Skocz do zawartości

Sława 2010 Rejsy pod żaglami po jeziorze Sławski


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie na razie nie ma co ustalać łódek. Będą na zlocie też osoby które otarły się o pływanie, będzie młodzież i oni będą woleli popływać na Omedze. Nie narzucajmy łódek, ci co się deklarują piszą co chcą, czy bezpiecznie, czy sport, czy obojętnie. Poza tym zawsze jest kwestia pogody, jak będzie wiało to i na DZ-cie będzie zabawa, ale jak nie powieje to pływanie na niej nie będzie miało sensu - no chyba że galera :piwko:.

Zainteresowanie jest na razie niewielkie, więc jeśli będzie większość żeglarzy to omega też się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam. Pływam na Mazurach od lat na sporych jachtach ale chętnie poprowadzę Omegę z młodzieżą, która chce spróbować tej fantastycznej formy wypoczynku. Ktoś pytał o uprawnienia odnośnie Omegi - jachty o długości do 7,5 mb można prowadzić bez jakichkolwiek uprawnień czyli Omegę też - problem w tym że armatorzy nie chcą czarterować bez papierów - troszkę się im nie dziwię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej myślimy w wyczarterowaniu większej łódki np DZ by więcej osób mogło się zabrać na bezpieczny rejs, ale może o tym więcej po spotkaniu jakie mam zaplanowane u Burmistrza Sławy w miesiącu marcu.

Na razie klub żeglarski zamarł.

Przy czym nie widzę problemu jak doświadczeni żeglarze wyczarterują mniejsze typu Omega o nich też pogadam w marcu i więcej informacji przekaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, nie wszyscy jadą do Wolsztyna, czy rowerami , chcą popływać .

Andrzejku nie wszyscy zlotowicze wybiorą się na jezioro :niewiem:, jest parę osób i ma chęć na żagle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja się piszę jako sternik. Na razie zbieram ekipę młodzieży, ale wstępnie myślę że dla mnie nie ma sensu brać osobnej łajby, tylko wykorzystamy czas kiedy coś będzie stało przy kei- popływamy może jakieś 3 godzinki, może mniej, może więcej- to się zobaczy na miejscu.

Jezior ma już zarezerwowaną funkcję pierwszego oficera :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirku mi doświadczenia wystarczy. Byłem na Olandii, Gotlandii- dwa tygodnie na Bałtyku, tydzień na mazurach, 5 dni na Solinie ( to tylko w sezonie 2009) i niezliczona ilość rejsów jednodniowych. Nie zamierzałem się czymkolwiek chwalić, ale nie zakładaj z góry że jak ktoś jest młody, to nie ma doświadczenia i robi coś źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kjezior, sorry nie chciałem urazić , będę rozmawiał z LGŻ jeszcze i rozeznam sprawę jak będzie z czarterem , bo w tym okresie jest otwarcie sezonu żeglarskiego na jeziorze Sławskim i tak z marszu , może nei być wolnej łajby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu odbędzie się jakieś wodowanie w dniu kiedy jest wycieczka do Wolsztyna ? Bo parowozy to tak średnio nas interesują :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gimof, jak tylko nawiąże kontakt z LGŻ napiszę co w tej sprawie, rozmawiałem z Burmistrzem i pomoże by jachty były na wodzie , więc wszystko wskazuje na to , iż będzie możliwość pożeglowania.

O szczegółach napisze jak coś więcej będę wiedział na ten temat.

Na razie zima w LGŻ , a na jeziorze lód :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zima w LGŻ , a na jeziorze lód ;)

Wirek ,poczyń jakieś modły , może Ciebie wysłuchają i zima pójdzie precz. :piwko:;)

 

moje modły na nic się zdadzą - za duży grzesznik ze mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.