Skocz do zawartości

Historia edycji

czyś

czyś

Nie śledziłem ostatnio. Osobistycznie mam takiego kloca:

Przetwornica napięcia 12V / 230V czysty SINUS 2000/4000W + tryb Eco AZO Digital IPS-4000S ECO MODE - Sklep Speckable.pl

Słuszne założenia, taką rzecz kupuje się raz, i na naście lat styknie.

Ostatnio doradzałem znajomemu z małą fotowoltaiką na działce - zaczął ostrożnie, po taniości, na próbę i na styk. Sporo $ poszło w kosz, uratowliśmy co się dało i rozbudowaliśmy do wariantu minimum, żeby uratować cokolwiek. Ale jak wariant minimum zadziałał jak trzeba (na razie bez rezerwy mocy i pojemności), człowiek, który wzdragal się na samą myśl o dokupieniu jednego aku AGM 55Ah i regulatora z prawdziwego zdarzenia (a nie badziewnego PWMa za pięć dych z Ali...ss-a), właśnie ciuła na LiFePO4 200Ah :)

     

czyś

czyś

Nie śledziłem ostatnio. Osobistycznie mam takiego kloca:

Przetwornica napięcia 12V / 230V czysty SINUS 2000/4000W + tryb Eco AZO Digital IPS-4000S ECO MODE - Sklep Speckable.pl

Słuszne założenia, taką rzecz kupuje się raz, i na naście lat styknie. Ostatnio doradzałem znajomemu z małą fotowoltaiką na działce - zaczął ostrożnie, po taniości, na próbę i na styk. Sporo $ poszło w kosz, uratowliśmy co się dało i rozbudowaliśmy do wariantu minimum, żeby uratować cokolwiek, chociaz uprzedałem, że to jeszcze nie to, i że potrzebuje jeszcze tego i tego. Ale jak wariant minimum zadziałał jak trzeba (rezerwy mocy i pojemności mu brakuje), człowiek, który wzdragal się na samą myśl o dokupieniu jednego aku AGM 55Ah i regulatora z prawdziwego zdarzenia (a nie badziewnego PWMa za pięć dych z Ali...ss-a), właśnie ciuła na LiFePO4 200Ah.     

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.