Skocz do zawartości

Cieknące krany Roma Comet


rafiniec

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Chciałem podpytać czy ktoś miał podobny problem z kranami. Przyczepa kupiona 3 tyg. Przy zakupie sprawdzaliśmy na chwilę i leciała woda z kranów ale gdy wróciliśmy do domu  i poużywaliśmy chwilę dłużej to się okazało że oba krany ciekną. Woda wychodzi przy rozecie na blacie oraz pod blatem na tym białym plastiku z gwintem . Zamówiłem dwie nowe głowice Comet ale po wymianie wygląda to tak samo. Cieknie z tego samego miejsca. Nie wiem już czy kupić całkiem nowe krany? 

Ktoś coś pomoże w temacie?

będę mega wdzięczny.

pzdr

Raff

IMG_0986.jpg

IMG_0980.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wylewkę to tam są dwa duże oringiIMG_09862.thumb.jpg.6ee36f8cce34485bc6fe1409dac0555a.jpg. Trzeba rozebrać kran w mak i sprawdzić czy są ok i czy nie ma gdzieś pęknięć. Rozumiem, że wylewka jest ruchoma prawo/lewo?

Edytowane przez Bercik77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te oringi wyglądają dobrze. Wylewka się na nich obraca prawo/lewo bez zarzutu. Jeszcze go nie wykręcałem w całości z wężykami. Ten plastik z gwintem wygląda jak jedna całość i dochodzi do tego na górze głowica. Niby prosta sprawa wydawała się na pozór, a tu walka już tydzień trwa.

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba sprawdzić czy nie ma gdzieś mikropęknięć. Oringi posmarowalbym wazeliną. Najlepiej wykręcić kran i go rozebrać oraz dokładnie obejrzeć uszczelnienie części ruchomej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rafiniec napisał(a):

rozumiem że te uszczelki też są do kupienia w markecie?

Nie wiem czy w markecie ale w sklepie z uszczelkami na pewno. 

Np.

http://www.uszczelka-lodz.pl/index.php?session_id=c906d0ef04698d84dc51ca86bbd39a68

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rozebrainu widać wodę pod uszczelkami głowicy ale nie ma nigdzie obok. w tych otworach z boku.

 

IMG_1008.jpg

stara uszczelka na głowicy też ładna ale w nowej jest grubsza. Jeszcze raz zmieniam głowice i robię test. Oringi też spoko wyglądają.

IMG_1009.jpg

test do dupy. Cieknie koło głowicy. NIe wiem co z tym zrobić :(

 

IMG_1010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze musisz ściągnąć wylewkę. Tam są te oringi (są dwa rozowe strzalki). One maja +-srednice glowicy. To NIE te male czerwone !!!IMG_1011.jpg.c004c0ac20f826870256f68ffec4f1e33.thumb.jpg.1024fb3a849e436221f165ce05ddff58.jpg

Edytowane przez Bercik77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O te oringi chodziło. Jak są ok  to trzeba sprawdzić powierzchnię walcowa w wylewce do której przylegają. Czy nie ma tam rys i pęknięć. Załóż głowice, zatkaj dziurkę pomiędzy oringami, puść wodę i sprawdź czy szczelne. Jak nie masz nowych oringow to możesz nawinąć pod trochę taśmy teflonowej aby poprawić docisk do wylewki. Z tego co piszesz wyciek jest właśnie w tym miejscu.

Edytowane przez Bercik77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się z tym kiedyś męczyłem, tyle razy co rozebrałem i złożyłem to badziewie to maskara. Nic nie dały nowe uszczelki, oringi i inne cuda. Musiałem wymienić

 

nie wiem skąd ciekło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało się :) oringów nie miałem w domu ale taśma się znalazła i jest spoko. Dzięki za poświęcenie uwagi :) widać że muszę zamówić całkiem nowe, tylko to dobrać :))

pzdr

R

co prawda teraz jest bardziej na sztywno, cieżko chodzi na boki ale nie cieknie :) trzeba się teraz skupić i kupić nowe oringi :)

Dzięki :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.