Skocz do zawartości

Historia edycji

jacek00

jacek00

9 minut temu, lbuster napisał(a):

No a często na polach masz bezpieczniki 3 czy 6A ;) 

3A to jescze nie spotkałem. 6A i owszem. To w zupełności wystarczy dla ładowarki 15A. 

9 minut temu, lbuster napisał(a):

Czyli by zagotować wodę na herbatę będziesz musiał wyłączyć ładowanie AKU :mlot: Nie dla mnie taka zabawa :nono:

Jakim cudem? Taka ładowarka 15A, ładując maksymalnym swoim prądem ile pobiera z 230V? 1A? No jeśli mamy ładowarkę 50A, to ona pobierze niecałe 3A. Ale ładowarki 50A są mega drogie.

5 minut temu, lbuster napisał(a):

 

Chodziło mi o opłatę za prąd na polu rzędu 20-30 PLN. Sorry za niejasny przekaz ;) 

No tak, cudów nie ma. Trzeba sobie przeliczyć co się bardziej opłaca. Czy większy aku czy panel. Żeby nie było, nie jestem żadnym przeciwnikiem fotowoltaiki, zwłaszcza po tym jak Victron obniżył drastyczne swoje ceny :)

jacek00

jacek00

3 minuty temu, lbuster napisał(a):

No a często na polach masz bezpieczniki 3 czy 6A ;) 

3A to jescze nie spotkałem. 6A i owszem. To w zupełności wystarczy dla ładowarki 15A. 

3 minuty temu, lbuster napisał(a):

Czyli by zagotować wodę na herbatę będziesz musiał wyłączyć ładowanie AKU :mlot: Nie dla mnie taka zabawa :nono:

Jakim cudem? Taka ładowarka 15A, ładując maksymalnym swoim prądem ile pobiera z 230V? 1A? No jeśli mamy ładowarkę 50A, to ona pobierze niecałe 3A. Ale ładowarki 50A są mega drogie.

4 minuty temu, lbuster napisał(a):

 

Chodziło mi o opłatę za prąd na polu rzędu 20-30 PLN. Sorry za niejasny przekaz ;) 

No tak, cudów nie ma. Trzeba sobie przeliczyć co się bardziej opłaca. Czy większy aku czy panel 

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.