Skocz do zawartości

Lodówka,jak sprawdzić czy działa?


Robixxx

Rekomendowane odpowiedzi

witam

może ktoś wie jak sprawdzić czy lodówka chłodzi za pomocą gazu z tym,że do tej lodówki mam jedno ale, nie ma w środku okienka w którym widać płomyk (może w innym miejscu powinna być kontrolka?), a mam ją z demontarzu z przyczepy KIP 2001. a jest w niej instalacja gazowa i iskrownik. elektrolux,wysoka z zamrażalnikiem dużym. Widział ktoś może taką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Robixxx, być może masz jak u mnie też w KIP , nie ma kontrolki w środku lodówki jest włącznik odpalania lodówki na gaz i jak się włączy mruga ( iskra działa) , gdy już odpali gaśnie - znaczy działa.

Gdy cały czas mruga , znaczy podaje iskrę , ale nie odpaliło - być może nie dochodzi gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robixxx, Wrzuć jakieś zdjęcia, bo nie wydaje mi się, żeby nie było żadnego okienka. U mnie jest na dole po lewej stronie, ale widziałem kiedyś lodówkę, gdzie wziernik to była mała dziurka o średnicy około 5 mm. Może masz coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymał bym się obcji Pana Wirka, widocznie mam z innego modelu iskrownik, a tego okienka nie ma w środku dlatego piszę o tym.Pierwszy raz spotkałem się właśnie z taką lodówką. dzięki za szybkie odp. zobaczę na aukcjach może będzie widać na jakiejś fotce jak to wygląda . POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakieś zdjęcia, bo nie wydaje mi się, żeby nie było żadnego okienka.

 

Rysiu u mnie nie ma żadnego wziernika w lodówce, więc są takie lodówki bez wziernika.

opisałem wyżej jak wiadomo kiedy lodówka odpaliła na gaz.

 

Jest to o tyle wygodne, że nie trzeba się schylać by wiedzieć , że już chodzi na gaz :hehe:

 

Dołączę fotkę po prawej stronie pokrętłem ustawiamy na np max ostatni klawisz wciskamy na dól i póki mruga znaczy próbuje odpalić , gdy zgaśnie - już pali.

post-117812-imported-0bcc5ee2-6fc8-4e69-a644-81c0e39e7228_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy panel to sterowanie elektryką i solarem , wyświetla stan napięcia na aku, po przełączeniu pobór prądu w danej chwili gdy jest na plusie znaczy pobiera prąd z aku jak na minusie solar doładowuje aku.

Pierwsze przełączniki odcinają prąd w przedniej części budki , drugi w tylnej , później przełącznik na 230V lub 12V , gdy nagle braknie zasilania 230V automatycznie przechodzi na 12 .

Czarny panel to sterowanie piecem Primus pokrętło ustawienia temperatura jaką chcemy mieć w budce, drugi włącza ciepła wodę następne dodatkowe grzałki , gdy temperatura na zewnątrz jest poniżej zera według instrukcji trzeci palnik włączamy przy - 25 :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIREK , widzę że do obsługi tego kosmicznego panela trzeba doktoraty kończyć .

A jak coś nie tak się stanie ................................To pewnie nawet ludzie co to zrobili nie będą mogli tego ożywić :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.