Skocz do zawartości

Opel Astra a Przyczepa


kleczkow

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem kiedyś przeprowadzkę Astrą F kombi z silnikiem 1.6 75 KM i dość dużą przyczepą towarową z plandeką. Gabaryty miała mniejsze niż kempingowa, ale po załadowaniu meblami lżejsza chyba nie była. Powiem, że byłem zdziwiony, że dało się tym w miare normalnie jechać. Robiłem kilka kursów każdy po 100 km. Jednak na wyjazd do Chorwacji bym się takim zestawem nie wybrał. Zbyt ciężko szło pod górę. No i jednak 15 KM mocy więcej robi róznicę przy takim małym zapasie.

 

W każdym razie na dalsze wyprawy nie polecam zwykłej zachodniej przyczepy z DMC niewiele mniejszym niż tona to starej Astry z silnikiem 60 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taką astrę serduszka.gif - świetne auto zlosnik.gif. Moja opinia jest taka że w 2 osoby spokojnie jeździliśmy z budką DMC 850 kg (moja astra miała taki maks w papierach).

Jeździliśmy po Polsce a i za granicą udało nam się wyjechać tym zestawem. Nie zawsze było po płaskim zlosnik.gif. Kiedyś na Litwie jak mieliśmy wiatr w "twarz" to na trójce trzeba było jechać zlosnik.gif, lub w tunelu poprzedzającej przyczepy hehe(1).gif.

Mimo to dobrze to wspominam. Kolega młody jest więc też ten dyskomfort nie będzie niczym strasznym waytogo.gif, ale w 5 osób i z przyczepą to zapomnij.

Spalanie miałem od 10,5 do 13 litrów LPG/100km.

IMG_2624.jpg

P1020092.JPG

IMG_2668.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Podpinam się do tematu. Mam asteroide III kombi 1600 konwertowana na LPG. Mogę do niej zapiac coś 1140 kg przyczepa. Ale jak ona wtedy pojedzie się zastanawiam. Tym bardziej że chciałbym po Chorwacji, Hiszpanii, Italii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu. Mam asteroide III kombi 1600 konwertowana na LPG. Mogę do niej zapiac coś 1140 kg przyczepa. Ale jak ona wtedy pojedzie się zastanawiam. Tym bardziej że chciałbym po Chorwacji, Hiszpanii, Italii. 

:hmm: w takim razie nie strzelaj sobie w kolano zapinaniem czegokolwiek cięższego od Niewiadówki ; masz tam jakieś 110 kM 16V które musisz trzymać ciągle w obrotach a jak przyjdzie Ci z przyczepką w górach wyhamować to pod górę już tego nie bujniesz i będziesz piłował na 2-ce w upale z wyłączoną klimą i włączonym ogrzewaniem na maxa żeby ratować silnik przed wypluciem uszczelki :] Najlepiej kup N126EA ( z hamulcem naj. ) i będziesz śmigać lub max N126N nic więcej na tamte kierunki nie wchodzi w grę (kiedyś przerobiłem te wszystkie trasy z N126N Passatem 1,8 8V Pb/LPG - bez klimy  :] )

Pozdrowionka :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

 podpinam się pod temat, jak sprawdzić ile mogę ciągnąć asterce na haku. Bo dowód pokazuje 450lg i chyba źle patrzę, bo ktoś tu pisał ze miał astre f i 850kg mógł ciągnąć o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, leslaw_rzeszow napisał:

 podpinam się pod temat, jak sprawdzić ile mogę ciągnąć asterce na haku. Bo dowód pokazuje 450lg i chyba źle patrzę, bo ktoś tu pisał ze miał astre f i 850kg mógł ciągnąć o co chodzi?

W dowodzie mase przyczepy z hamulcem masz w polu O1 a nie hamowanej w O2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.