Skocz do zawartości

Prawko B plus uprawnienia kod 96


Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie ma dyskusji. Co trzeba robić pisałem w temacie przywołanym wyżej, niech soboe o funkcjonariusz skonsultuje z kimś z WRD, bo uprzedzasz, że odmówisz przyjęcia mandatu, i będziesz żądał odszkodowania. To powinno zadziałać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, czyś napisał(a):

Tu nie ma dyskusji. Co trzeba robić pisałem w temacie przywołanym wyżej, niech soboe o funkcjonariusz skonsultuje z kimś z WRD, bo uprzedzasz, że odmówisz przyjęcia mandatu, i będziesz żądał odszkodowania. To powinno zadziałać. 

:) Krzysiek już pisałem, że lubię Twoje podejście do przepisów i łatwość z jaką je cytujesz :) … Ale gdy będę miał wątpliwości szybciej zostawię przyczepę w domu niż będę komuś coś udowadniał :) zwłaszcza w Przemyślu do którego mam 730 km :).

Ale to ja i moje unikanie problemów na wyjazdach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał zestaw na legalu, to nie będzie problemu. Wyolbrzymiasz. W sumie meteoryt też może spaść, i co wtedy?

Piątkowy przepis drogowy – „Jaka przyczepa, z kategorią B prawa jazdy ?” - Piątkowy przepis - KMP w Tarnowie (policja.gov.pl)

Niech ci z Przemyśla dzwonią do kolegów z Tarnowa, bo w  KMP Tarnów kumają o co kaman :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też wygląda że prawidłowo (kary za wykroczenia  sie w międzyczasie tylko zmieniły, i 1,33 "zniknęło" [ale w filmie zdaje się o 1,33 nic nie było]).

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem wcześniej przejrzysta i rzetelna odpowiedź.
Z mojej osobistej analizy przepisów wynika iż ich zamiana i ilość interpretacji potrafi przerazić.
I tak w sumie dochodzimy do momentu w którym jeśli policjant się uprze (bo ostatnio był na szkoleniu 2 lata temu) a jest z Przemyśla może być ciężko dochodzić swoich praw. Oczywiście mamy jeszcze możliwość odwołania i sprawa trafi do sądu  tylko czy warto jechać ze 2  czasami  3 razy i udowadniać sędziemu, co tu miał na myśli ustawodawca  
Chyba wole być świętszy od papierza i raczej nie ryzykować w tematach dyskusyjnych …  
Ale przepisy 2 lata temu były takie same jak dzisiaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, czyś napisał(a):

Tu też wygląda że prawidłowo (kary za wykroczenia  sie w międzyczasie tylko zmieniły, i 1,33 "zniknęło" [ale w filmie zdaje się o 1,33 nic nie było]).

Hmmm to ja wole parasol z funkcja chronimy przed meteorytami :)
Już widzę tą dyskusje z policjantem :) … bardziej prawdopodobne, że Chińczyk mi taki parasol sprzeda niż, że policjant zadzwoni do Tarnowa :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rtwppk napisał(a):

Chyba wole być świętszy od papierza i raczej nie ryzykować w tematach dyskusyjnych … :) 

Wiem co to znaczy, robi się dla mnie przyczepa na zamówienie, z szerokościa gabarytową 2,55, bo mam do przewożenia ładunek o szerokości 2,63. Inni jeżdżą z tym samym na standardowych cepach, gdzie max szerokość z ładunkiem jest 2,55, i jest git, zaklinają się  że nikt się jeszcze nie czepił. Ale te 8 cm to przekroczona szerokosć pojazdu z ładunkiem, koniecznosć uzyskiwania zezwolenia na przewóz nadgabarytowy. Szerokość gabarytowa przyczepy 2,55 i masz to w poważaniu, na dokładnie takiej przyczepie 2,63 niczego nie przekracza, i nie jest nadgabarytem. I tylko wtedy. Oczywiście, B+E musze wtedy mieć, ciągnąc busem tablcę na wystającej do tyłu części ładunku i to ze światłem czerwonym (nie systarczy chorągiewka). 

7 minut temu, rtwppk napisał(a):

Już widzę tą dyskusje z policjantem :) … bardziej prawdopodobne, że Chińczyk mi taki parasol sprzeda niż, że policjant zadzwoni do Tarnowa :jump:

Szybciej zaufa temu, co opracowali koledzy z Tarnowa, czy kolega z WRD KMP w Poznaniu (film) niż próbom udowadniania tego przez Ciebie na przepisach. Teraz naprawdę każdy patrol ma taki dostęp do wiedzy i informacji, przełożonych, materiałów ze szkoleń, że głowa mała. A byle patrol prewencji nie będzie się tykał do kontroli mas, raczej mogą cię shaltować za jakiś ewidntne wykroczenie (zławmanie zakazu wjazdu, zakazu ruchu) i dalej nie będą sięgać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, czyś napisał(a):

Wiem co to znaczy, robi się dla mnie przyczepa na zamówienie, z szerokościa gabarytową 2,55, bo mam do przewożenia ładunek o szerokości 2,63. Inni jeżdżą z tym samym na standardowych cepach, gdzie max szerokość z ładunkiem jest 2,55, i jest git, zaklinają się  że nikt się jeszcze nie czepił. Ale te 8 cm to przekroczona szerokosć pojazdu z ładunkiem, koniecznosć uzyskiwania zezwolenia na przewóz nadgabarytowy. Szerokość gabarytowa przyczepy 2,55 i masz to w poważaniu, na dokładnie takiej przyczepie 2,63 niczego nie przekracza, i nie jest nadgabarytem. I tylko wtedy. Oczywiście, B+E musze wtedy mieć, ciągnąc busem tablcę na wystającej do tyłu części ładunku i to ze światłem czerwonym (nie systarczy chorągiewka). 

Szybciej zaufa temu, co opracowali koledzy z Tarnowa, czy kolega z WRD KMP w Poznaniu (film) niż próbom udowadniania tego przez Ciebie na przepisach. Teraz naprawdę każdy patrol ma taki dostęp do wiedzy i informacji, przełożonych, materiałów ze szkoleń, że głowa mała. A byle patrol prewencji nie będzie się tykał do kontroli mas, raczej mogą cię shaltować za jakiś ewidntne wykroczenie (zławmanie zakazu wjazdu, zakazu ruchu) i dalej nie będą sięgać.  

Patrząc na inne informacje docierające z prasy to ciężko mi w to uwierzyć - raczej ocena w stylu ciemnogród. Ale oczywiście jak w każdej branży nie dotyczy to wszystkich i nie należy generalizować. 

… wiec mnie nie przekonasz :) :) szukam parasola … 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szukaj, tylko Chińczyka po taniości nie kupuj, bo nie zadziała :) Najlepiej kup więc wysyłkowo, gdyby taka historia zdarzyła sie przed upływem 14 dni od otrzymania przesyłki, i by nie zadziałał, to może jeszcze zwrócisz :)

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.