Skocz do zawartości

Historia edycji

jacek00

jacek00

23 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

U mnie w szkole nie wypuszczają samych dzieci do końca 3 klasy. Rodzic musi odebrać osobiście od nauczyciela lub że świetlicy. Dopiero od 4 klasy dzieci mogą same opuszczać szkołe.

Ale wiesz, że to niezgodne z prawem? :) Szkoła odpowiada za dziecko tylko w czasie lekcji, no i w świetlicy, kiedy dziecko jest pod opieką pani świetliczanki. Ale jeśli dziecko nie chodzi do świetlicy, to po skończonych lekcjach ma wolne i może samo po lekcjach opuścić teren szkoły i szkole nic do tego. No chyba, że rodzić ma coś przeciwko i specjalne życzenie aby dziecka samego nie puszczać 

Niestety u nas szkoły lubią łamać prawa uczniów. Religie są tego najlepszym przykładem jak uczcniowie nie chodzący na religię są zwyczajnie dyskryminowani. Temat rzeka.

W LO mojego syna nie chciano respektować praw uczniów pełnoletnich, nawet w statucie szkoły były zapisy niezgodne z prawem. Uczeń pełnoletni mógł iść i kupić sam alkohol, ożenić się, mieszkać i utrzymywać się sam, ale nie mógł się samemu usprawiedliwić czy zwolnić z lekcji, czy samodzielnie opuszczać terenu szkoły. Absurdy do kwadratu.

Napisałem w tej sprawie do szkoły, że wnoszę o zmianę statutu i dostosowanie jego zapisów do takich zgodnych z prawem, wytłumaczyłem, że nie mam już władzy rodzicielskiej i nie mogę w imieniu syna go np. usprawiedliwiać i szkoła nie może tego ode mnie wymagać, wytłumaczyłem, które zapisy statutu są bezprawne. Szkoła mnie olała z góry na dół. No to już ich kuratorium uświadomiło, że zapisy w statucie są nielegalne i nie mieli wyjścia, statut musieli zmienić :)

jacek00

jacek00

20 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

U mnie w szkole nie wypuszczają samych dzieci do końca 3 klasy. Rodzic musi odebrać osobiście od nauczyciela lub że świetlicy. Dopiero od 4 klasy dzieci mogą same opuszczać szkołe.

Ale wiesz, że to niezgodne z prawem? :) Dziecko od 7 roku życia może samo po lekcjach opuścić teren szkoły i szkole nic do tego. Niestety u nas szkoły lubią łamać prawa uczcniów. Religie są tego najlepszym przykładem jak uczcniowie nie chodzący na religię są zwyczajnie dyskryminowani. Temat rzeka.

W LO mojego syna nie chciano respektować praw uczniów pełnoletnich, nawet w statucie szkoły były zapisy niezgodne z prawem. Uczeń pełnoletni mógł iść i kupić sam alkohol, ożenić się, mieszkać i utrzymywać się sam, ale nie mógł się samemu usprawiedliwić czy zwolnić z lekcji, czy samodzielnie opuszczać terenu szkoły. Absurdy do kwadratu.

Napisałem w tej sprawie do szkoły, że wnoszę o zmianę statutu i dostosowanie jego zapisów do takich zgodnych z prawem, wytłumaczyłem, że nie mam już władzy rodzicielskiej i nie mogę w imieniu syna go np. usprawiedliwiać i szkoła nie może tego ode mnie wymagać, wytłumaczyłem, które zapisy statutu są bezprawne. Szkoła mnie olała z góry na dół. No to już ich kuratorium uświadomiło, że zapisy w statucie są nielegalne i nie mieli wyjścia, statut musieli zmienić :)

jacek00

jacek00

16 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

U mnie w szkole nie wypuszczają samych dzieci do końca 3 klasy. Rodzic musi odebrać osobiście od nauczyciela lub że świetlicy. Dopiero od 4 klasy dzieci mogą same opuszczać szkołe.

Ale wiesz, że to niezgodne z prawem? :) Dziecko od 7 roku życia może samo po lekcjach opuścić teren szkoły i szkole nic do tego. Niestety u nas szkoły lubią łamać prawa uczcniów. Religie są tego najlepszym przykładem jak uczcniowie nie chodzący na religię są zwyczajnie dyskryminowani. Temat rzeka.

W LO mojego syna nie chciano respektować praw uczniów pełnoletnich, nawet w statucie szkoły były zapisy niezgodne z prawem. Uczeń pełnoletni mógł iść i kupić sam alkohol, ożenić się, mieszkać i utrzymywać się sam, ale nie mógł się samemu usprawiedliwić czy zwolnić z lekcji, czy samodzielnie opuszczać terenu szkoły. Napisałem w tej sprawie do szkoły, że wnoszę i zmianę statutu i dostosowanie jego zapisów do takich zgodnych z prawem, wytłumaczyłem, że nie mam już władzy rodzicielskiej i nie mogę w imieniu syna go np. usprawiedliwiać, wytłumaczyłem, które zapisy statutu są bezprawne. Szkoła mnie olała z góry na dół. No to już ich kuratorium uświadomiło, że zapisy w statucie są nielegalne i nie mieli wyjścia, statut musieli zmienić :)

jacek00

jacek00

12 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

U mnie w szkole nie wypuszczają samych dzieci do końca 3 klasy. Rodzic musi odebrać osobiście od nauczyciela lub że świetlicy. Dopiero od 4 klasy dzieci mogą same opuszczać szkołe.

Ale wiesz, że to niezgodne z prawem? :) Dziecko od 7 roku życia może samo po lekcjach opuścić teren szkoły i szkole nic do tego. 


Szkoły bardzo lubią łamać prawo. W LO mojego syna nie chciano respektować praw uczniów pełnoletnich, nawet w statucie szkoły były zapisy niezgodne z prawem. Mój syn nie mógł się ani sam usprawiedliwiać, ani zwalniać z lekcji, ani samodzielnie opuszczać terenu szkoły w czasie lekcji bez mojej zgody. Napisałem w tej sprawie do szkoły, że wnoszę i zmianę statutu i dostosowanie jego zapisów do takich zgodnych z prawem, wytłumaczyłem, że nie mam już władzy rodzicielskiej i nie mogę w imieniu syna go np. usprawiedliwiać. Szkoła mnie olała z góry na dół. No to już ich kuratorium uświadomiło, że zapisy statutu łamią prawa ucznia :) Statut zmienili :) 

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.