Skocz do zawartości

Ładowanie akumulatora


RadekNorge

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy z czego bardzo sie ciesze,ale nie mogłem znależć na forum odpowiedzi na moje pytanie.

Chodzi mi o to,że kupiłem sobie prostownik do ładowania akumulatora i chciałbym na stałe podłączyć go do akumulatora tak aby była możliwość go ładowania

jak się gdzieś zatrzymam na dłuższą chwilę a równocześnie móc go używać.

Pytanie moje to czy można mieć podpięty prostownik pod akumulator wraz z instalacją,akumulator znajduje się pod siedzeniem no i uciążliwe jest podłanczanie go i odłanczanie.

Nie wiem jak to jest rozwiązane w nowszych przyczepach kempingowych.

Bardzo proszę o porady.

Z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewnpo nic się nie uszkodzi jeżeli masz takie wątpliwości. Jedyny minus takiego rozwiązania to fakt, że prostownik jezeli jest podłączony do aku i nie ładuje to pobiera jakiś niewielki prąd. Czyli na dłuższy czas jakoś go rozładuje. Ja u siebie zrobiłem to przez stycznik. Nie ma 230V stycznik rozłącza przewody ładowania od aku podłączam 230V stycznik łączy przewody i zasila prostownik. Ot taka moja modernizacja :skromny: . Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prostownik automatyczny. Jak mam zasilanie 230V to podłączam go i ładuje akumulator, jak nie mam prądu odłączam i zabieram do auta. Wyprowadziłem przewody szafą (od akumulatora) i stawiam go na półce. Szybko, prosto i wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za odpowiedzi. Właśnie wszystko już zrobiłem ,wszystko działa poprawnie a przy wyłączonym zasilaniu prostownika pobiera on bardzo znikomy prąd z akumulatora 0.015A czyli 15mA to tyle prawie co jedna zwykła dioda LED.

Dodam ,ze kemping kupiłem używany i go rozebrałem od środka do goła, zrobiłem wszystko od nowa łącznie z meblami i oświetleniem Power LED oraz wszystkie lampy zewnetrzne wymieniłem na nowe i założone zamiast żarówek oświetlenie LED.

 

Jeszcze raz dzieki za odpowiedzi.

Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za odpowiedzi. Właśnie wszystko już zrobiłem ,wszystko działa poprawnie a przy wyłączonym zasilaniu prostownika pobiera on bardzo znikomy prąd z akumulatora 0.015A czyli 15mA to tyle prawie co jedna zwykła dioda LED.

Dodam ,ze kemping kupiłem używany i go rozebrałem od środka do goła, zrobiłem wszystko od nowa łącznie z meblami i oświetleniem Power LED oraz wszystkie lampy zewnetrzne wymieniłem na nowe i założone zamiast żarówek oświetlenie LED.

 

Jeszcze raz dzieki za odpowiedzi.

Radek.

 

Witaj Radku.

A czy mógłbyś wrzucić parę fotek swojego wnętrza oraz jak wygląda to oświetlenie wieczorem?

 

pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisze się bo mam problem o podobnej tematyce:

 

Jaki mam kupić prostownik, który będzie cały czas podłączony do aku w przyczepie?

 

Aku mam 60Ah. Proszę napiszcie model, producenta, polećcie jakies z allegro albo sklepów interenetowych. Nie znam producentów dobrych prostowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki mam kupić prostownik, który będzie cały czas podłączony do aku w przyczepie?

 

Za bardzo na prądach to ja się nie znam, ale nie dalej jak wczoraj pewien forumowy specjalista w tej dziedzinie powiedział, że taki prostownik jam mam jest rewewacyjny http://allegro.pl/pulsacyjny-prostownik-samochodowy-t4x-se-i1661507397.html

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za linka

 

myślałem że to droższa inwestycja, a dobrze że się myliłem bo kasa na zakupy karawaningowe się już powoli mi kończy

 

a jak jest z głośnością takiego prostownika?

Edytowane przez cichy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu prostowniki mają jedną wadę: po naładowaniu akumulatora - wyłączają się, a właściwie przechodzą w tryb ładowania konserwującego. Trzeba pamiętać o tym, żeby ponownie włączyć ładowanie przez odpowiedni wybór trybu pracy. Osobiście wybrał bym taki, który nie ma aż takiej automatyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja bym polecił coś takiego http://www.stef-pol.civ.pl/produkt.php?idproduktu=46 ja mam starszą wersję z tej firmy przerobioną przez kolegę elektronika i teraz posiada takie same właściwości jak wskazany, jedynie co kolega mi dołożył to ograniczenie prądu ładowania do 4A gdy akumulator jest głęboko rozładowany.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.