Skocz do zawartości

Ładowanie akumulatora


RadekNorge

Rekomendowane odpowiedzi

(...) kolega mi dołożył to ograniczenie prądu ładowania do 4A gdy akumulator jest głęboko rozładowany.

Pozdrawiam serdecznie.

 

No to jest bardzo dobry pomysł. Zawsze odgraniczenia maksymalnych wartości owocują żywotnością bowiem delikatne traktowanie żywotności sprzyja. Wszystkiemu. :bravo:Brawo za wiedzę. Tylko jak on to zrobił?:niewiem:

Bo nie dość że to dobry pomysł, to jeszcze wiedza w materii imponująca bo gość wiedział co i po co to robi. Dawaj go tu na przesłuchanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak , z czego, i jak to działa :niewiem: Ale działa :jump: mam też już zmontowany układ do ładowania akumulatora podczas jazdy z holownika który zamontuje w przyczepie również z ograniczeniem prądów do 4A ( będzie bezpieczniej również dla instalacji holownika) tylko jeszcze muszę przerobić gniazdo w holowniku i wtyczkę w przyczepie z 7 na 13pin. Z braku czasu chwilowo mam zasilanie do ogonka po przez św.p.mgłowe i też działa.

 

Zapraszałem go tu wielokrotnie lecz też ma bardzo ograniczony czas, pracuje w obserwatorium astronomicznym ( Piwnice) http://www.astro.uni.torun.pl/ .

jak w pełni przetestuje to urządzenie u siebie ( zgłosiłem się na ochotnika :bzik: ) to na pewno będzie możliwość powielenia tego układu dla zainteresowanych.

 

Po pierwszych próbach ( jak to się mówi na prowizorce w aucie ) działa rewelacyjnie a i jeszcze rozłącza odbiorniki przy spadku napięcia poniżej 10,5V co zapobiega uszkodzeniu tradycyjnego akumulatora.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

ps: Wojtku zapomniałem dopisać że jest to twój imiennik :-]

Edytowane przez California (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) działa rewelacyjnie a i jeszcze rozłącza odbiorniki przy spadku napięcia poniżej 10,5V co zapobiega uszkodzeniu tradycyjnego akumulatora.

 

(...)

 

ps: Wojtku zapomniałem dopisać że jest to twój imiennik :-]

 

Jeszcze lepiej... aku nie zarżniesz a Wojtek... hm... z reguły imienia poczciwy człek choć potrafi być wredny . Nie wiem czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie coś sie nada?

http://www.sklep-gre...oducts_id/33637

 

witam, raczej ten prostownik nie nada się do podłączenia na stałe, kilka postów wyżej podałem link do producenta gdzie możesz kupić sobie inteligentny zasilacz do akumulatora ( podłączyć - zapomnieć)

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie coś sie nada?

http://www.sklep-gre...oducts_id/33637

 

Jest to prostownik raczej garażowy, ale w p-pie też może pracować jako stałe uzupełnianie energii w aku przy podłączeniu do sieci 230V.

Prąd raczej spokojny, ale warto byłoby zmierzyć napięcie na żabkach z podpiętym do pomiaru kondensatorem i najlepiej żeby wynosiło 13,8V.

Nie należy brać pod uwagę danych technicznych bo nie są one precyzyjne.

12V nie oznacza że jest dokładnie tyle, bo przy 12V żaden aku nie będzie się ładował.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.