Skocz do zawartości

Historia edycji

czyś

czyś

Jak ktoś się decyduje na budę, chce to podpiąć do tego co ma, i zmieścić się w 3,5t, o co coraz trudniej. Mam cepę 1300kg, i ostatnie auto brane przed zrobieniem B+E ma DMC... 2187 kg, gdyby było jeszcze fabryczne koło zapasowe, byłby prawdopodobnie kilkukilowy zonk. I nie jest to suv, a raptem benzynowa octavia kombi w 4x4. Myślę, że popularnosć suvów zrobiła swoje, tam DMC 2200-2400 to minimalny standard, tym bardziej jeśli nie jest to jakaś potężnie wyglądająca wydmuszka napędzana silnikiem 1.2-1.3. Nikt nie zmieni suva na coś gorzsego (pod kątem przyczepy przeczyłoby to zdrowemu rozsądkowi) więc szuka przyczepy, która się pod to wpasuje. Kombiaki są już przecież mocno demodee, a głupi golf VII 1.4tsi  variant mógł ciągnąć w czasach "1,33" 1367 kg (i ciągał 1300 bez piuknięcia), teraz wolno by mu było teoretycznie [byłoby to legalne] aż 1600... Ale cóż, moda (suvy) i myślenie czysto życzeniowe, że raptem znajdzie się teraz cepka mieszcząca zestaw w 3,5t, 5-metrowa, 5-osobowa, z pełnym wyposażeniem (mover, aku, przedsionek/markiza ze ścianami, zaspas, 2 butle, solary, klima, duży zbiornik na wodę). Podejście od d... strony, ale co się dziwić, prawko kosztuje i formalności, a tu jeszcze cepę trzeba kupić, hak założyć (ludziom kopary opadają na info o kosztach), a wakacje za chwilę.

czyś

czyś

Jak ktoś się decyduje na budę, chce to podpiąć do tego co ma, i zmieścić się w 3,5t, o co coraz trudniej. Mam cepę 1300kg, i ostatnie auto brane przed zrobieniem B+E ma DMC... 2187 kg, gdyby było jeszcze fabryczne koło zapasowe, byłby prawdopodobnie kilkukilowy zonk. I nie jest to suv, a raptem benzynowa octavia kombi w 4x4. Myślę, że popularnosć suvów zrobiła swoje, tam DMC 2200-2400 to minimalny standard, tym bardziej jeśli nie jest to jakać wydmuszka napędzana silnikiem 1.2-1.3. Nikt nie zmieni suva na coś gorzego (pod kątem przyczepy przeczyłoby to zdrowemu rozsądkowi) więc szuka przyczepy, która się pod to wpasuje. Kombiaki są mocno demodee, a głupi golf VII 1.4tsi  variant mógł ciągnąć w czasach "1,33" 1367 kg (i ciągał 1300 bez piuknięcia), teraz wolno by mu było 1600.

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.