Skocz do zawartości

Swift i inne Angielki


JINX_Sanok

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie o takiej moskitierze myslalam bo widzialam je na allegro po 24zeta, jak bylam w lidlu to juz ich nie bylo musze wiec polowac bo jak dodac przesylke to sie nie oplaca zabardzo skoro za 22 zlote kupiles. 

 

napisz jak sie bedzie to sprawowac czy sie oplaca kupic??

 

 

 

napisz jeszcz jak to jest usztywniane na dole czy to tak luzem wisi??

 

 

 

 

pozdrawiam wszystkich serdecznie , wkoncu zaczyna sie nasz sezon:)

No tak, płaciłem 22, tak była Lidlowska cena. Na dole jest wszyty kawałek ciężkiego plastikowej płytki więc jest fajnie obciążone te moskitiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witajcie

 

 Miło mi dołączyć do zacnego grona karawaningu. Właśnie kupiłem angielską przyczepkę Elddis Jetstream z zamiarem używania jej stacjonarnie raz w jednym miejscu a raz w drugim ;-)

Nie mogę rozgryźc w niej kwestii braku ciepłej wody. Używam pompki podlączonej do zbiornika na zewnątrz przyczepy. Zimna woda leci  jak należy, a ciepła nie. Sprawdzałem bojler (Caver Cascade Rapide), zasilany 230V (bez gazu) i zbiornik się grzeje, pompka się włącza ale nie zasysa wody. Bojler wyrzuca bezpiecznik termostatu z przegrzania. Czy tu chodzi o zapowietrzony układ? Jak to odpowietrzyć? Odkręcałem już krany, czekałem ale wody nie zobaczyłem.

Czy ma ktoś może manual do tej przyczepy? Na stronie Elddis-a niestety takowej nie ma. Model przyczepy GT/Jetstream rok 2000.

Wiem, że włączanie bojlera gdy nie ma wody nie był najlepszym pomysłem. Na szczęście nic się nie popsuło bardziej niż było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

przed załączeniem bojlera zawsze najpierw musisz odpowietrzyć układ. Zadbaj o odpowiednią ilość wody w zbiorniku ( sam bojler potrzebuje 9 litrów ), następnie odkręć kran z ustawieniem na ciepłą wodę i czekaj. W międzyczasie sprawdź czy woda nigdzie Ci nie ucieka ( połączenia węży, otwór spustowy bojlera na zewnątrz budki i oczywiście okolice samego bojlera). Dopiero jak woda poleci "pełnym" strumieniem, uruchom bojler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy wiecie ,że na najlepszą przyczepę w 2013 roku w Europie została wybrana angielka  ELDDIS AVENTO wykonana w całkowicie nowej technologii bez użycia śrub, zszywek itp. tylko najnowsze technologie klejenia zapewniające całkowitą szczelność.

 

Ps. Nie mogę sobie przypomnieć gdzie to przeczytałem.Pozdrawiam Lucek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo tutaj jest opisane:

 

http://www.elddis.co.uk/news/elddis-wins-european-caravan-of-the-year-at-the-utrecht-show-in-the-netherlands

 

Na Caravanshow w Ultrechcie w dniach 19-23. 10. 2012 przyczepy Elddis otrzymały tytuł przyczepy roku 2013.

Na zdjęciu dwóch panów w środku bracia Ben i Fred Weel, najwięksi sprzedawcy przyczep Elddis w Holandii otrzymują dyplom.

Mam przyjemność znać ich osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie mam o ozdobny klin maskujący listwy aluminiowej, orientuje się ktoś jakie występowały w angielkach?? chodzi mi dokładnie o szerokość? 10 mm czy 12mm??
state są twarde i wygięte i ciężko wyczuć. chcaiłem zakupić  większą ilość by na przesyłce zaoszczędzić.

miłego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swój patent na twardy klin. Robiłem tak jeszcze kiedyś w Niewiadówce.

Zwijam spiralnie odmierzony do założenia odcinek i wkładam do garnka z wrzącą wodą.

Tak podgrzana taśma jest idealnie plastyczna (miękka) i bez najmniejszego problemu wchodzi w rowek listwy.

Pamiętać trzeba, aby uciąć klin z zapasem kilu cm z każdej strony. Dopiero po założeniu, gdy się schłodzi i ułoży (w chwili zakładania może być naciągnięty), najlepiej po kilku dniach, obcina się wystające fragmenty.

Opalarka jest OK, ale trzeba mieć wprawę i łatwo przy okazji opalić coś innego np. nos :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.