Skocz do zawartości

Historia edycji

pjetko

pjetko

40 minut temu, piorun napisał(a):

No to teraz mam jeszcze większy mętlik w głowie... przyczepa mała, bakista niewielka więc idealnym miejscem na koło wydało mi się podwozie, tyle, że to dodatkowe 7kg

Nie przejmuj się, w 360DK każdy ciezar za osią się przyda. Przed osią jest bakista, zbiornik wody, aku, szafa z piecem, połowa lodówki, górne (jedyne szafki) oraz wolna przestrzeń na bagaże pod przednimi siedzeniami. Jedyne co odciąża przednią część to kaseta w kibelku ;)

U mnie na początku była walka z naciskiem na hak, bo po pierwszym pakowaniu wyszło ponad 100kg, a ja mam jeszcze jako przeciwwagę solary sztywne na samym tyle, więc one i tak ze względu na duże ramię istotnie odciążają hak. Teraz już się nauczyłem jakie bagaże gdzie pakować i ile wozić wody w zbiorniku, żeby nacisk był ok 75kg ;)

W 360 DK zapas za osią będzie korzystnie wpływać na rozkład masy.

40 minut temu, piorun napisał(a):

Dealer woła 150EUR za samo koło i tak się zastanawiam czy warto bo jeżeli felga 200pln + opona 200pln to szkoda przepłacać ale jeżeli mam oszczędzić 50 czy 100pln to niech dorzuca koło i będzie po temacie.

Bierz od dealera. Opony 185/65r14 najtańsze (z 600kg lub 650 kg nośności) masz powyżej 300 zł, w 2020 montowali w fabryce GT Radiale ST4000, one chodzą po 320 zł, więc tych oszczędności nie będzie żadnych.

pjetko

pjetko

25 minut temu, piorun napisał(a):

No to teraz mam jeszcze większy mętlik w głowie... przyczepa mała, bakista niewielka więc idealnym miejscem na koło wydało mi się podwozie, tyle, że to dodatkowe 7kg

Nie przejmuj się, w 360DK każdy ciezar za osią się przyda. Przed osią jest bakista, zbiornik wody, aku, szafa z piecem, połowa lodówki, górne (jedyne szafki) oraz wolna przestrzeń na bagaże pod przednimi siedzeniami. Jedyne co odciąża przednią część to kaseta w kibelku ;)

U mnie na początku była walka z naciskiem na hak, bo po pierwszym pakowaniu wyszło ponad 100kg, a ja mam jeszcze jako przeciwwagę solary sztywne na samym tyle, więc one i tak ze względu na duże ramię istotnie odciążają hak. Teraz już się nauczyłem jakie bagaże gdzie pakować i ile wozić wody w zbiorniku, żeby nacisk był ok 75kg ;)

W 360 DK zapas za osią będzie korzystnie wpływać na rozkład masy.

38 minut temu, piorun napisał(a):

Dealer woła 150EUR za samo koło i tak się zastanawiam czy warto bo jeżeli felga 200pln + opona 200pln to szkoda przepłacać ale jeżeli mam oszczędzić 50 czy 100pln to niech dorzuca koło i będzie po temacie.

185/65r14 najtansze masz powyżej 300 zł, w 2020 montowali w fabryce GT Radiale ST4000, one chodzą po 320 zł, więc tych oszczędności nie będzie żadnych.

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.