Skocz do zawartości

Historia edycji

BuryKocur

BuryKocur

5 godzin temu, PanSamochodzik napisał(a):

z moverem 

Tia...

- z mooverem

- z kołem zapasowym

- z butlą gazową 11 kg (tylko jedną)

- z markizą

- z akumulatorem  

To opiszę swój kłopot...

Tomek - to jest spis wyposażenia, na które nie bardzo mam wpływ jadąc gdzieś z posiadaną budką - no, od bidy mogę wyciągnąć markizę, bo i tak nie używam, ale reszta jest niejako wbudowana.

Oprócz tego z wyposażenia - oprócz zabudowy meblowej - mam wewnątrz wbudowną: lodówkę, mikrowelkę, trumatic do grzania, kuchenkę, bojler, zbiornik na wodę (pusty), stół i to chyba wszystko.

A na wagę pojechałem z wszystkim powyżej, ale bez żadnego żarcia, wody, ciuchów no niemalże na pusto a waga pokazała i tak owe 1370 kg

To teraz mam pytanie - w papierach budki mam MW 975 kg a DMC 1300 kg.

A w realu MW budki jest jak widać 1370 kg.

To skąd wzięła się aż taka duża różnica MW?

1370 - 975 = 395 kg ???

I drugi temat - jadąc z taką budką gdzieś na biwak siłą rzeczy wrzucę do niej jakieś żarcie, ciuchy, mogę jechać bez wody - OK - ale i tak te 1400 kg MW budki mam niewyjęte.

W papierach Kodiaqa mam napisane, że mogę ciągnąć budkę do 2000 kg - jadę z e-tollem, więc ta różnica mi nic tu nie robi, bo i tak płacę za przejazd w e-tollu i tak - swoje mam papiery BCE, więc też mi to bez różnicy ile ciągnę na ogonie, ale jednak jest jedna rzecz na pewno nie tak - na pewno ciągnę budkę w stosunku do danych z DR przeładowaną i nie mam żadnej możliwości jej rozładować do danych z DR, bo sama budka waży więcej realnie niż jej DMC z papierów.

Ma ktoś jakiś pomysł na to ?

Jedno co mi przychodzi do głowy to może należałoby zrobić jeszcze jedno ważenie w innym miejscu - może to jest wałek?

Bo ważyłem się na złomie i może ich waga jest jakoś dziwnie ustawiona...?

pzdr

Włodek

 

 

 

BuryKocur

BuryKocur

4 godziny temu, PanSamochodzik napisał(a):

z moverem 

Tia...

- z mooverem

- z kołem zapasowym

- z butlą gazową 11 kg (tylko jedną)

- z markizą

- z akumulatorem  

Tomek - to jest spis wyposażenia, na które nie bardzo mam wpływ jadąc gdzieś z posiadaną budką - no, od bidy mogę wyciągnąć markizę, bo i tak nie używam, ale reszta jest niejako wbudowana.

Oprócz tego z wyposażenia - oprócz zabudowy meblowej - mam wewnątrz wbudowną: lodówkę, mikrowelkę, trumatic do grzania, kuchenkę, bojler, zbiornik na wodę (pusty), stół i to chyba wszystko.

A na wagę pojechałem z wszystkim powyżej, ale bez żadnego żarcia, wody, ciuchów no niemalże na pusto a waga pokazała i tak owe 1370 kg

To teraz mam pytanie - w papierach budki mam MW 975 kg a DMC 1300 kg.

A w realu MW budki jest jak widać 1370 kg.

To skąd wzięła się aż taka duża różnica MW?

1370 - 975 = 395 kg ???

I drugi temat - jadąc z taką budką gdzieś na biwak siłą rzeczy wrzucę do niej jakieś żarcie, ciuchy, mogę jechać bez wody - OK - ale i tak te 1400 kg MW budki mam niewyjęte.

W papierach Kodiaqa mam napisane, że mogę ciągnąć budkę do 2000 kg - jadę z e-tollem, więc ta różnica mi nic tu nie robi, bo i tak płacę za przejazd w e-tollu i tak - swoje mam papiery BCE, więc też mi to bez różnicy ile ciągnę na ogonie, ale jednak jest jedna rzecz na pewno nie tak - na pewno ciągnę budkę w stosunku do danych z DR przeładowaną i nie mam żadnej możliwości jej rozładować do danych z DR, bo sama budka waży więcej realnie niż jej DMC z papierów.

Ma ktoś jakiś pomysł na to ?

Jedno co mi przychodzi do głowy to może należałoby zrobić jeszcze jedno ważenie w innym miejscu - może to jest wałek?

Bo ważyłem się na złomie i może ich waga jest jakoś dziwnie ustawiona...?

pzdr

Włodek

 

 

 

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.