Skocz do zawartości

schemat Hobby 495 Excellent 1998r.


pablos1571

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam na imię Paweł i zarejestrowałem się tu wczoraj, gdyż stałem się szczęśliwym posiadaczem przyczepy i widzę, że już się mnie nie pozbędziecie stąd ;-) świetne forum i myślę, ze znajdę tu pomoc...

jak mówię kupiłem przyczepę i oczywiście wszystko miało działać, ale nie działa, elektryka ogólnie świruje, szukam schematu elektrycznego do Hobby 495 Excellent z1998r.

może mnie ktoś pokierować skąd takowy zdobyć? może ktoś posiada, albo skąd go pobrać/kupić?

z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam pablosik :-)

Edytowane przez pablos1571 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Paweł i zarejestrowałem się tu wczoraj, gdyż stałem się szczęśliwym posiadaczem przyczepy i widzę, że już się mnie nie pozbędziecie stąd ;-) świetne forum i myślę, ze znajdę tu pomoc...

jak mówię kupiłem przyczepę i oczywiście wszystko miało działać, ale nie działa, elektryka ogólnie świruje, szukam schematu elektrycznego do Hobby 495 Excellent z1998r.

może mnie ktoś pokierować skąd takowy zdobyć? może ktoś posiada, albo skąd go pobrać/kupić?

z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam pablosik :-)

 

Jeżeli to Ci coś pomoże - schemat przerysowany z dokumentacji Hobby nie pamiętam roku , część jestdołożona dokładka na prośbę użytkownika - instal do akumulatuora w przyczepie i lodówki na 12 V

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również dzieki ed, na pewno się przyda, a co się dzieje? ogólnie część przewodów 230v jest (jak sie okazało) usunięta? brakuje jej, ale poprosiłęm kumpla elektryka i dzis już większość ogarnął, mam tam jak dla mnie dziwne rozwiązanie, bo oświetlenia 12v w głównym pomieszczeniu w ogóle nie ma, jest tylko na 230v, sypialnia toaleta jest oświetlenie na 12v więc ok, ale też pod warunkiem, ze mam podłączoną wtyczkę z przyczepy do gniazda auta(nie ma osobnego aku w przyczepie, a sprzedawca twierdził że wystarczy go włożyć do schowka z przedu przyczepy akumulator znaczy) żeby jeszcze było trudniej to jeżeli wtyczka jest podłączona do auta to też lipa bo jest na wtyczce przejściówka na 7pinów z 13 bodajże i oświetlenie wewnątrz przyczepy nie będzie z powodu właśnie tej przejściówki(musiałbym mieć gniazdo w aucie na 13pinów) znaczy piszę Wam to co mi powiedział sprzedawca ale oczywiście dopiero dziś jak zadzwoniłem do niego, przy sprzedaży miało wszystko grać ;-) więc dla Was mogą to być dziwne lub nieprawdziwe informacje, które posiadam, bo ja jestem z tego "zielony"

elektryk zaproponował mi, że zrobi dodatkowego esa tylko na 12v i wypuści po esie kable z których podciągnę sobie lampkę oświetleniową wewn na 12v zastanawia się jeszcze tylko, czy mostkować również te dwa(1 i 2) przewody, które są odpowiedzialne za lodówkę, ale one chyba tylko działają w przypadku gdy jest holowana przyczepa... jeżeli możecie skorygować te moje informacje to będę wdzieczny, kolejną wizytę elektryka mam w poniedziałek:-)

postaram sie dołączyć schemacik odręczny z tych moich kabelków...

 

http://img140.images...5/schemacik.jpg

 

schemacik.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez pablos1571 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to z 12V zasilane było oświtlenie nad kuchnią, w toalecie i na zewnątrz przyczepy. To oświetlenie pobierało zasilanie z transformatora i układu prostowniczego tylko wtedy gdy podłączone było do przyczepy 230 V. Obwody 12 V powinny mieś swoje zabezpieczenie w postaci bezpieczników. W instalacji prawidłowo wykonanej przy gnieździe 13 pin po podłączeniu przyczepy winno działać całe oświetlenie 12 V plus pompki to z zacisku 9. Można też tak zrobić instalację aby te oświtlenia i pompki były zasilane z akumulatora przyczepy. To masz na załączonym w poprzednim poście schemacie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.