Skocz do zawartości

Historia edycji

galahad

galahad

Jakie parametry dobrać do takiego podwójnego rozłącznika DC ?

mam panel dla instalacji 12V, 430W.

Też jestem na etapie montażu instalacji i brakuje mi jakiegoś bezpiecznika pomiędzy panelem a regulatorem.

 

Zastanawiam się jeszcze nad innym rozłącznikiem, mianowicie, z tego co wiem, panel do regulatora podpinamy wtedy gdy mamy już podpięty akumulator do regulatora, tak?

No to... co w sytuacji, gdy będziemy chcieli np. heblem wyłączyć całkowicie dostęp do akumulatora?

Wówczas, odłączymy aku od regulatora, ale panel będzie nadal podłączony. Przydał by się jakiś taki fajny dwustopniowy wyłącznik, który za pierwszym np. przekręceniem rozepnie panel, a kręcąc dalej rozepnie akumulator. 

A może źle myślę...?

 

 

galahad

galahad

Jakie parametry ma ten podwójnego rozłącznika DC ?

Też jestem na etapie montażu instalacji i brakuje mi jakiegoś bezpiecznika pomiędzy panelem a regulatorem.

 

Zastanawiam się jeszcze nad innym rozłącznikiem, mianowicie, z tego co wiem, panel do regulatora podpinamy wtedy gdy mamy już podpięty akumulator do regulatora, tak?

No to... co w sytuacji, gdy będziemy chcieli np. heblem wyłączyć całkowicie dostęp do akumulatora?

Wówczas, odłączymy aku od regulatora, ale panel będzie nadal podłączony. Przydał by się jakiś taki fajny dwustopniowy wyłącznik, który za pierwszym np. przekręceniem rozepnie panel, a kręcąc dalej rozepnie akumulator. 

A może źle myślę...?

 

 

galahad

galahad

Jakie parametry ma ten podwójnego rozłącznika DC ?

Też jestem na etapie montażu instalacji i brakuje mi jakiegoś bezpiecznika pomiędzy panelem a regulatorem.

 

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.