Skocz do zawartości

Historia edycji

Suzu4x4

Suzu4x4

  

20 minut temu, peja76 napisał:

A dla mnie z expresu kapsułkowego za słaba i pewno temu te różnice w smakach, ja do kawiarki sypię 3.5 miarki czubatej ;) i robię dwie kawy w dużych kubkach, wszystko się wyjaśniło.

mi nie o moc chodzi bo też lubię mocną tylko o filtrację,  jak  dla mnie z kawiarki jest za słabo odfiltrowana,  może by trzeba było się pobawić z grubością ziarna ( żeby było grubiej zmielone i miało mniej pyłu) albo zastosować dodatkowy papierowy filtr jak w aeropresie ?

zresztą jak pisałem, wolę i tak kawę z kolby w dobrej kawiarni niż celebrować w kamperze,   ja używam ekspresu częściej w podróży niż na biwaku ;)

4 minuty temu, Misio napisał:

Ale są kapsułki różnej "mocy"...

Ja już w zestawie mam Lavazze 4, 10 i 12, ja raczej piję słabsze...ale moja żona potrafi czasem robiąc sobie do dużego kubka wpakować dwie 12... ja do śniadania i kubka około 250ml najchętniej piję 4 "pomarańczową"...wiedząc że tego dnia wypije jeszcze z 2-5 kaw...

oo to u nas odwrotnie :-]

ja walę czasem dwie 12 a żona głównie te słabsze ;)

Suzu4x4

Suzu4x4

  

7 minut temu, peja76 napisał:

A dla mnie z expresu kapsułkowego za słaba i pewno temu te różnice w smakach, ja do kawiarki sypię 3.5 miarki czubatej ;) i robię dwie kawy w dużych kubkach, wszystko się wyjaśniło.

mi nie o moc  bo też lubię mocną tylko o filtrację, jak  dla mnie z kawiarki jest za słabo odfiltrowana,  może by trzeba było się pobawić z grubością ziarna ( żeby było grubiej zmielone i miało mniej pyłu) albo zastosować dodatkowy papierowy filtr jak w aeropresie ?

zresztą jak pisałem, wolę i tak kawę z kolby w dobrej kawiarni niż celebrować w kamperze,   ja używam ekspresu częściej w podróży niż na biwaku ;)

2 minuty temu, Misio napisał:

Ale są kapsułki różnej "mocy"...

Ja już w zestawie mam Lavazze 4, 10 i 12, ja raczej piję słabsze...ale moja żona potrafi czasem robiąc sobie do dużego kubka wpakować dwie 12... ja do śniadania i kubka około 250ml najchętniej piję 4 "pomarańczową"...wiedząc że tego dnia wypije jeszcze z 2-5 kaw...

oo to u nas odwrotnie :-]

ja walę czasem dwie 12 a żona głównie te słabsze ;)

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.