Skocz do zawartości

Kilka pytan "nowego"


m16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich sedecznie.

Jest to moj pierwszy post na tym forum. Caravaningiem nigdy sie nie interesowalem, a jedyna turystyka jaka uprawialem to byla turystyka motocyklowa :ok:

Do czasu :jump: gdyz coraz bardziej mnie to kusi.

Ale do sedna:

Pod firma stoji u mnie przyczepka. Stoji i niszczeje. Ostatnio sie nia zainteresowalem, pogadalem z szefem i okazalo sie, ze uzywali jej jako budki dla ochroniarzy i przestali jakies 4 lata temu.

Ogladnalem ja i oto co ja laik moge o niej powiedziec:

- ok 4,5 - 5m dlugosci

- kuchenka na 2 paliniki

- piekarnik

- lodowka

- zlewozmywak

- ogrzewanie gazowe

- toaleta kasetowa (dokladana)

- brak akumulatora

- brak butli

 

stan zewnetrzny srednio ciekawy - przyczepa jest nie uzywana od ok 4-5 lat wiec zmienila kolor z bialego na brudny :ok:

 

W srodku tez raczej brudno (ale nic nie zniszczone) - jest tak jak ja zostawili ochroniarze.

 

Ogolnie to wymaga ona duzo CIFa i dobrych checi :ok:

Jedyne czego sie obawiam to, ze z ukladem jezdnym/hamulcami itp moze byc cos nie tak - niestety nie bardzo wiem jak to sprawdzic - dlatego zwracam sie do Was z prosba o rade :)

 

Cene wstepnie ustalilem na rownowartosc (mieszkam w UK) ok 600-700 PLN

Co powinienem w niej sprawdzic zanim sie zdecyduje i jak to zrobic ? ;>

Dodam jeszcze, ze rocznik to cos ok 1986-7.

 

Z gory dzieki wszystkim za pomoc

Pozdrawiam serdecznie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jedyne czego sie obawiam to, ze z ukladem jezdnym/hamulcami itp moze byc cos nie tak - niestety nie bardzo wiem jak to sprawdzic - dlatego zwracam sie do Was z prosba o rade :ok:

 

Cene wstepnie ustalilem na rownowartosc (mieszkam w UK) ok 600-700 PLN

Co powinienem w niej sprawdzic zanim sie zdecyduje i jak to zrobic ? ;>

Dodam jeszcze, ze rocznik to cos ok 1986-7.

 

Z gory dzieki wszystkim za pomoc

Pozdrawiam serdecznie :ok:

 

Przede wszystkim czy jest sucha w środku. Czy nie śmierdzi. Czy nie ma zacieków, pleśni.

Jeśli są - to albo dyskwalifikacja, albo czeka Cię remont. Do wykonania jeśli masz sporo czasu, trochę narzędzi i chęci.

 

Sprawdź pod oknami, w narożnikach przy podłodze (od wnętrza) czy sklejka od wewnątrz jest twarda. Jak tak to OK, jak nie to znaczy, że konstrukcja jest przegnita.

 

Co do urządzenia najazdowego:

Hamulec najazdowy (zaczep) powinien dać się wcisnąć (zaprzyj się i pchaj). Jeśli nie da się, to jest prawdopodobieństwo, że się zapiekł ze starości i nieużytku :jump:

A jeśli uda Ci się wcisnąć, to hamulec powinien powoli delikatnie wyjeżdżać spowrotem. Na początku można pomóc, lekko rozruszać. Potem powinien wracać. Jeśli nie - do wymiany sprężyna gazowa.

 

Dokładną listę co sprawdzić masz tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m16, sprawdź zaczep tak jak to opisał szadok. Ale najlepiej to po prostu przypnij przyczepę do auta i próbnie pojeździj. Cena przyczepy jest śmiesznie niska, ale po co Ci złom za niską cenę? Jeśli nie ma sprawnych świateł i hamulców to trudno ją będzie przyciągnąć do Polski, a transport na lawecie będzie znacznie droższy od samej przyczepy.

 

I koniecznie poczytaj opisy napraw przyczep - po tej lekturze wiadomo co i jak sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 700 zł to sprzedasz piecyk i okno.

 

Trafko, jasne że sprzeda, tylko najpierw trzeba to przywieźć.

 

W sumie to nawet łatwiej przywieźć piecyk i okno zamiast całej przyczepy, tylko co zrobić z pozostałymi bebechami? Zostawić na ulicy? To w cywilizowanym kraju raczej trudne. ( chociaż Polak potrafi... :jump::ok: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim - zaraz jade do pracy to sie jej dokladniej przyjrze.

Co do tachania do Polski to nie mam zamiaru gdyz jak juz pisalem mieszkam w UK :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mieszkasz w UK i tam będziesz korzystał, to sprawdź czy są dokumenty od tej przyczepy aby nie było potem kłopotów ( bo będziesz miał możliwość korzystania z tej przyczepki tylko w tym miejscu w którym aktualnie się znajduje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - KUPILEM :niewiem:

 

W sumie tak na goraco stwierdzilem, ze najwyzej bede ta kase w plecy :niewiem:

O przyczepce co moge napisac wiecej:

Marka: AVONDALE

Papiery brak ale w tym kraju to nie problem.

Zgnita nie jest, zaciekow tez nie znalazlem.

Instalacja 12 i 240 (nawet akumulator sie znalazl chociaz juz pewnie nic z niego nie bedzie)

Opony do wymiany.

Gorna czesc okna wymaga przymocowania

Calosc wymaga naprawde dobrego czeszczenia i mysle, ze bedzie OK

W srodku mozna wyczuc zapach ale nie jest to zgnilizna tylko raczej resztki jedzenia ktore ktos tam zostawil :zolta:

Jesli w sobote nie bede mosial pracowac to moze uda mi sie za nia troszke zabrac.

 

Ogolnie jestem dobrej mysli :)

 

Na bank do wymiany poleca zaslonki, materace i dywan bo poprostu sztynia staroscia :piwko: ale to nie problem.

 

Powiedzcie mi jeszcze czy to normalne, ze:

1) Pod spaniem jest skrzynka bezpiecznokowa taka jak w domu ?

2) Pod przyczepa sa 2 drewniane belki ? (bedzie foto)

3) Gdzie szukac jakiegos zbiornika na wode ?

4) Kibelek jest nie przymocowany do podlogi.

5) Co to jest na srodkowej fotce ?

Jak jeszcze sobie cos przypomne to napisze.

 

Dzieki wszystkim ogromne i pozdrawiam

PS: To byl chyba najszybszy zakup w historii forum :ok:

 


Czy te belki sa normalne ?

post-137609-imported-32660b46-8f14-44e4-9df2-e59b61fbdaa7_thumb.jpg

 

Co to jest ?

post-137609-imported-d176409b-382e-48f0-90ba-1e9e3130f754_thumb.jpg

 

Mowilem, ze brudna :/

post-137609-imported-3f28068b-cf17-475c-be1d-392d58ecaf9d_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze czy to normalne, ze:

1) Pod spaniem jest skrzynka bezpiecznokowa taka jak w domu ?

2) Pod przyczepa sa 2 drewniane belki ? (bedzie foto)

3) Gdzie szukac jakiegos zbiornika na wode ?

4) Kibelek jest nie przymocowany do podlogi.

5) Co to jest na srodkowej fotce ?

 

Powinni odezwać się użytkownicy angielek. Ja mogę tylko przypuszczać co następuje:

 

1. W małej przyczepie skrzynkę bezpiecznikową gdzieś trzeba upchnąć - może faktycznie pod spaniem jest jedyne dobre miejsce. W przyczepach kontynentalnych, które oglądałem bezpieczniki zwykle były w szafie.

2. Drewniane belki wzmacniają podłogę. Wyglądają dość świeżo w porównaniu ze skorodowaną stalową ramą. Może były wymieniane?

3. Jeśli w kuchence lub umywalce łazienkowej masz kran to jest pewnie podłączony miękką rurką do pompki zanurzonej w zbiorniku. Czyli metodą "po nitce do kłębka" - czyli po przewodach do zbiornika.

4. Jeśli masz toaletę przenośną to jak sama nazwa wskazuje, nie jest na stałe związana z podłogą. Trzeba pamiętać, żeby na czas podróżowania unieruchamiać taką przenośną toaletę. Przewrócenie toalety podczas jazdy przysporzy Ci wiele niemiłego sprzątania.

5. To na środkowej fotce może być częścią piecyka do ogrzewania wnętrza. Zobacz, co jest od góry.

 

Oglądając zdjęcia można powiedzieć, że będziesz miał dużo radości z użytkowania ale wcześniej, powiedzmy uczciwie, dużo pracy :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belki faktycznie chyba byly wymieniane - wogole mysle, ze przyczepka przeszla remont pare lat temu bo ta elektryka tez mi na oryginalna nie wyglada. Wazne aby nie cieklo i dzialalo :niewiem:

 

Msylicie, ze bylo warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie nr.2 to wlot powietrza do ogrzewania przyczepy.Proponuję ostrożne polerowanie pastą Tempo,ponieważ jest lekko ścierna.Dobre efekty aje Cif.Obowiązkowo zakonserwuj ramę przyczepy,bo nie wygląda za ciekawie.Miłego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.