Skocz do zawartości

Kemping Lipa Wdzydze Tucholskie - co sądzicie? jakie warunki?


WiANki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukamy fajnego miejsca na urlop. W poszukiwaniach natrafiliśmy na kemping Lipa Wdzydze Tucholskie, ze stronki wygląda całkiem ciekawie. Drodzy koledzy, czy ktoś z Was osobiście gościł na tym kempingu? jakie wrażenia? czy warto? a może ktoś byl gdzieś w okolicy, ciekawe tereny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam to miejsce. Przesympatyczna okolica, nad pięknym jeziorem. Mili właściciele i sanitariaty na przyzwoitym poziomie. Naprawdę dbają o klienta i jego zadowolenie. Sam nie korzystałem z usług kampingu tylko byłem tam na zlocie Mitsumaniaków czyli użytkowników aut Mitsubishi i miałem niewielki wkład w organizację zaopatrzenia w ciepłą wodę zaplecza sanitarnego:) Ale bez kumoterstwa mogę stwierdzić, że nie wierzę aby ktoś wyjechał stamtąd niezadowolony.... No chyba że oczekuje bardzo ożywionego życia nocnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31.07 wybieram się właśnie na ten kemping, też słyszałem o nim dobre opinie. Czy ktoś z forumowiczów planuje pobyt na tym kempingu w pierwszej połowie sierpnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam to miejsce. Przesympatyczna okolica, nad pięknym jeziorem. Mili właściciele i sanitariaty na przyzwoitym poziomie. Naprawdę dbają o klienta i jego zadowolenie. Sam nie korzystałem z usług kampingu tylko byłem tam na zlocie Mitsumaniaków czyli użytkowników aut Mitsubishi i miałem niewielki wkład w organizację zaopatrzenia w ciepłą wodę zaplecza sanitarnego:) Ale bez kumoterstwa mogę stwierdzić, że nie wierzę aby ktoś wyjechał stamtąd niezadowolony.... No chyba że oczekuje bardzo ożywionego życia nocnego :)

 

 

Dzięki za odpowiedź, jedziemy z 6 latkiem wiec bardzo ożywionego życia nocnego nie planujemy :)

 

 

 

 

 

 

Wybieramy sieę na urlop od 20.08 i wszystko wskazuje na to, że właśnie tam wylądujemy :banan:

Edytowane przez WiA (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie słyszeć mile opinie o tym miejscu bo wybieramy się tam 12 sierpnia ;))

No to jest szansa że się spotkamy bo będę się zwijał do Warszawy dopiero 14 sierpnia. A pewnikiem wszelakim jest szansa że z Tobą WiA też się spotkam bo będę zabierał przyczepę dopiero na przełomie sierpnia i września więc ostatni weekend wakacji też tam będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest szansa że się spotkamy bo będę się zwijał do Warszawy dopiero 14 sierpnia. A pewnikiem wszelakim jest szansa że z Tobą WiA też się spotkam bo będę zabierał przyczepę dopiero na przełomie sierpnia i września więc ostatni weekend wakacji też tam będę.

 

Bardzo się cieszymy, :biwak::piwo:, zatem do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku "zaczepiliśmy" o Wymysłów, Tucholę, Sworne Gacie (sic!) a wracając o Jeziorko Wdzydze. Nie wykluczam, że zaczepimy i tym razem. My wyjazd planujemy w ostatni weekend lipca (sobota-niedziela), a potem kierunek Ustka. Jest jeszcze Bytów w planie. Może Biskupin/Wenecja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2008r strasznie się nam tam spodobało i postanowiliśmy w 2009 też Lipę odwiedzić, jednak tym razem zawinęliśmy się stamtąd po kilku dniach. Strasznie przeładowany stacjonarnymi budkami i co za tym idzie krucho z sensownym miejscem, a zajechaliśmy tam na samym początku lipca. Na odchodne w recepcji coś przebąkiawali że w przyszłości podzielą teren na stacjonarnych i tych "rotujących". Zatem dajcie znać jak sytuacja wygląda teraz.

Jeśli chodzi o zaplecze sanitarne to dość dobry poziom, jest bar i wokół niego WiFi, mała plaża z pomostem.

W niedalekiej okolicy znajduje się kemping w miejscowości Drzewicz który polecam również, jest jego opis i namiary w katalogu kempingów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w Lipie, pierwsze wrażenie pozytywne ale rzeczywiście gości było tam całkiem sporo. Mam nadzieję że duża ilość gości nie wpłynie negatywnie (tylko wręcz przeciwnie) na nasz urlop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zacytować prywatną wiadomość od kolegę marfipl :

 

Witaj!

Byliśmy w Lipie kilka lipcowych dni. Nie rezerwowałem wcześniej miejsca, ale właściciele zasugerowali, żeby następnym razem się upewnić. Warunki bardzo dobre, sanitariaty utrzymane, cały dzień doglądane przez zatrudnioną osobę. Ciepła woda cały dzień (w nocy 1 czy 2 kible awaryjne), zmywalnie do naczyń z gorącą wodą. Bar, świetlica zaopatrzone, bogate menu, bilard, piłkarzyki, ping-pong, animacje dla dzieci (gratis), wypożyczalnia rowerów (organizowane wycieczki), paintball, wypożyczalnia sprzętu wodnego. Wszystko to oczywiście, jak się jedzie z nastoletnimi dziećmi to dojarki portfeli, ale co tam... W obrębie recepcji i baru wi-fi. Teren urozmaicony - wolna przestrzeń, drzewa, równo, pochyło, różne zakamarki. My staliśmy na równym obok sanitariatów (duże parcele, łatwość w manewrowaniu. Super obsługa (za daleko do prądu? - sami zaproponowali nieodpłatnie przedłużacz), doba hotelowa do 15. Chcemy wyjechać później - nie ma problemu. Woda w jeziorze nie za ciepła ale czyściutka. W okolicy nie ma przedsiębiorstw ani gospodarstw. Cenowo ok. Za dzieci - nie wnikają ile mają lat, po prostu dzieci.

 

Nie mam dużego porównania z innymi campingami ale tu - bardzo pozytywne wrażenie, widać, że wpompowali tam sporo kasy (nowe drewniane domki, holenderki, itd)

 

Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

No i wczoraj zakończyły się wakacje na kempingu "Półwysep Lipa". Ogólnie kemping na +, z minusów to weekendowi niezdyscyplinowanie goście którzy mają w głębokim poważaniu nocny spokój sąsiadów. Kolejną niedogodnością to w sanitariatach ciepła woda jest z term i niestety trzeba polować na ciepłą wodę. Gdybym miał troszkę bliżej na ten kemping to pewnie byłbym częstszym gościem w tym sympatycznym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.