Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Które auto ma w książce serwisowej/instrukcji, żeby nie wymieniać oleju?

BMW nie zaleca,natomiast producent skrzyń do tych samochodów firma ZF już tak.Wiele jest wątków na ten temat,są przeciwnicy i zwolennicy.Ja wymieniłem przy 100 tys.km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL automaty są bardzo mało rozpowszechnione, a ilość ludzi, którzy się wypowiadają na ich temat zaskakująco duża. Wniosek jest prosty że są powielane legendy miejskie. Dlatego wolałbym zobaczyć książki serwisowe/instrukcje do konkretnych modeli, w których producent napisał, żeby oleju nie wymieniać.

Ja nie zaprzeczam, tylko pytam - Jaki problem jest wkleić zdjęcie strony z takiej instrukcji albo linka (większość aut ma chyba elektroniczne wejse instrukcji dostępne online)? Jestem ciekawy po prostu czy to jest fakt czy tylko legenda miejska.


Dla ułatwienia zadania: instrukcje i książki serwisowe są wspólne dla aut z manualem i automatem, więc nawet jeśli nie macie automatu, możecie sprawdzić czy w waszym modelu w wersji z automatem jest przewidziana wymiana oleju czy nie. Chyba taką książkę/instrukcję każdy ma do swojego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam takiego czegoś, ale tu masz dwa tematy, myślę ze nikt tam nie kłamał.

Czytałem te tematy jak miałem BMW, a nawet potwierdziłem to w serwisie BMW gdzie serwisowym auto

ale jako że już nie mam tego auta tak więc nie wkleję żadnej informacji bo papierów już nie mam.

Co nie oznacza że jestem zwolennikiem takiego czegoś, nawet serwis zalecał jednak wymianę.

Ja wiem ze Ty jesteś niedowiarek, ale to już nie mój problem :P

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=49275

http://www.tylkobmw.fora.pl/zrob-to-sam,41/wymiana-oleju-w-automatycznej-skrzyni-biegow-gm-a,13.html

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jak piszesz, wspólna książka.

Miałem taką do VW Passat B5 fl. Bylo dokładnie to samo.

VW że olej dożywotni a ZF (tez produkuje skrzynie do VW), że oczywiscie, co 60kkm.

 

Piszę było ponieważ książka jakni auto nie jest już moje od października 2016roku.

Zeskanować już jej niestety nie mogę ale sam to czytalem.

 

Zobaczę w książce do Nissana czy cos tam jest napisane o tym (książka również wspólna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znalazłem takiego zapisu w książce serwisowej,krótko mówiąc,podczas serwisów w BMW,nikt nie wymieni Ci oleju,bo nie jest to czynność serwisowa.Myślę,że jak poprosisz ich na piśmie,że w tej skrzyni oleju się nie wymienia,to takowego nie otrzymasz.Jak nie wiadomo o co chodzi,to wiadomo o co....Lepiej wymienić skrzynię,przy ok 200 tys.km i pobrać opłatę,zważywszy,że klient z takim przebiegiem,to jest już drugi lub trzeci właściciel,a dla tej marki nie jest to target.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Lepiej wymienić skrzynię,przy ok 200 tys.km i pobrać opłatę,zważywszy,że klient z takim przebiegiem,to jest już drugi lub trzeci właściciel,a dla tej marki nie jest to target.

I tyle w temacie, o tych klientach producent  aut nawet nie myśli, ważne że dla pierwszego klienta jest zapis

żę się oleju nie wymienia co jest super bo kupując auto odchodzi mi jedna rzecz w serwisowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokażcie skany, bo nie wierzę

skanu książki nie zrobię :ee:

ale ASO moje auto serwisuje mi co 50 tys. km :hmm: /tzn. serwis skrzyni/.

Serwis polega na wymianie całej dolnej klapy skrzyni oraz oczywiście oleju

i pozostałych szczegółów.

Edytowane przez visitor1967 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.