Skocz do zawartości

Słabe ciśnienie wody.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z prysznicem, jak odkręcę kran nie ważne czy ciepła czy zimna woda leci bardzo słabo a podnosząc słuchawkę do góry prawe w ogóle (tak jam na zdjęciu 1), natomiast gdy jednocześnie odkrece obok umywalkę woda leci dużo mocniej (zdjęcie 2) ale i tak wydaje mi się że słabo. Gdzie szukać przyczyny?

Odkręciłem słuchawkę z wężem bez efektu, więc jest drożna, a słychac wylacznik migowy.20240529_114303.thumb.jpg.3f3dfec04638951b445036a581f757c7.jpg20240529_114255.thumb.jpg.49686185c64299d6ad04a9e703dbe58b.jpg

I jeszcze jedno pytanie, jak dostać się do baterii? Muszę zdemontować panel i sciany boczne?

20240529_120732.thumb.jpg.2837e35bc925debc72ed0902cba4fab5.jpg

Edytowane przez pawele34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawele34 napisał(a):

Gdzie szukać przyczyny?

Kolego sprawdź - pompka do wody jest raczej u Ciebie jedna i ta sama do wszystkich kranów - dlatego bardzo dokładnie sprawdź czy jak załączasz sam prysznic to załącza się pompka wody w zbiorniku - czy ją słychać (bo moim zdaniem mikrostyk w prysznicu słychać u Ciebie ale on nie załącza pompki wody). natomiast  to co Ci cieknie na zdjęciu ze  słuchawki to reszta wody w układzie (grawitacja a nie słabe ciśnienie). Natomiast jak włączasz kran od zlewu to on załącza pompkę wody prawidłowo w zbiorniku i dlatego ciśnienie pod prysznicem wody masz już OK bo to ten sam układ. 

Wg. mnie masz albo do przeczyszczenia albo do wymiany mikrostyk w słuchawce prysznicowej.

Można zanim zacznie się wszystko rozbierać jak jest dojście do mikrostyku nawet niewielkie to prysnąć preparatem do wypierania wody z elektryki najzwyklejszym. . Często to pomaga i załatwia na jakiś czas problem.  Finalnie często nie trzeba nic wymieniać tylko dobrać się do mikrostyku w słuchawce  i przeczyścić styki. Niestety często trzeba zdemontować pół prysznica. Nie wiem jaką masz przyczepę i prysznic ale często jest sporo do zdemontowania żeby się do czegoś takiego dobrać.

Powodzenia

Edytowane przez kleo77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.