Skocz do zawartości

Historia edycji

macieku

macieku

W dniu 26.12.2023 o 13:22, adaml61 napisał(a):

pobór nie jak Marcin podaje 5 do 8 Ah lecz ok 35 Ah , różnica znaczna .

Będę tu bronił Marcina ABeM (chodź nie mam w tym żadnego interesu) bo moja (wersja w dziurę " po gazowej" 3 szuflady bez zamrażarki) działająca od 3 czy 4 lat przez cały czas pobiera w trakcie pracy sprężarki 2,2-2,5 A pomiar robiłem kilka razy różnymi miernikami cęgowymi i zawsze wychodziło w granicy 2,5A a sprężarka załącza się sporadycznie , w polskie lato może z 5-8 minut na godzinę wieć zużycie jest pomijalne a nawet jak by działała cały czas to jest nadal 2,5Ah.

 

Poza tym parę osób zaczepiło się mojej ceny "chyba 3600" jak napisałem to było "chyba" ....... równie dobrze mogło być 2900  szukałem w lutym czy marcu 2023 ........ normalnie nie pamiętam (szczególnie że do kampera wybrałem inne rozwiązanie) . Nie pamiętam też ile płaciłem za tą którą mam od Marcina (musiałbym przelew odszukać), nie było jakoś super tanio ale to są super dobrze wydane pieniądze. Poza tym wtedy w przyczepie za "jakieś gile" (czyli stówkę czy dwie) Marcin przez pół dnia wywalał ze mną poprzednią lodówkę i zainstalował swoją. Sam bym tego nie zrobił bo nie rozbierałem nigdy mebli przy lodówce i na pewno była by z mojej rozbiórki mała katastrofa. Dlatego uważam że zakup od ABeM super się opłaca co zresztą napisałem na początku niniejszego wątku.

I naprawdę jest różnica pomiędzy V-cośtam w kamperku a ABeM w przyczepie ....... pewnie gdyby czas dostawy u Marcina był znany chociaż mniej więcej to bym i tak wziął od Marcina ale wtedy zależało mi na dostawie "pojutrze paleta na podwórku" bo wywaliłem gazówkę a Yeti BX40 była nie wygodna ze względu na otwieranie od góry. Tej w przyczepie po prostu nie słychać nawet jak się w nocy włącza a tą w kamperze słychać ... da się z tym żyć ale wolałbym ABeM-ową :-)

macieku

macieku

W dniu 26.12.2023 o 13:22, adaml61 napisał(a):

pobór nie jak Marcin podaje 5 do 8 Ah lecz ok 35 Ah , różnica znaczna .

Będę tu bronił Marcina ABeM (chodź nie mam w tym żadnego interesu) bo moja (wersja w dziurę " po gazowej" 3 szuflady bez zamrażarki) działająca od 3 czy 4 lat przez cały czas pobiera w trakcie pracy sprężarki 2,2-2,5 A pomiar robiłem kilka razy różnymi miernikami cęgowymi i zawsze wychodziło w granicy 2,5A a sprężarka załącza się sporadycznie , w polskie lato może z 5-8 minut na godzinę wieć zużycie jest pomijalne a nawet jak by działała cały czas to jest nadal 2,5Ah.

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.