Skocz do zawartości

Historia edycji

janus

janus

Ilu uczestników, tylu zwolenników każdego rozwiązania.

Ja aktualnie w swoim kamperku zużywam drugi komplet całorocznych. Pierwszy, Hankooki RA10,  był nieco bardziej "letni" i sprawował się doskonale, chociaż w ekstremalnie zimowych warunkach nie było mi dane tych opon przetestować. Inaczej zaś drugi komplet, można powiedzieć w skrajnie zimowych warunkach, w górach i na stromych podjazdach w Słowacji sprawowały i sprawują się świetnie. Tym razem wybrałem całoroczne z homologacja zimową (2 razy słowaccy policjanci to sprawdzali) prawdziwe chińczyki Nankang AW8.

Objeździłem też wiele kilometrów latem, także Grecję i nadmiernego zużycia nie spostrzegłem. Jednak przed tą zimą zmienię przód-tył z obrotem ma feldze, bo oczywiście przód i zewnętrzna część opony zużywa się znacznie mocniej. 

Reasumując, z racji zamieszkania i częstych wyjazdów zimowych na letnich nie byłbym w stanie objeździć, czyli tylko całoroczne, ale tylko z homologacja zimową. Aha, no i nie będę unikał już chińczyków :lol:

 

janus

janus

Ilu uczestników, tylu zwolenników każdego rozwiązania.

Ja aktualnie w swoim kamperku zużywam drugi komplet całorocznych. Pierwszy, Hankooki RA10,  był nieco bardziej "letni" i sprawował się doskonale, chociaż w ekstremalnie zimowych warunkach nie było mi dane tych opon przetestować. Inaczej zaś drugi komplet, można powiedzieć w skrajnie zimowych warunkach, w górach i na stromych podjazdach w Słowacji stosowały i sprawują się świetnie. Tym razem wybrałem całoroczne z homologacja zimową (2 razy słowaccy policjanci to sprawdzali) prawdziwe chińczyki Nankang.

Objeździłem też wiele kilometrów latem, także Grecję i nadmiernego zużycia nie spostrzegłem. Jednak przed tą zimą zmienię przód-tył z obrotem ma feldze, bo oczywiście przód i zewnętrzna część opony zużywa się znacznie mocniej. 

Reasumując, z racji zamieszkania i częstych wyjazdów zimowych na letnich nie byłbym w stanie objeździć, czyli tylko całoroczne, ale tylko z homologacja zimową. Aha, no i nie będę unikał już chińczyków :lol:

 

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.