrukcje do samochodów, a jak ma to nie czyta. Jeszcze mniej ma automaty, a wszyscy mówią, że w ich instrukcji jest napisane, że oleju się nie wymienia. Jednocześnie nikt nie chce podzielić się zdjęciem z takiego fragmentu instrukcji.

 

Jeden mówi że w BMW się nie wymienia, bo oni (BMW) tak to sobie wymyślili, że skrzynia się rozwali po 200000km i wymienią ją na nowa. A drugi właściciel BMW mówi, że u niego w BMW regularnie wymienia się olej w skrzyni. No to jak jest z tym BMW? Ta skrzynia ma się rozwalić po 200000 czy nie?

Splot tych czynników wzbudza we mnie pragmatyczne niedowiarstwo.

 

Tymczasem jak 2 lata temu rozważałem zakup auta i porównywałem kilka aut z automatami, to porównywałem też koszt serwisowania i interwały. (koszt samochodu to dla mnie nie tylko cena zakupu, ale też koszty serwisowania). I we wszystkich autach, którymi się interesowałem wymieniało się olej w automatycznej skrzyni.

Ponownie Ci napiszę,może dotrze.Serwis BMW w nowych modelach nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni biegów jako czynność serwisową.Jeśli będziesz chciał to zrobią to.Jestem zdecydowanym zwolennikiem wymiany oleju w skrzyni biegow.Mam dwa automaty.W BMW wymieniam co 100 tys km,w VW co 60 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL automaty są bardzo mało rozpowszechnione, a ilość ludzi, którzy się wypowiadają na ich temat zaskakująco duża. Wniosek jest prosty że są powielane legendy miejskie. Dlatego wolałbym zobaczyć książki serwisowe/instrukcje do konkretnych modeli, w których producent napisał, żeby oleju nie wymieniać.

 

Ja nie zaprzeczam, tylko pytam - Jaki problem jest wkleić zdjęcie strony z takiej instrukcji albo linka (większość aut ma chyba elektroniczne wejse instrukcji dostępne online)? Jestem ciekawy po prostu czy to jest fakt czy tylko legenda miejska.

Dla ułatwienia zadania: instrukcje i książki serwisowe są wspólne dla aut z manualem i automatem, więc nawet jeśli nie macie automatu, możecie sprawdzić czy w waszym modelu w wersji z automatem jest przewidziana wymiana oleju czy nie. Chyba taką książkę/instrukcję każdy ma do swojego auta?

 

W moim Orlando zalecają co 150 000km przy eksploatacji w normalnych warunkach, co 75 000km w trudnych a za taką uważane jest ciągnięcie przyczepy więc po przejechaniu 63 762km profilaktycznie wymieniłem olej, za który z wymianą w ASO zapłaciłem 453,21 PLN. Żaden majątek a i skrzynia pewnie "uradowana" na widok nowych 5 litrów Dexrona 6 :yay:

Chevrolet Orlando.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeden mówi że w BMW się nie wymienia, bo oni (BMW) tak to sobie wymyślili, że skrzynia się rozwali po 200000km i wymienią ją na nowa. A drugi właściciel BMW mówi, że u niego w BMW regularnie wymienia się olej w skrzyni. No to jak jest z tym BMW? Ta skrzynia ma się rozwalić po 200000 czy nie?

Splot tych czynników wzbudza we mnie pragmatyczne niedowiarstwo.

 

Wiesz BMW nie montuje tylko jednej przekładni do wszystkich aut, być może są takie gdzie wymienia się olej. :hmm:

Ale ja nie znam wszystkich modeli i rodzaju skrzyń biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wątpliwa logika zawarta w teorii spiskowej o celowej niewymienialności oleju w samochodach BMW po to by wymienić skrzynię po 200000km upada. Po co mieliby stosować takie chwyty tylko w wybranych modelach?

Reasumując, skoro producent nie zaleca wymiany oleju w wybranych modelach, nie ma sensu tego robić. Podejrzewam, że inżynierowie projektujący samochody mogą posiadać jednak nieco większą wiedzę na temat maszyn, które budują niż Mietki z internetów i Janusze z garażowych warsztatów, do których trafiają te maszyny na długo po swojej śmierci technicznej.

 

Niemniej na razie nie ma żadnego twardego dowodu na to, że któryś z producentów nie zaleca, wręcz zabrania wymiany oleju. Natomiast pojawił się jeden twardy dowód, że wymiana jest jednak zalecana w grupie GM.
 

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mnie tam wszystko jedno w co uwierzysz a w co nie, aut bezawaryjnych pewnie już od dłuższego czasu nie opłaca się produkować bo co to za interes

dla koncernu jak nie będą zarabiać na serwisowaniu, a czy taka wymiana oleju  lub raczej jej brak jest podyktowana chęcią wymiany całej skrzyni biegów

po to aby zarobić kasę to ja już nie wnikam :niewiem:  Dla pierwszego kupującego jest to super wiadomość bo odchodzą jakieś tam koszta serwisowania, ale

czy są one aż tak drogie :hmm:  Tak więc uwierzysz w co będziesz chciał ja tylko napisałem co wiem na ten temat, tak jak inni, i tyle. 

Mnie osobiście jest wszystko jedno czy ten olej się wymieni czy nie, nie przejmuje się rzeczami na które nie mam wpływu, są ważniejsze rzeczy aby się

nimi przejmować niż olej w skrzyni biegów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 pojawił się jeden twardy dowód, że wymiana jest jednak zalecana w grupie GM.

 

 

Grupa GM ma wiele marek. W Zafirze i Vectrze C ze skrzynią Aisin nie tylko producent nie podawał częstotliwości wymiany oleju i wcale jej nie wpisywał w harmonogram przeglądów, ale nawet nie było możliwości wymiany filtra oleju bez wyjęcia i rozpołowienia skrzyni. Dziesiątki lat wcześniej wiele samochodów miało skrzynie automatyczne i zawsze się wymieniało filtr i olej. Ale w Oplu nie. W efekcie te skrzynie nie mają dużej trwałości i po około 180-200 tys. km zwykle zaczynają się kłopoty. A jakie kłopoty to można poczytać na forum Vectry.

 

Z kolei ja mam Isuzu (też firm współpracująca kiedyś wiele lat z GM) i książka jest wspólna dla modelu z manualem i automatem. Ja mam manualna skrzynię, ale jest przewidziany terminarz wymian oleju dla automatu.

Zupełnie inna sprawa, że w instrukcji jest terminarz nie tylko wymian olejów (skrzynia, silnik, mosty, reduktor - trochę tego jest), ale również różnych regulacji. ASO Isuzu niestety olewa to dokumentnie i nie wykonuje ani niektórych wymian oleju ani regulacji. Ale to inna bajka.

 

W Fordzie C-max z roku 2009 producent nie przewiduje wymian oleju. Mam takie auto i mam do niego oryginalną polską książkę serwisową. Nie ma pozycji wymiany oleju w skrzyni. Ja wymieniałem po 100 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.